Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Hledal jsem nějaký seriál na dlouhé nudné večery, ovšem tento se jím nestal. Postavy jsou sice zajímavé a je to místy skutečně originální a dramatické, ale já jsem očividně čekal něco jiného. Naprosté minimum vedlejších postav a málo humoru mě neudrželi déle než jednu sérii.

Milovník po přechodu (2017)

Začátek mě velice navnadil, humorný úvod do života gigolů a lovců starších dam (mimochodem opravdu eklhaft báby, čekal jsem nějaký padesátky, ale tohle byl fakt hnus) je dostatečně zábavný. Po půl hodině kdy se objeví rodinné a moralistické téma to trochu ztratilo šťávu, ale zase to nahradila úžasná Salmita. Ta fakt snad nestárne, vypadá pořád k nakousnutí. Doporučuji titulky, její hlas a zpěv je pohlazení. Některé pozdější vtipy byly bohužel dost trapné, například radit desetiletému klukovi nesmyslně sexistické hlášky na balení stejně staré spolužačky je fakt debilita. Ale Eugenio Derbez je většinou dostatečně tvárný, a jeho protloukání životem obyčejných lidi je zdrojem celkem ucházející legrace. Ve výsledku to byla příjemná spanish komédie s krásnou Salmitou jako třešničkou na dortu.

Mimo zákon (1986)

Letňák. Láhev bílého vína. Příjemná společnost. Jim Jarmusch. Absurdní útěk z vězení. Tom Waits a jeho chraplák. Benigni a jeho dokonale nedokonalá angličtina. Co víc od života chtít?

Mumie (2017)

Navzdory všem efektům a rozpočtu je to tak bezkrevné a nevzrušivé, až tomu ani nemůžu uvěřit. Tom Cruise to má u mne poslední dobou dost dobré díky sérii Mission Impossible, a tak jsem čekal alespoň něco v podobně kvalitním duchu, tedy áčkovou akční jízdu s triky, vtipem, mumií...No, je tam jen ta mumie. A bohužel je to Tom Cruise. Už celkem kožovitý , dle mne už nevhodný pro tuto roli, což není jeho vina, samozřejmě, v podstatě si svoje odehraje. Ale je to taková scénáristická papundeklová spatlanina, že stará Mumie, ač to byla jen oddechovka, je proti tomuhle dílo na Oskara. Scény mě skoro nedokázaly upoutat, snad jen zřícení letadla bylo fajn. Tak alespoň dvě hlavní dámské role jsou zdobné a nevypadá to lacině, to je asi všechno.

Tajná mise v Soulu (2017)

Klasické buddy západního střihu to sice není, ale i tak to není zlé. Ústřední dvojice je klasicky odlišná, navíc Jižní a Severní Korea dávají prostor k humoru. Akce hlavně v druhé polovině filmu je velmi dobrá, herecky je to kvalitně obsazené. Škoda , že scénář není zrovna světoborná záležitost, mix akce a humoru bych si představoval trochu zábavnější, nebo akčnější, takhle to místy trochu moc zpomalilo.

Moje stáž v Kanadě (2015)

Jako slušně vtipný přiblížení kanadského politického boje to vůbec nebylo špatný. Rodina hlavního hrdiny řešící u večeře hlasování v parlamentu nebo dohadování indiánů a dřevorubců bylo zábavné. Herecky taky nejvíc zaujal právě poslanec, haitský stážista mě naopak vůbec nebavil, tam to chtělo víc vtipu. Celkově docela příjemné překvapení.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Hele jako normální popina viď. Ale dobrý ty...efekty zvláštní, bouchalo to a tak. A byl tam roztomilej strom malinkej.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Ritchieho styl kupodivu dovede ozvláštnit i takovéto téma. Divoký střih a pohledy zpět, což už je jeho značka, tady udělali docela slušnou akční jízdu co má hlavu a patu i z takhle obtížně vyprávěného tématu, Ale další Excalibur nečekejte, je to inspirováno dost volně a spíš to připomíná mix Underworldu s Robinem Hoodem. Hunnam přesvědčivý a dostatečně namuskulovaný.

Dunkerk (2017)

Naprosto ohromující a dechberoucí sestava scén, které dohromady dávají takovou nálož emocí, a to prosím skoro bez dějové linie, ztotožnění s postavami, a nějaké světlé chvilky, že je to až k nevydržení. V polovině jsem byl tak přešlý z tolika beznaděje a utrpení, že jsem byl opravdu rád za rozumnou stopáž. Už dlouho ve mě nezanechal film tak silný dojem. Navíc vizuálně to byla paráda, letecké scény byly skvělé.

Pes ro(c)ku (2016)

Hodně lacině vyhlížející věc. Animace není nic extra, scénář je dost podivný a zápletka...řekněme zvláštní. Humorné je to jen tak tak, v podstatě jediná postava, která má nějaký rozměr, je Angus Kočkostár, rockové hvézdné manýry celkem pobavily. Zato hlavní postava je dvourozměrný Vendelín co jen na všechno kýve a brnká na kytaru, to je dost málo na utáhnutí příběhu. Ostatní postavy jako by nebyly, snad i díky tomu to alespoň celkem odsýpá.