• Fantasy

Prci, prci, prcičky (1999)

Nebylo to tak špatné, jak jsem čekal. Jako ještě nedávný teenager jsem některé vtipné kousky dokázal i ocenit, ale přece jenom to není to pravé.. (55%)

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Tento film jsem musel vidět a zhodnotit z vlastní pozice knihovníka. V reálu jsou knihovny o dost nudnější, někdy bych možná s Flynnem měnil. Ale teď vážně - pro jednou příjemná zábava na večer do televize, ale to je tak asi všechno. Jakoby to všechno bylo umělé. Další dva díly jsou buď na stejné úrovni nebo níže, ale jsou na tom stejně. A protože opakování není vždy matkou moudrosti, mají o hvězdu méně. Zde jsou to tři hvězdy. (50%)

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Pane Filuto, co s nimi uděláme? --- Neee, kdo by to pak uklízel! Největší a nejnadčasovější klasika mezi seriály. Vyrůstala na ní generace před námi, hltali jsme ji my a po nás budou památné vtipy donekonečna poslouchat a opakovat další! (100%)

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

No, řekněte - jaký jiný seriál by si mohl dovolit pilotní díl zpracovaný jako film? (90%)

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Seriál jak má být... Speciální agent Dale Cooper je můj nový seriálový idol. (90%)

Nebe (2002)

Silné čtyři hvězdy. Škoda jen druhé poloviny Nebe, která byla svým způsobem "kratší". Možná to bylo záměrem - nenaplnit určitou touhu a nechat rány nezacelené. Nutno říct, že Cate Blanchett s oholenou hlavou je dobrá Cate Blanchett. (75%)

Mr. Bean (1990) (seriál)

Rozhodně klasika a dobré pokoukání. Ať žije medvídek, moje oblíbená seriálová postava :)

Tráva (2005) (seriál)

Na Weeds je fascinující jedna věc - scénáristické hokus-pokusy, které ve výsledku vydají několik sérií seriálu, kde se v každém díle dokáže markantně zhoršit situace, která byla už v minulém díle naprosto bezvýchodná. Právě tohle mě dokázalo upoutat u obrazovky - zvědavost, co všechno se ještě může pokazit. Někdy je to docela jízda :)

Futurama (1999) (seriál)

Futurama mi vůbec nesedla. Je to docela škoda, těšil jsem se na ni hodně..

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Vtipné, ale už moc dlouhé. Správné seriály by měly mít tři, maximálně čtyři série a poté se ctí odejít. Instantní zábava se nedá recyklovat stále znovu a znovu. Přesto (v průřezu sériemi) minimálně průměrně koukatelné...