Smrt čeká všude (2008)

Akademií velice nespravedlivě předceňovaný snímek. Nezaujme a rychle ho zapomenete a to by se u filmu, který má 6 oscarů stávat nemělo... 70%

Olověná vesta (1987)

Pro mě s Četou určitě nejlepší film o vietnamské válce. Oba filmy jsou naprosto odlišné, ale přesto pojednávají o tom sámem tak mistrovsky, že to nejde popsat slovy. Všechno doprovazí brilantní Kubrickova režie a někdy až mrazivá hudba, která vás nenechá klidnými. Full Metal Jacket se zapsal do historie. 100%

Mechanický pomeranč (1971)

Tento film má 2 části. První "potrhlá" část a druhá naprosto geniální část. Ovšem kdyby nebylo té "trhlé" nemohla by být ta druhá geniální a naopak! Kubrick má naprosto jasno v tom co dělá, přesně ví, jak natočit jeden z nejlepších filmů nad kterým si lidé prostě musí lámat hlavu, a který celou dobu nepřestává udivovat. S tím vším mu samozřejmě pomáha neuvěřitelně přesvědčivý výkon Malcoma McDowella a "Ludwig Van"...I was cured, all right! Víc slov není třeba.TOP 50

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

A znovu musím po druhé projekci svoje hodnocení radikálně změnit! A nebudu v žádném případě ani chvilku přemýšlet a rovnou dávám 5*! Naprosto úžasné "předfinále", které je sice statičtější, než doposavadní díly, ale stejně nenudí ani minutu a nic tam není přebytečné. Nemůžu se ani dočkat na 2 část a už pomalu začínám "uctívat" Davida Yatese! 5*****

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Své hodnocení musím po druhém shlédnutí okamžitě změnit! Nechápu to, ale na poprvé mě tento Harry velmi zklamal a myslel jsem si, že je to nejhorší díl celé série- opravdu to není pravda. Zase má v sobě něco "jiného" než ty ostatní a tím je celá tato sága tak originální a podle mého názoru výborná! Skvělý díl, výborná zábava, prostě další "kouzelný" film. 4****

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Konec pohádky, přichází zlo! A s ním ta nejodpornější záporačka, kterou by jste nejradši uškrtili vlastníma rukama a hodili jí z nejvyššího okna astronomické věže. Yates pokračuje ve velmi stejné úrovni a určitě není horší než jeho předchůdci, ale musím říct, že také určitě není lepší. Myslím, že takový zážitek z Harryho jako z Cuaronova dílu si už nikdy neužijeme... Každopádně, první Yatesův díl se vyvedl a určitě nenudí a neurazí. Popcornová zábava a další jasné 4****

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Naprosto odlišný díl od ostatních. Mnohem akčnější něž Columbusovy díly, ale zase o moc méně "náročnější" než Cuaronův díl. Samozřejmě vůbec neříkám, že je špatný, akorát, že je jiný (v dobrém slova smyslu). Jedna velká oddechovka a pro mě jasné 4****

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Stejně dobrý standart jako u prvního dílu, ale kdybych si měl vybrat jaký si pustím, zvolil bych definitivně "kouzelnější" jedničku.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Velice dobrý a milý začátek budoucí velmi oblíbené filmové ságy. O prvním dílu se ještě stále dá říci, že je to pohádka, protože zde nechybí určitá dávka naivity, ale pro mě stále velmi nadprůměrná pohádka. Tu 5* ovšem dávám jenom kvůli mé "lásce" ke všem knížním i filmovým dílům Harryho.