38 (2014)

Emócie opadli, všetci to už videli a tak bol najvyšší čas ísť do kina. V sále aj s technikom dokopy osem ľudí a všetko je pripravené na jeden z najemotívnejších dokumentov. Omyl. Neviem s akým zámerom vznikol tento projekt, lebo možností je viacero a tak som bol voči tomuto "dielu" pomerne skeptický. Koncept to nemalo skoro žiaden, okrem časovej línie (samozrejme), a tak sa vlastne dozviete všetko (a vlastne nič). Hodnotím troma hviezdami len kvôli tomu, že viem o koho sa jedná a jeho život mi nepríde príliš nezaujímavý, ale čo si mal povedať človek, ktorý to tak nesledoval (NHL, IIHF a pod.)? Premňa najlepšia vec v dokumente, boli zábery gólov z NHL (hlavne tie staršie), zvyšok kolísavo doletel až do očakávaného cieľa (priestor pre slzy). ║Ster Century Cinemas Košice║

Wentworth (2013) (seriál)

║Po 3.diely║

V bolestech (2013)

Čo sa týka hororov, mám kritéria na hodnotenie postavené inak ako pri iných žánroch. Tento film je takou ľahkou jednohubkou, ktorá prvých dvadsať minút pekelne nudí, ale ak sa už rozbehne, ťažko ju zastaviť. Pri pár momentoch mi to pripomenulo obľúbenú Kroniku, ktorá je pre mňa klenotom found footage filmov. Je jasné, že sa z toho dalo vyťažiť o niečo viac strachu, ktorý tam úplne absentuje, ale ako nezávislý projekt na odreagovanie to funguje dobre.

Ona (2013)

Joaquína príliš neobľubujem. Po Gladiátorovi, v ktorom mi vyslovene vadil, teraz pre zmenu zapadol do konceptu filmu presne. Perfektný hlas Scarlett Johansson vás donúti k tomu, že sa zamilujete aj vy. Bohužiaľ v momentoch, kde film mohol vyťažiť z pocitov diváka ešte o niečo viac, to príliš nezabralo a práve preto stratil poslednú hviezdu.

Vše je ztraceno (2013)

Nič nie je stratené. Redford, ktorému by asi nik neuveril, že tohto roku oslávi 78. narodeniny, tomu spočiatku veril taktiež. Film, ktorý je zaujímavý hlavne tým, že v ňom hraje len jeden herec (ktorému sa to ale všetko dalo veriť) a na réžii/scenári sa podieľal taktiež len jeden človek. Priemernej stopáži neuškodila ani absencia dialógov, vlastne absencia reči celkovo (na pár monológov). V závere treba podotknúť, že presne toto je film, u ktorého nemôžete čakať divy a ja som po jeho dopozeraní nezostal sklamaný.

Horší než smrt (2010)

Veľmi zbytočný film ktorý chcel stavať na popularite hercov ktorí sa ale nemali šancu pri tomto scenári presadiť. V tomto filme nevyniklo nič, ani scenár, ani herci alebo humor. O slovenskom dabingu tu radšej písať ani nebudem, veď to poznáte.

500 dní se Summer (2009)

Klišé záležitosť v podaní zaujímavých hercov. Tí to celý čas ťahali z bahna priemeru.