Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Film laděný celý do temna, očima dospívajícího podivnýho kluka. To by bylo v pořádku, dospíváni je temná záležitost. Ale tenhle trouba k tomu neměl v podstatě důvod. Navíc jeho myšlenkový pochody jsou originální jen občas, a ten neurotickej bastard se snad za celej film neusmál! Hlavní hrdina je nedostatkem nadhledu a jakkýhokoliv mladistvýho elánu či humoru místy fakt dost otravnej. Naštestí to zvedá o řád výš neuvěřitelně charismatická Yasmin Paige, která svojí podivnou holku hraje originálně a zajímavě. A atmosféra 80. let v Británii je podána slušně, takže ve výsledku to není ani moc vtipné, ale 60% to má.

Dedication (2007)

Pro mě jedno z nejpříjemnějších prekvapení z poslední doby. Konzistentní, originální film s Billy Crudupem šíleným jako ratlík, krásnou Mandy Moore která dokazuje, že umí hrát, a skvělými dialogy které ze sebe oba dva sypou. Potěšila Dianne Wiest v malé roli matky a dokázala, že humor stále umí. Romantika v trochu odlišném podání mě vtáhla a nepustila, a vše dovršil výborný soundtrack, který mě po dlouhé době donutil zjistit si kdo to sakra hraje, a hned si to sehnat. Pokud bude Mandy hrát ještě v jednom nebo dvou podobných dílkách, nemám strach, že by neodhodila nálepku pubertální husičky z romantických slaďáren.

Královna ročníku (2007)

Pohodová oddechovka ze sice známými a stereotypními prvky -šprti, roztleskávačky, fotbalisti- , která ale není ani trapná, ani nudná. Holka správňačka to nandá namyšlený snobce, co chtít víc? Okořeněno dostatkem neotřelých gagů, spoustou hezkých a sympatických slečen, mimoňovitých mimoňů a dobrým koncem.

Generace X (2005)

Dostal jsem něco jiného než jsem čekal, protože tohle není komedie téměř ani za mák. Je to tak ujetý, že jsem místy nevěřícně zíral co se tam děje. Město plný divnejch lidí s ještě divnějšíma problémama. Když k tomu přičtu naprosto příšerný dabing hlavního záporáka, vychází mi bohužel 50%. Nad vodou to drží dvě věci. Moje oblíbená Carrie-Anne Moss, která tu hraje tak sexy mámu, že mi tekly sliny jak opratě, a celá moje bytost toužila po tom, aby mě adoptovala :-), a některé nepřehlédnutelně kvalitní herecké výkony. Takže mě to nepobavilo, ale místy celkem zaujalo, to zas jo.

Burning Palms (2010)

Tak jak jsem se na tohle těšil, tak jsem zklamanej. Na povídkový film to je dost slabota. Přitom v některých příbězích už už si říkám "jo tohle celkem ušlo, co tam bude dál?" ale bohužel kvalita jednotlivých kousků je slabá. Bizarní je to dost, o to nic, ale to z toho činí zajímavý kousek, ne vyjímečně kvalitní. Přitom potenciál to mělo, spousta dobrých herců, a dva-tři originální nápady, ale nenadchlo mě to ani na chvíli. Takže zajímavě ujetý, ale podruhé, jako například Čtyři pokoje, to vidět nechci. Škoda.

Šance (2009)

Jako ochutnávka jihoamerický filmografie to nebylo zlý. Několikrát jsem se zasmál, protože člověk prostě musel těm služkám fandit. Je to spíš televizní formát, a na filmu je to znát, ale neotřelý prostředí a celkem zajímavej scénář stačily v pohodě na 50%.

X-Men: První třída (2011)

Popcornová oddechovka zcela ve smyslu X-men série, okořeněná mladými mutanty a začátky celého příbehu. Bohužel na mě příliš melodramatické, což mě odrazuje od vyššího hodnocení.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Tak asi nejlepší z mnou dosud shlédnutých dílů série. To co mi doteď vadilo, že je to prostě celý jen o autech, kočkách v bikinách a super mega chlapáckejch frajerech který nikdo nepředjede, bylo staženo na únosnou míru. Je z toho velice slušná akční jízda, kde si vybere každej. Vtip,povedené scény akce i bitek, a krásný holky, to především.Byly by to skoro 4 hvězdičky, nebýt pár detailů. Dialogy jsou pořád stejně prostinký, Vin Diesel pořád neumí víc než dva výrazy, a logika trochu někdy skřípe. Závěrečná scéna s trezorem, byť velice zajímavě udělaná, nebyla prostě uvěřitelná. Alespoň pro mě. Ale zajímavý vedlejší postavy to dost oživujou, a slušně mě to zabavilo,jen holt nejsem fanda celý série.

Lekce neslušného chování (2008)

Atmosféra pěkná, džezík, hony, anglický venkov :-) Příjezd moderní Američanky na britský venkov svázaný tradicemi a "sedmnácti generacemi předků" je vděčná zápletka. Ale časem se to dost rozmělnilo, a i když to bylo pořád celkem zajímavé, zaujal mě ve výsledku jen výborný Colin Firth trousící suchý hlášky, a sluha. Ostatní se od půlky filmu chovali jak smyslu zbavení, a pokud se tak doopravdy k sobě měli jako tady, tak potěš koště.

Zkus mě rozesmát (2011)

Tak proti Sandlerovi nic nemám, celkem mě baví, a další z jeho komedií to dokázala. Na jistou dávku fekálního humoru si člověk zvykne. Ale děsivě krkolomný scénář je slabší než jindy, a opravdu jsem se chvíli rozmýšlel že dám jen dvě hvězdičky. Ano,vtipných gagů je celkem dost ,a Aniston pořád vypadá dobře(a to nemluvím o Brooklyn Decker), ale slabá zápletka to dost posílá do kolen. Sandler lže, a pořád lže, a vymyslí si manželku. Ok. Ale vymyslet si děti? Co s nima chtěl potom udělat? Řekne že umřeli, nebo chtěl předstírat že jsou jeho tak dlouho, než dostudujou a půjdou z domu?To mi děsně vadilo,ukrutná nelogičnost těch jeho výmyslů, fakt. Člověk se zasměje, ale film mi to dost tříštilo.Takže ještě jednou, a už mi dojde trpělivost, Adame :-)