Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tady jsem se opravdu bavil, jelikož jsem neměl tu čest se sérii Trasformes spolu s vystupováním "pleťovým mýdlem" Megan Fox, takže nemůžu a ani nebudu srovnávat, jelikož vím, že transformující MegaBoty neuvidím a raději si počkám na druhý díl Pacifiku. Nevím proč, ale Pacifk_Rim mi připomínal místy Godzillu, kterou jsem jistým způsobem měl rád. Musím si také rýpnout do bodového virtuóza čsfd pana "golfmana", možná jste to právě Vy seděl v jiném sále než jste skutečně měl a seděl jste v křesle, které krásně směrovalo na film Donšajni.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Kde se poděl zápal z prvního dílu ? Druhý mi neměl co "nabídnout", možná to byl souboj Kirka a Spoka který jsem v tomto díle nenalézal, netuším, ale vím že druhý díl přeci jen "osolen" byl, ale ne dost a víme jak chutná krmě bez soli či méně soli. Uvidíme co přinese třetí Star Trek, třeba se dočkám i pepře. Shrnuto : Star Trek 2 je podívaná, ale ne zdaleka jako jeho předešlá vezre z roku 2009. Dost už porovnávání.

Mentalista (2008) (seriál)

"Metalista" je můj člověk, člověk celkem zábavný a úsměvný. Seriál jsem si oblíbil hned po prvních dílech, hlavně k vůli mazaného přístupu Patrika. Kdo nemá rád kouzla?

Podivní (2010)

Linie pomatených lidí se šedivým obličejem a sekerou působila zábavně, místy i leknutí bylo. Film, který jsem sledoval v 7 hod. ráno byl pěkným startem obdobně jako ranní cvičení do nového dne a naprosto nečekaně se zařazuje do TOPky.

Kapitán Phillips (2013)

Film nic nezkouší, ale řádně ukáže jak a co má býti. Nevidíme zde hrdinské gesta typu Chuck Noris, sám proti všem, ale pravdivé vyjádření jak člověk se cítí v pozici ohroženého a také realisticky jak by jednal s troškou odvahy. Tom Hanks parádní herecký výkon, hlavně v posledních částech bravůrně herecky ovládl šok. Za mě čistých 95%.

Avatar (2009)

Musel jsem to udělat, film má vzteklinu.. Vělehlasného AVATARA jsem viděl už dvakrát a mé shrnutí, nikdy nechci vidět znovu dalších 160 minut jeho slávy. Když film přišel do kin nevěděl jsem co si o tomhle myslet, z počátku můj pocit byl, že mám zapnutý XboX 360, Gamepad v ruce a hraji nějakou podivuhodnou sytě barevnou hru. Po 1 hodině docházím k závěru, že nehraji ale koukám jak někdo hraje. Pan Cameron si hrál skvostně! ale pro Boha proč takhle a toto vyšlehlo z jeho střižny. Nechci a ani nehodlám brát někomu úsudek, ale tohle není film, nýbrž pohádkově-digitalizovaná-neskutečně předvídatelná hra. Koukám a hle, tohle už jsem viděl, moment, nene nic to taky. Po druhém pozorování "CameronProjektu" jsem si přiznal, že udělal brilantní tah a lze tedy s nadšením vyčkávat na druhý upatlaný díl a doufat, že namátkově se ke mě nedostane.

Kolonie (2013)

Nevím v čem ostatní vidí botu, já ji viděl růžovou. Film není a ani se netváří bůhví jak, nýbrž je vskutku poutavý, dějově sice nic překvapujícího, ale rozhodně stojí za to! Co se efektu týče, žádná hrůza jak tu někteří píši.

District 9 (2009)

Jednoduše skvost mezi Sci-Fi filmy, zde dostáváme od každého kousku něco, různé pohledy kamery, efekty, rozhovory v mateřském jazyce "Kreveťáků", mimozemšťani mají také emoce, ghetto, mimozemské technologie, komentáře s lidmi jako u dokumentů a to celé místy doprovází sřelba nigerijců jak za občanské války. PERFECTO !! Nestává se u mě moc často, možná to bude časem, místem a lidmi se kterými jsem to sledoval, taky zřejmě tím že jsem byl 4 roky ve skluzu, a proto dávám 100%.

Gravitace (2013)

Tenhle film se musí vidět v kině či pokuď není zbytí tak na obrazovce slušných rozměrů a solidní stereo se subwoofrem, jinak si dotyčný neužije tu parádu tak jako mnozí štastní jedinci co tenhle snímek viděli v kinech. Efekty, zvuk, ticho, strach a Sandra :) Co se týče děje ten je prostý, jde o přežití, snaha a touha se dostat na modrou planetu zpět, Clooneyho a Sandru takhle zblízka pozorovat jak se kroutí a mrskají na příč vesmírem byla paráda. Jinak srovnávat Sunshine a Gravity sice lze zhlediska tématiky prostoru (vesmír) a efektů, ale jedná se vskutku o odlišné "story" a to dodává každému snímku zvlášť na jedinečnosti. Sunshine útočí překvapením, Gravity doslova vrhá efekty.

Iron Man 3 (2013)

Přemýšlel jsem a přemýšlel, než jsem zjistil že není oč tak dlouho rozýmat, "Železné trenky 3" jsou po druhém zhlédnutí jednoznačně nejhorší díl z trilogie, na jazyku se mi míhaly stíny dvou hvězd, avšak došlo ke změně a byl jsem dětmi nucet dát minimálně 3 plné hvězdy. 55 %