Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Snový film, film o tom jak člověk může snadno změnit svůj pohled na život, změna je všudy přítomná, nakonec zjišťuje, že i on sám se dočkal potřásaní rukou a byl za svou 16-letou práci skoro bez povšimnutí skutečně oceněn. Vše co ze sebe dostal Ben je tam, brilantní a ukázkové. "Skutečné je to co chceme, tak to získejme, než nám to uteče." Snílci do zbraně!! Paráda 99%.

Lovec kořist (2009)

Film je hodnocením na 65%, ale vzhledem k jednoduchosti a celekem dobře prošpikovaným koncem si zaslouží o jednu hvězdu navíc. Má své kouzlo, byl jsem překvapen tímto snímkem, více takových, více.

Temné nebe (2013)

Na mě film zapůsobil, ostatní hodnotící měli pravděpodobně brýle s emzáckým filtrem. Žádná paráda snímek není, ale rozhodně má co nabídnout.

Godzilla (2014)

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třemi hvězdy a vyhrála to krásna dvojka. Efekty parádní, ale absolutně postrádá film logiku což v podstatně nemůžeme ani očekávat, ale byl vysvětlen původ BIGzilly, chválím. SPOILER: Ovšem podivná stvoření rušící elektromagnetické pole a vydávající zvuky jako stvoření z jiného světa, kostkované hlavy a tak trochu mi připomínali stroje a v jejich jídelníčku nebyli králíci a lidi, ale uranové nálože, tyto stvoření filmu dali korunu. Závěrečnou kapku tomu dala Godzilla, kdy svým jasným modrým plamenem smažila svého hmotnostně vyrovnaného nepřítele. Na konec to vše dobře dopadlo a godzilla zmizela v oceánu? WTF. Co to sakra pro Boha bylo? Něco mi tu chybělo, tady se nedá dál svítit a film, který mohl potěšit bohužel nepotěšil.

Patrola (2012)

Film je jednoduše boží, má všecko: akci, napětí, dramu, zábavu, jednoduchost, pestrost, rychlost, herectví = parádní "um", hlavně pan Peňa. Kašlu Vám na neutrálnost komentářů a nestranné cítění, tohle mě uchvátilo. Pro Ty co film nepochopili a nepřišli filmovému snímku na notu, tak ani nepřijdou, raději si protřete oči voskem a běžte spát se zapnutou televizí, kde momentálně vaří pan Babica či nadává Zdeněk v noční repríze.

Hačikó - příběh psa (2009)

Krásný a ukázkový příklad povahy psa ve vztahu pán-pes. Snímek dojme, jak již tu někdo psal, jen ten kdo vztah ke zvířatům skutečně má a pociťuje jej, tak dokáže naplno vstřebat hloubku tohohle filmu. Jeden z mnoha příběhů věrnosti,oddanosti psů :-)

Zrození Planety opic (2011)

Jsem příjemně překvapen tímto snímkem, a proto také hodnotím výtečně. Vizuální efekty nejsou nejhorší, ale stále přetrvává pocit, že by mohli být počítačoví priváti trochu lépe vizuálně "zmáklí". Jak jinak udělat tlupu šimpanzů a goril, jdoucí za svým cílem a cestou likvidující hejno lidské chátry jinak než počítačově ? Jsem rád za tenhle film. Jistých 90%.

Forrest Gump (1994)

Běž Foreste, běž ! Inu říkal jsem si zda opravdu někdo dokáže uběhnout půl Spojených státu a schodou okolností jsem nedávno zjistil, že jistý pán to dokázal. Tom Hanks má obdobné, tiché, plaché role zcela jistě zvládnuté a jde to vidět i v patřičném výsledku.

Pozemšťan (2007)

Brilantní filmové dílko, je tu jistá podobnost se světem podle Prota, ale svůj půvab stejně jako Prot má. Neznámí herci, vyjma pana Richarda Riehleo, režisér zapomenutý a scénárista mi něco málo říká, ano lze ho spojit se seriálem Star Trek. Každopádně i takoví lidé dokáži sepsat, sehrát a "zrežírovat" zajímavý, neokoukaný, jednoduchý děj se strhujícím výsledkem.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Fanoušek Tolkiena bude mít výtky ohledně filmového zpracování Hobita a ano vskutku oprávněně, ale musí brát v úvahu, že kniha Hobit slouží jako předloha k filmu, ještě jednou pro hluché, předloha. Komentáře typu, ale děj se nedrží dle knihy či tohle v knize nebylo. Ano nebylo a co ? Nedokáži říci, kdo by si dokázal pohrát s tolkienovým světem lépe než Jackson. Za mě jako fanouška J.R.R.T musím Petemu podat ruku a říct mu, že se těším na další díl.