• Krátkometrážní

Nebezpečná laskavost (2018)

Takovej svižnej kecačka-thriller, ke kterýmu když si teď nezapíšu žádný podrobnosti, tak se na něj za rok budu moct podívat znova. Ale vim, že mě to celkem bavilo a protože ty holky vypadaly dobře, tak dávam spíš 4. (75%)

Sázka na nejistotu (2015)

Jo, je to chaotický, máš strašně málo času na to, abys to pochopil, postavy lítaj semtam a občas jsem si to musel přetočit zpátky (bejt na tom v kině, tak mi toho asi dost uteče a jsem nasranej). Ale...tyvole...tohle je ryzí pohled, na dřeň odkrytá příčina, neodvratnost tý krize, polechtá to žluč pekelně teda. Konečně to někdo odvyprávěl nevlkovsky, dík. A pro mě doteď komediální šašek Steve Carell předved velkou parádu. (95%)

Bez jištění na El Capitan (2018)

Lehce mě časem iritovalo, že víc jak půlka doku byla o tom, že si i takovejhle robotickej cituprostej introverťák může najít holku a mít jakejs takejs vztah. Hale, kvůli tomu jsem to nezapínal :) Aspoň, že i tahle linka měla pak zajímavý rozuzlení... Je ale jasný, že něčím museli vyplnit tu absenci aspoň trochu detailních záběrů, protože po prvnim nezdařenym pokusu si Alex uvědomil, že potřebuje víc prostoru pro úplnou vnitřní koncentraci a kamery se musely musely stáhnout. Ten výkon zatím absolutně nemá srovnání. Těžko říct, jestli se podobnýho wtf počinu v lezení ještě dožijem (i kdyby to někdo za pár let zopakoval, k čemu se zatim ani neschyluje, tak to nebude už stejný). Tady je video, na kterym poměrně dobrý boulderisti-amatéři zkouší překonat ten proslulý "boulder problem". Alex je fakt totální madman. (80%)

Útěk z Alcatrazu (1979)

Na mě byl tentokrát ten mlčenlivej hrdina až moc...mlčenlivej. Způsobuje to super napětí, díky čemuž tomu rád odpustíš i nějaký ty naivnější scény (např. vypořádání se s úřadujícím bossem mezi vězni). Je to vlastně celkem kvalitní oldschool, co má ale bohužel tak 20 minut navíc. PS: Tyhle filmy mě naučily jedno - v USA jsou fakt všichni nevinný. Chudáci fakt... (70%)

Příběh kmotra (2013)

Téma super a ta doba se doufam ještě dočká spousty dalších filmových zpracování (dal bych i seroš). Ale jenom za namet ja body nedávam. Je to pojatý totálně podle "univerzální gangstarka" mustru, což třeba Skorsísimu funguje, ale tady to bohužel absolutně postrádá atmosféru a ty postavy, navzdory silnýmu příběhu, jsou úplně jalový a nevěříš jim ani ten Vetchýho nos mezi vočima. Pořád to stojí za vidění, ale je tam tisíc plus jedna věc, co by šla udělat zajímavějc (akční scéna, emoce, vysrat se už konečně na beztak fejkovýho vypravěče)...nebo aspoň tak, aby člověk neměl pocit, že mu to vysvětlujou jak ve školce. #vReáluToByloHorší (70%)

Dálniční hlídka (2019)

Takovýhle udýchaný hlavní hrdiny ja mám typicky rád, tak nějak jim to všechno víc věřim. Prostě je naháněj po benzinkách a motorestech, vyzvídaj po okolí a když se nějakej civil moc cuká, tak mu daj do držky. Když už jsou s rozumem v koncích domluví se s takovym týpkem aby B & C zradil, počkaj si na ně u silnice a sejmou je pěkně po texasku kopem z otočky. Me gusta. PS: V žánru jakoby-westernů to cenim na o třídu lepší film než třeba nedávno shlédnutý El Camino: Film, kterýmu jsme nedovedli vymyslet méně debilní název, co by jasně odkazoval na to, že je podle seriálu Perníkový táta. (80%)

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Má to všechny atributy nízkorozpočťáku kromě toho samotnýho rozpočtu. Myslim tim takovýto - drtivá většina scén je kecání v interiéru, vojsko znamená 50 chlapů na koních + 1 krátká digitální námořní bitva. Asi to celý utratili za ty kostýmy. Sice je to historie (takže za mě klasicky o hvězdu víc než normálně), ale informativně je to celkem slabý a rozhodně bych doporučoval doplnit to i nějakou tou wikinou. (75%)

Trabantem do posledního dechu (2016)

Za mě se moc předváděj, jsou úplně prvoplánově sprostý a nedozvěděl jsem se ale lautr nic. Ať si řiká kdo chce co chce, tak mezi čé-té-důchodcovskym "zajeli jsme se podívat i na místní vyhlášené trhy, kde jsme ochutnali mnoho exotických lahůdek" a mezi timhle "kurva, píča, bláto, auu, je to urvaný, se na to vyseru" stylem existuje i něco, co by mě bavilo a třeba bych si z toho i něco odnes. Asijská část to aspoň trochu zvedla. Btw. místní ubrekánci můžou slavit, protože na tu skálu se za našich životů už nikdo legálně nevyšplhá. (65%)

Čára (2017)

Já hlavně cenim, že tady tvůrci nevotravujou s úplně zbytečnejma "trikama", kterejch je tenhle žánr vždycky plnej (crazy střihy/barevný filtery/zoomování, ...). Příběh sice takovej anonymní, ale má to tempo, uvěřitelný herce a docela to i dává smysl (až na ten konec no). Vodřený čtyři. PS: Cikáňata s cigárama máme i u nás ve Strakách. (70%)

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Tvůrci vzali to, co bylo na seriálu v jeho poslední fázi nejhorší a udělali z toho ještě 122 minutovej filmovej zákusek. Nechci to úplně zhejtit, ale příběhově i akcí opět banální a celý to tak nějak stojí na ala-neo-westernovym pojetí, což mi v tomhle zpracování nicmoc neřiká. Lahůdky typu "chybí ti 5 korun do požadovaných 10 milionů, takže čau" mi to spíš znechutí, sorry. (60%)