sheldonka.

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 20.4.2016  20:12
    Vinyl (TV seriál) (2016)

Neuvěřitelně skvělý seriál plný výborné hudby a úžasných charakterů. Bavil mě každý díl a rozhodně chci další!!

• 11.4.2016  11:21
    Ona (2013)

"Sometimes I think I have felt eveything I'm ever gonna feel. And from here on out, I'm not gonna feel anything new. Just lesser versions of what I've already felt."

• 9.1.2016  20:01

Dánové jsou prostě šílenci.

• 30.12.2015  21:35

Geniální! Ale naprosto!

• 29.12.2015  17:58

Kdybych tomuto filmu mohla dát maximálně 10 bodů, dala bych 11. Nebo ne, blbost. Dala bych 12!!

• 20.12.2015  17:33
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Seriál s neuvěřitelným tempem! Hltala jsem každou minutu už od prvního dílu a na Knick jsem se časem stala závislá, jako Thack na kokainu. Bylo zajímavé sledovat proměny hl. postav a jejich vzájemné vztahy. Šíleně skvělý seriál s výbornou hudbou, jenž zachycuje přelomové období medicíny. (Tím zachycuje myslím litry krve, spousty vnitřností a nespočet šlehnutí.)

• 16.12.2015  17:52
    Fargo (TV seriál) (2014)

1. série - výborná. 2. série - geniální. Nemyslela jsem si, že mě po skvělé první řadě, Fargo takhle překvapí. Celá atmosféra seriálu je totiž neuvěřitelně vtahující. Díky sněhu, opuštěným cestám, starým autům a na první pohled klidným městům, dostává všechno úplně jiný rozměr. Jakmile se druhá série přehoupla do druhé poloviny, věci začaly nabírat šíleného spádu. V každém díle proběhlo asi tisíc zvratů (a tisíc výstřelů), a tak to má být. Seriál má diváka přikovat k židli a následně ho donutit čekat na další sérii. Takže čekám a už teď se těším na další mrazivý příběh.

• 14.12.2015  20:24
    Room (2015)

Něco úžasného.

• 9.12.2015  14:42

Asi je chyba ve mně, nebo jsem viděla už spoustu podobných filmů, aneb bastard kam se podíváš. Jediné co film drží nad vodou, je Johny Depp. Pouze jeho výkon stojí za zmínku, ostatní slabší průměr. Nicméně, pokaždé když byl v záběru jsem pohledem loudila jenom do jeho očí, které byly naprosto šílené. Black Mass je pro mě menším zklamáním, zdlouhavá gangsterka, ve které čekáte, že vás děj konečně strhne a ono ne. Nestrhne.

• 27.11.2015  19:07

Eddie Redmayne podal neuvěřitelný herecký výkon. Pozoruhodný film o úžasném člověku. Víc netřeba dodávat.

• 15.11.2015  19:44

Je jasné, že se tento film nezavděčí každému, někoho to určitě nudilo. Mě ale ne. Mám ráda "malé" filmy, kde se soustředíte jen na výkony herců a nic vás neruší. Některé povídky lepší, některé trochu slabší, ale i tak mi to dohromady dává hodně zajímavý počin, který mě svým způsobem hodně zaujal.

• 31.10.2015  09:46
    Everest (2015)

V hlavní roli Everest, a to doslova. Ani jeden herec nedostal dostatek prostoru. Což mě teda mrzí, protože žádní béčkoví herci to opravdu nebyli. No, čekala jsem víc napětí, takže za mě poměrně zklamání. Jasně, epilog super a příběhy podle skutečných událostí jsou vždy zvláštní kategorií, ale prostě nemůžu hodnotit víc, než jako lepší průměr.

• 29.10.2015  10:23

Villeneuve opět nezklamal. I třetí setkání s tímto režisérem mě potěšilo. Nemůžu hodnotit na 100%, protože bych pár věcí v ději udělala trochu jinak, takže jedině to mi brání dát plný počet. Myslím si, že téma kartelů je tématem vděčným a poslední dobou mě vážně baví. Každopádně, Emily Blunt se zhostila své role perfektně a Benicio Del Toro je klasika, ten si holt prosťáčka nikdy nezahraje (stejně by mu to nikdo nevěřil). Úžasná kamera, výprava a soundtrack - geniální!

• 26.10.2015  19:52
    Vertigo (1958)

Téměř dokonalý klenot.

• 20.10.2015  16:31

Čtyřicátníci hrají puberťáky. Jak by něco takového mohlo být nudné? Naprosto odlišný druh humoru, který si buď zamilujete nebo ho budete nenávidět - nic mezi tím. Já se přikláním k první možnosti a všech 8 dílů mě dokonale pobavilo. Někdy mě až překvapovala více než skvělá návaznost na film. Za mě super, chtělo by to víc takových šíleností.

• 11.10.2015  16:03

Dvě věci: jela bych na tábor a musím vidět seriál!

• 28.9.2015  17:07
    Modrý samet (1986)

Výborná atmosféra a hlavně to prostředí. Samotný příběh byl zajímavý, film mě ani trochu nenudil, což bylo možná výsledkem perfektních hereckých výkonů. Dennis Hopper byl naprosto šílený, záporák jak má být! Také se mi moc líbila úvodní a závěrečná scéna s poklidnou ulicí a tulipány. A píseň Blue Velvet .. přímo okouzlující.

• 20.9.2015  12:10
    Narcos (TV seriál) (2015)

Masterpiece.

