• Fantasy

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Shakespeare in Love jsem "sjížděl" v jedné ze svých vln romantických komedií. Takových těch béčkových, céčkových. Myslím, že jsem si na něj ani nečetl recenzi. O to větší bylo moje překvapení, když jsem ho viděl. Oprávněný oscar. Shakespear patří mezi hvězdy v kategorii romantických komedií/dramat. S tímhle filmem jsme si opravdu padli do noty. (90%)

40 dnů a 40 nocí (2002)

Moc jsem nepochopil důvod vzniku tohoto filmu. Rádoby poselství - v podstatě nic, co by vám neřekl průměrný člověk od teenagera po důchodce. 40 atd. se řadí do kategorie filmů, které jsou zcela jistě sponzorovány výrobci popcornu. A jsem si jistý, že se ho u něj hodně snědlo. Je to také asi ta nejzajímavější činnost, co se dá u tohoto filmu dělat (včetně jeho sledování). (30%)

Californication (2007) (seriál)

Do tohoto seriálu jsem se jednu dobu beznadějně zamiloval. I když původní vzplanutí opadlo, stále k němu chovám silné city. Někdy přijde čas, kdy nepotřebujete další romantické komedie pro svou utrápenou duši, ale pořádnou dávku brusného papíru. David Duchovny naprosto skvělý, seriál se veze na jeho průserářském charismatu. Skvělý humor, skvělá hudba a skvělý David!

Kamarád taky rád (2011)

Další z filmů podle osnovy "friends with benefits". Kdyby to nebylo tak předvídatelné, tak by to bylo lepší. Ale stále pěkně koukatelné a dobrá zábava. Ale Natalie s Ashtonem se mi líbili více :) (60%)

Čistá duše (2001)

Od tohoto filmu jsem nečekal nic moc. Přece mě nerozhodí snímek o nějakém týpkovi, co byl dobrý v matematice a ještě byl duševně nemocný. To bych uměl taky. Hlavně když mi někdo pořád cpal, jak je to úžasné. S despektem jsem přistoupil, s mrazením v zádech shlédl a nakonec užasl. Perfektní. Není (alespoň pro mě) žádným tajemstvím, že miluji Jennifer Connelly. Teď musím navíc milovat i Russella Crowa. Možná lehce citově vydírací, ale vem to ďas. (90%)

Kult hákového kříže (1998)

Velice dobře podané, velice dobře natočené. Nevím, jestli je realistický takový obrat. A i kdyby nebyl, tak Edwardu Nortonovi jsem ho uvěřil. Uvěřil bych mu asi cokoliv! (85%)

Černá labuť (2010)

I felt it. Taky jsem to cítil. P.S.: Ze subjektivního hlediska neuvěřitelně úžasně krásná scéna (včetně stínohry), když Natalii rostou černá křídla při závěrečném baletu! (85%)

Nedokončený film (2010)

Velice těžko komentovatelné a hodnotitelné. O některých věcech je nutno mluvit a je potřeba je ukazovat...

Království nebeské (2005)

Já si nemůžu pomoct, ale Kingdom of Heaven žeru. Podle mě jde o jeden z nejméně prkenných výkonů Orlanda Blooma, což je pro něj (myslím) pochvala. Líbilo se mi celkové zpracování, líbila se mi hudba. I když se nedalo se vším souhlasit, tak stejně *****. Když tenhle film vidím, tak se vždy dostanu do stavu jakéhosi vnitřního rozechvění. A o tom to je, pánové (a dámy)! Eva Green okouzlující, Liam Neeson velice dobrý, Jeremy Irons neskutečně charismatický, Edward Norton pro mě nejsympatičtější z celého filmu a ani mu nemusí být vidět do obličeje. A samozřejmě Saladin, vždycky se mi líbí, jak to jméno zní v angličtině. Salahadin. Když ho miluješ, není co řešit. A to je můj případ. (90%)