• Krátkometrážní

Frank (2014)

Trochu zbytečně divný. Ze začátku poměrně zajímavý i zábavný (postavy, scény). Postupem času oboje celkem rovnoměrně lienárně klesá. Což je zajímavej úkaz. Další variace na téma jak jedině dělat pravé umění nezaprodat se nikomu a ničemu. (60%)

Iluzionista (2006)

Když nemáte limetku, tak tam dejte citron. A když nemáte Scarlett Johansson, tak tam dejte třeba Jessicu Biel...a místo Balea tam dejte Nortona - kulisy a všechno ostatní tak nějak stačí jednou. Tyjo, vůbec jsem nevěděl, že se v roce 2006 natočili tenhle film 2x. O hercích to neni, prestižky maj prostě lepší příběh. Je to takhle jednoduchý. (70%)

Wasabi (2001)

Z žánru Žán Renó je to trošku slabší, ale furt pohodovej filmos. Nelituješ, žes to viděl, ani na to nijak nevzpomínáš. (65%)

Goldbergovi (2013) (seriál)

Zahlídnul jsem to párkrát v telce a nepoznal jsem, že to neni 40 let starý. V konkurenci plytký tvorby poslední dekády to přináší něco novýho (čti starýho) co mam rád. PS: Tyjo, jak to tu čtu, nějak se s těma židama spoustu lidí nemůže furt vyrovnat. (70%)

Chceš mě, chci tě (2009)

Stejně jako dobytek jsem tenhle film objevil uloženej v set-top boxu. Svojí přítelkyně. Bylo to tušim před 3 měsícema a to je skoro všechno, co si k tomu filmu pamatuju. Prostě průměrná romantická komedie, s celkem průměrně neotravnou dvojicí a průměrnýma jokama. (65%)

Rick a Morty (2013) (seriál)

Tenhle seroš se posunul z "tvl pořád tam jen někam běhaj" k "tvl přestaň do mě střílet tyhle zdrcující pravdy, bezva, mam z toho depresi". A jak už to tak bývá, člověk se v tý sebetrýznící poloze pěkně uvelebí. (80%)

Městečko na dlani (1942)

Byl to holt jinej svět...když člověk z lidu zachránil život radovi, tak dostal za odměnu večeři (nebo co). Ale třeba ty scény z jednání zastupitelstva, ty nejsou zestárlý ani o píď. (75%)

Howlův kráčející hrad (2004)

Všechno, co jsem od Mijazakiho viděl (a že už jsou to dva filmy), bylo dost dobrý. Má fascinující představivost. (80%)

Král (2019)

Člověk se nechá zlákat standardní Netflix 3 záběrovou vábičkou a pak sleduje přes 2 hodiny takový divný uhlazený mladíky, jak spolu vedou na tu dobu úplně zcestný dialogy. Navíc speciálně Jindra teda...nebyl takovej. Ovšem aspoň to krom klasický kulisový žvanírny nabízí i nějaký lokace a závěrečnou bitvu v blátě. To cenim. (65%)

Irčan v rozhovorech (2019)

Rozhodně lepší, než ten film. Škoda, že ten taky nedokázali tak pěkně prostřihat, jako tenhle rozhovor. (75%)