Pravidla moštárny (1999)

Velice hezký, přijemný film, který si člověk klidně může pustit i 2x týdně. Ale prostě nemohu dát 5*. Asi by si to určitě zasloužilo za velice dobré herecké výkony, výborný scénář a skvělou hudbu, ale něco mi tam chybělo. Omlouvám se, nemohu být konkétnější, je to prostě pocit. Nicméně, všem doporučuji, stojí to za to!

Sedm (1995)

Nejlepší krimithriller, který jsem kdy v životě viděl! Dokonalý scénář s těmi největšími hvězdami Hollywoodu. Ta pochmurná, děštivá atmosféra a až děsivě odporné vraždy, to je naprosto nezapomenutelné. Když ještě přidáte ten konec, tak tento film nepustíte už nikdy z hlavy. 5 *****

Saw: Hra o přežití (2004)

Uff, no to teda bylo něco. Já jsem se snad nenudil ani minutu, skvělá atmosféra a spoustu napínavých scén. Výborný konec + dobré herecké výkony a je vystaráno. Skvělý thiller. Doporučuji :)

Truman Show (1998)

Geniální film! Úvodních 30 minut vás nenechá vydechnout, protože si pořád říkate: "co to má sakra bejt?" Postupně to dává stále větší a větší smysl a nakonec už jenom držíte palce, aby to Truman dokázal! Film, který vzbuzuje takové obrovské množství emocí si určitě zaslouží velký obdiv. PS: tak originální scénář se jen tak nevidí. 5***** 95%

Dobrý Will Hunting (1997)

Já jsem se do toho filmu prostě zamiloval. Dokonalý herecký koncert, který se nevidí každý den + výborný scénář. Nemohlo to dopadnou jinak než na plný počet bodů a místečko v mých TOP 20. Opravdu se klaním před Damonem a Affleckem- krása.

Šifra mistra Leonarda (2006)

No, myslím, že by si to těch 70% určitě zasloužilo. Luštění hádanek je vcelku zábavné a Hanks je jako vždy dobrý. Určitě se na tento film brzy zapomene, ale je to dobrá oddechovka na jedno shlédnutí (ikdyž to tak tvůrci nejspíše nezamýšleli).

Rosemary má děťátko (1968)

Přemýšlím mezi 3 nebo 4 hvězdami.... Celý film mi přišel v tak pomálem duchu, ikdyž chápu, že to byl záměr. Ale prostě to pomalé-napínavé (mně to moc nepřišlo) rozvíjení děje a postupný posun k pointě na mě nezapůsobilo. Doufal jsem, že konec to ještě spraví, že se to nějak pohne, ale tento pocit se bohužel nedostavil. Možná mě budou mnozí považovat za blbečka, ale já dám ty hvězdy jenom 3 a ani výborné (to zdůrazňuji) výkony herců můj názor nezmění. Nejspíš jsem čekal víc, když jsem slyšel jen samé chvály. 70%

Sherlock Holmes (2009)

Mně se to opravdu líbí! Nabité akcí, vtipem, "hrátky" s kamerou a výborným scénářem + R. Downey Jr. a Jude Law a o úspěch je postaráno. Už teď se těším na další díl! 4 1/2 *

Muž na Měsíci (1999)

18.7. 2011. Miluju Miloše Formana, miluju Jima Carreyho, ale opravdu nemiluju tento film. Pro mě naprosté zklamání, které nezachránil ani výborný výkon hlavního herce. Třeba tomu dám někdy ještě jednu šanci a své hodnocení změním, ale v tuto chvíli určitě ne. Za Carreyho si to ovšem ty 2** zaslouží... Aktualizace 5.3.2012. Tak jsem si to pustil znovu a rapidně měním všechny mé předešlé kritiky. Výborné, výborné, jsem nadšen. Musím to rozdýchat, poté napíšu víc...

Forrest Gump (1994)

Existuje někdo, kdo si nezamiloval tento film? Podle mě určitě ne :) Životní výkon Toma Hankse, nádherná hudba, více než výborný scénář. Přesně proto miluji film.TOP 10