• 14.9.2015  20:15
    Bojovník (2015)

Jo, bylo zde pár klišé o vzestupu a pádu a tak pořád dokola, ale mně to zase tak nevadilo. Naprosto mě fascinuje Gyllenhaalova fyzická proměna - všechna čest! Ten chlap dokáže zahrát naprosto všechno, o tom prostě nepochybuji. Jasně, film není jen o hercích, ale výborný herec je podle mě polovina úspěchu. Na druhou stranu zde mohlo být věnováno více prostoru smrti jeho ženy. Ale i přesto je pro mě Southpaw velmi dobrý film s úžasnou hudbou, ta byla opravdu skvělá a výborně podtrhovala děj.

• 11.9.2015  15:42

Čekala jsem víc, to každopádně. Nemůžu zase říct, že by film nebyl zajímavý, ale byla zde strašně jednoduchá zápletka, od začátku jsem tušila, že se musí něco zvrtnout. Prostředí skvělé, dvojčata taky, šlo by to vymyslet líp sakra! No, ale některé scény byly moc i na mě a to jsem si myslela, že mě už nic nemůže znechutit.

• 8.9.2015  19:46
    Po svatbě (2006)

Příběh možná není jeden z těch nejoriginálnějších, ale hudba, kamera, prostředí a herci film posunuli hodně vysoko. Atmosféra opět seversky výborná. (Ta mě nikdy neomrzí!) Mads Mikkelsen se stává jedním z mých nejoblíbenějších herců, věřím mu naprosto všechno. Výrazy jeho tváře řeknou víc než ukrutně dlouhý monolog. Nevím, jak bych film hodnotila, kdyby v hlavní roli byl obsazený někdo jiný, ale díky Mikkelsenovi se mi film hodně líbil a v klidu přehlédnu i pár zdlouhavějších scén.

• 5.9.2015  14:36
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Mr. Robot předčil moje očekávání! Elliot je neskutečně zajímavá postava, jeho myšlenky a vnitřní boje mě fascinují. Hudba a kamera super, prostředí jakbysmet, charaktery taky výborné a nechyběl ani parádní mindfuck. Spokojenost na 110%.

• 31.8.2015  19:29

Asi nejlepší animovaný film, jaký jsem viděla (upřímně, zase tak moc jich nebylo). Velká šestka mě pobavila i dojala, a tak to má prostě být! Na závěr bych chtěla dodat, že bych si moc přála za kamaráda Baymaxe - pro mě nejkouzelnější animovaná postava vůbec.

• 24.8.2015  12:58
    Motýlek (1973)

Asi je ve mně chyba, ale mě Motýlek nenadchnul. Touha po normálním životě a po svobodě zde byla samozřejmě obrovská a nelidské podmínky šílené, ale celý film mi přišel zdlouhavý, občas se objevily naprosto zbytečné scény. Možná spíš někdy sáhnu po knize, protože k filmovému zpracování se už nejspíš nevrátím.

• 18.8.2015  13:08
    Království (TV seriál) (1994)

Kdybych měla možnost se setkat s nějakým režisérem, vybrala bych si Triera. On je prostě šíleně skvělý/skvěle šílený.

• 10.8.2015  18:30

Smutný, ale přesto neuvěřitelně kouzelný film.

• 7.7.2015  18:57
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Mám ráda složité seriály. Takže se mi Sense8 líbilo, občas mě sice nudily zdlouhavé dialogy a oobrovská moudra o životě a je taky docela škoda, že se to celé nerozjelo už dříve, ale jinak skvěle propracovaný seriál s dobrou hudbou. A hlavně neuvěřitelně originálním námětem.

• 27.6.2015  11:31
    Nepřítel (2013)

Ani nedokážu vyjádřit, jak moc mě baví takové filmy. Kdy divák neví, co si myslet a pořád jen přemýšlí, co je skutečné a co ne. Věřím, že Jake Gyllenhaal by uhrál jakoukoliv roli, tady byl naprosto výborný a ani jeden charakter mu nedělal žádný problém. Po skončení mi to všechno začalo docházet, všechno do sebe začalo zapadat. Enemy je jeden z filmů, kdy prostě musíte dávat pozor, všímat si okolností a poslouchat každou větu. Za mě jasný plný počet, nechápu to nízké hodnocení. Někteří film asi nepochopili a nemají chuť se podívat znovu, což je obrovská škoda. (btw. Scéna s obrovským pavoukem ve městě byla božská!!)

• 23.5.2015  20:06
    Vyšší moc (2014)

Po určité době jsem zvedla hodnocení ze tří na čtyři hvězdy. Film ve mě opravdu něco zanechal. Rodinné drama je můj šálek kávy a když se k tomu přidá atmosféra hor, tak to stojí za to. Napětí mezi manželským párem bylo někdy k nevydržení, podle mě oba herci podali skvělý výkon - především Lisa Loven Kongsli. Na konec bych asi jen dodala, že Vivaldiho Léto filmu dodalo šmrnc a neskutečně mi tam tenhle typ hudby sedl.

• 16.5.2015  14:28

Julianne Moore je jednoduše úžasná (a Kristen Stewart jakbysmet). Věřila jsem jí naprosto všechno, každé její slovo, i to které se jí občas vytratilo. Bylo zajímavé a taky místy dojemné sledovat, jak se úspěšné ženě kompletně mění život a postupně ztrácí všechno, co dříve měla. Potěšilo mě, že závěr nedopadl podle mého očekávání, což by bylo nejspíš moc prvoplánové, takže to beru jako velké plus. Nemohla jsem ale dát plný počet, protože mi chybělo zaměření se na ostatní členy rodiny, jak oni vnímají, že jejich matka je dočista jiný člověk. K závěru filmu už mi bylo Alice dost líto, absolutně si nedokážu představit, že by někdo z mé rodiny měl tuhle nemoc. Jsem ráda, že tenhle film vznikl.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14