Sprosťárny (2013)

Úžasně jednoduchý film s vynikajícím asociálním hlavním hrdinou. Repliky a nadávky jsou výjimečně vtipné, a noční tah s malým klukem je osvěžující. Konec byl naprosto v pořádku, a to se cení. Silně doporučuji titulky.

Příběh z Filadelfie (1940)

Musím přiznat, že jiná dílka s mým oblíbeným Carym Grantem mě zaujala přeci jen více, ale tohle i přes divadelní naivitu a prvoplánově jednoduchou zápletku je taky k sežrání. James Stewart je tu o kus před Carym, ale všem vládne démonicky éterická Katharine. Dialogy jsou tradičně zběsilé a je v nich ukryto spousta perel. Jejich lovení a nádhera černobílých časů mě spolehlivě zabavilo.

Tahle země není pro starý (2007)

Zpracování a herecké výkony výborné, ale dost vlažné tempo. Konec mě vysloveně zaskočil a zklamal, přeci jen bych čekal lepší závěr. Vážná nota u Coenů a málo humoru překvapí.

22 Jump Street (2014)

Zhovadilost scénáře bije do očí. V prvním díle se jako dement choval Hill, teď zdatně sekunduje i Tatum. Začínám mít na Hilla alergii, jeho blábolení nesmyslů a sprosťáren je nejen nevtipné ale i otravné. Chování postav je nelogické, jdou po chodbě plné studentů, a hlasitě rozebírají své utajení a detaily případů?

Sex Tape (2014)

Místy hodně prázdné a hluché, a navíc scénář naprosto imbecilní. V honbě za ztracenou kazetou hlavní dvojice dělá naprosto nelogické psí kusy. Vysloveně nesmysly, ne jen blbce pro pozadí vtipů. Takže jedna hvězda za ústřední herecký pár, a Cameron vypadá velmi mňam. A druhá za honičku se psem, která je nejvtipnější část celého filmu.

Chůva v akci (2010)

Slabá nudná rodinná komedie s trochou průměrné akce. Scénář plný hloupostí, herecky vysloveně slabé, vždyť v tom hraje Billy Ray Cyrus, a Jackie už je samé neviditelné lanko. Dvě hvězdy z piety a za mňam Amber Vallet. Mít něco zábavnějšího na práci, například poslouchání dechovky na večírku stoletých , tak to nesleduji.

Lucy (2014)

No hele, jako ty tři hvězdy dám. Bessonovy akční jednohubky celkem snáším, a ač se toto dle traileru tváří jako akční film, není tomu tak. Filosofie o lidské rase, využívání mozku, o dvojsečnosti téhož, a nakonec, proč ne, i o Bohu. Je to zajímavé, byť po rozjezdu filmu to najednou jede hrozně hrr a šup 10%, 20% a moc se to nezdržuje podrobnostmi. Sice jsem na konci byl trochu zklamán, trochu oblbnut, a hodně zmaten, ale rozhodně jsem viděl horší díla.

Tajemný let (2005)

JF je velice přesvědčivá, námět je dostatečně originální a dramatický, a celou dobu čekáte, jak to dopadne. Sice je hlavní zloduch celkem snadno brzy odhalitelný, ale napínavou podívanou si užijete.

Kung-fu nářez (1979)

Akční část na výbornou, scénář tradičně čínsky šílený.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Hodně feelingu, málo legrace. Je to spíš příjemný polorodinný film, který má ovšem tu výhodu, že je výjimečně civilní a normální. Je to sice trochu moc sluníčkové a nic dramatického se tam nestane, nebezpečí nehrozí a všechno pomalu příjemně dojede do happyendu, ale dobře to uběhne a jako oddechová jednohubka to funguje. Navíc u málokterého filmu dostanete hlad, u tohohle stoprocentně.

Časové pásmo bylo změněno