• Fantasy

Tady to musí být (2011)

There were many ways of dying, the worst of them is to continue living... Tak tohle mě dostalo a to rozhodně ne příběhem o pomstě, ten tu zůstává pěkně v pozadí. This Must Be the Place je spíše filmem o dětství, dospělosti a přechodu mezi nimi a také o zátěži, kterou s sebou nosíme (viz kufr nebo taška Cheyenna - jak již bylo řečeno jinde). Skvělý Sean Penn, skvělé zpracování, skvělý soundtrack, opravdu velké potěšení. (95%)

Nedotknutelní (2011)

Očekávání bylo veliké a k mé radosti došlo k jeho naprostému naplnění. Tenhle film si mě získal - velice dobré herecké výkony, více než dobrá technická a umělecká stránka věci (skvělá kamera!), perfektní humor (Víte, kde najdete paraplegika? Tam kde jste ho naposledy nechali!) a o hodně jiný pohled ve srovnání s Holywoodem. V porovnání s Rain Manem u mě jednoznačně boduje svojí nenuceností tento francouzský počin. (95%)

Kajínek (2010)

Čechům v poslední době podobné filmy moc nejdou. Neurazilo mě to, ale nikdy se na to už nepodívám... (50%)

Requiem za sen (2000)

Hello, maid Marion. Po prvním shlédnutí mi bylo doslova fyzicky špatně. Ale otřepal jsem se a po časem jsem Requiem for a dream viděl ještě jednou. Tohle je to správné psycho a ten správný Aronofsky a ten správný Mansell. Pro mě jeden z celkově nejnáročnějších i nejvíce pohlcujících filmových zážitků. (90%)

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Matku nemáš a tvůj otec je hovado aneb Pane Dadane, jste v pěkných sračkách. Lehce (a někdy i těžce) zběsilá záležitost. Můj oblíbený Kusturica, skvělý film z neobvyklého prostředí, s úžasnou hudbou, skvělými vtipy, romantikou a spoustou dalších příměsí, které perfektně fungují. (90%)

Fontána (2006)

Together we will live forever. Audio-vizuální orgie. A jelikož jsem občas člověk povrchní, tak mi stačí nějaké to pozlátko, které se mi blýská před očima a já jsem úplně spokojený. Asi můj nejoblíbenější filmový (originální) soundtrack. Můj nejoblíbenější filmový Hugh Jackman. Krásná a majestátní a také neuvěřitelně smutná (i já bych pro ni šel na konec světa) Rachel Weisz jako španělská královna (v této inkarnaci se mi líbila nejvíce). Možná je to kýč, ale já to žeru. (100%)

Hodiny (2002)

All the hours. Všechny ty hodiny, které jsem strávil sledováním Hodin, byly úžasné. Co tomuto filmu vytknout? Z obecného hlediska (myslím) nic a z mého pohledu ABSOLUTNĚ nic. Takto má vypadat film, pro mě jde o FILM mého srdce. Kdybych měl více rád vodu, tak si možná jednou i já naberu kamínky do kapes a půjdu si zaplavat. Všechny herečky skvělé - mně se zejména zamlouvala Nicole Kidman a Julianne Moore. A pak samozřejmě Ed Harris, který byl mému srdci nejbližší. Ještě hodně hodin po těch hodinách, co jsme spolu prožili, strávím s Hodinami. (95%)

Jurský park (1993)

Možná škoda, že jsem četl knižní předlohu. Ruku na srdce - Michael Crichton je skvělý spisovatel a Jurský park i Ztracený svět se mu povedl. Mezi jednoznačné klady a "esa" filmu patří určitě skvělé efekty a rozpohybovaní dinosauři. Jenže v mojí fantazii se hýbali ještě o něco lépe. Čtyři hvězdy, druhá polovina mohla být o něco delší a ne tak useknutá. Mám radši kratší předehru a delší hlavní část. A pateticko-romantické dohry nemusím vůbec. Alespoň zde. Počin každopádně jedinečný. (75%)

Zack a Miri točí porno (2008)

Hold me up! Kevin Smith mě potěšil. Netradiční romantická komedie, či spíše romantická komedie v netradičním prostředí. A povedlo se, mě se to dotklo. Je dobré vidět, že dobré komedie a "romanťárny" se nemusejí odehrávat pouze v tradičním "princeznovském" prostředí. Kevin Smith to dokázal již ve druhém filmu (Chasing Amy u mě stojí ještě o stupínek výše). (75%)

Constantine (2005)

Hi, Lu! Byl jsem uchvácen. Z osobních i profesních (dá-li se to tak říct) pohnutek nemám rád filmy s přílišným množstvím určitého typu "duchovna". Ale Keanu Reeves především mě velice mile překvapil. Velice pěkně uděláno. Plné velkého množství skvělých scén, černých plic, padlých andělů, skvělého (byť jemného) humoru, (nenaplněné) romantiky. Perfecto! (90%)