• Fantasy

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Je zajímavé, kolik lidí může v takovém seriálu umřít. Zoufalky to dokazují snad v každém pátém díle - tolik lidí nezemřelo snad ani v House M.D. Po čase únavné, ale stejně se díváte dál, abyste věděli, kdo ještě umře a kdo z vašich miláčků přežije.

Fortune Cookie (1991) (studentský film)

Aronofskyho bych v tom nepoznal. Zajímavá cesta k začátkům velkého režiséra, jakým Darren bezesporu (nebo s mnoha spory) je!

Ofsajd (2006)

Usměvný kousek o lásce ke sportu rozdělené velkým plotem.

Ken Park (2002) odpad!

I některá díla pornoprůmyslu mají bohužel hlubší děj než Ken Park!

Umučení Krista (2004)

Melu Gibsonovi sedí mnohem víc velká kladiva a meče, než kříže. Otázkou je, proč tam teče veškerá ta krev, když film nemá žádného ducha - já myslel, že Ježíš fandil spíše lidské duši než krvi. Mel Gibson se zřejmě špatně inspiroval svým (novým) vzorem.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Je to už hodně dávno, co jsem viděl Přelet poprvé. Film mě ihned silně zaujal. Svou (ne)určitou tísní, která se mě snažila zadusit jako Jacka Nicholsona polštář.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Ze série nových velkorozpočtových adaptací Narnie bohužel nejlepší film. Škoda, určitě by šlo vše vyřešit lépe a natočit důstojnější adaptaci C. S. Lewise, který by si to zasloužil. P.S. Měl jsem možnost zažít i český dabing, který sráží Lva a spol. někam do nuzných jednohvězdičkových vod. Fuj!

Mexická jízda (2001)

Skvělá road movie Alfonsa Cuaróna. Na filmech ze španělské jazykové oblasti něco je, něco co jinde nelze nalézt! Film v sobě skrývá určitou syrovost a velice pěkné zachycení "telecího věku" a jeho kladů/záporů. Krása!