• Fantasy

Wimbledon (2004)

Pro mě překvapení. Čekal jsem pěknou oddychovou romantickou věc a ona byla dokonce velmi pěkná. Poslední dobou začínám přicházet na chuť filmům s Kirsten Dunst, navíc tady jim to s Paulem Bettanym pěkně klapalo. Každý někdy potřebuje svoji trochu sentimentu a dobrých konců!

Ospalá díra (1999)

Ospalou díru mám rád, hodně rád. Zpracování stejně uchvacující a fascinující jako jméno Ichabod! Úžasná atmosféra, která se lne celým filmem, je nezapomenutelná. Rozhodně nutnost shlédnout, jde téměř o klasické dílo. P. S.: I po delší době od jejího shlédnutí se mi stále stává, že když se Christopher Walken objeví v jiném filmu a otevře pusu k nějakému dialogu, neustále očekávám, že bude mít do špiček seříznuté zuby. Tomu se říká (moje) deformace rolí!

Jeden den (2011)

Jelikož je tu léto, přichází čas romantických filmů. Pěkné, místy vtipné, herecky dobré. Celkově však průměrné, ale jde o průměr, který neurazí. Pokud někdo hledá pěkný romantický film, nemůžu než doporučit.

Ed Wood (1994)

Film o tvorbě nejhoršího režiséra všech dob. Z celého filmu je zřejmá jeho neskonalá láska ke kinematografii a stříbrnému plátnu. Johnny Depp v ženských šatech nebo Bill Murray toužící po změně pohlaví. Dobré, Time!

Zrození Planety opic (2011)

Tak tahle záležitost mě chytla za srdce. Mám nové kamarády - digitální opičky. Příběh dobrý, všechno pěkně odsýpalo, nikde nic nepřekáželo, skvělé triky. Andy Serkis je očividně po povrchu Země pobíhající génius, protože po tom, co předvedl v LotR a zde, má veškerou moji úctu. Apes!

Pretty Woman (1990)

V rámci doplňování starých klasik jsem shlédl i Pretty Woman. Obstojné, dobré, ne však velmi dobré!

Prometheus (2012)

Dlouho očekávaný Prometheus. Při svém příchodu však bohužel nepřinesl celý oheň, ale jenom jiskry. Triky a obrazová a zvuková stránka filmu - úžasné. Ale trochu mi mezi všemi těmi dokonalými scénami chyběla nějaká hlubší souvislost, která by všechnu tu dokonalost přivedla k opravdovému životu. Každopádně jde o dojem po kino promítání, po shlédnutí DVD to přehodnotím. I přes veškerou kritiku však musím doporučit, ten zážitek určitě stojí za to! P. S.: Po shlédnutí DVD release přidávám další hvězdu, tentokrát mě to pohltilo. A to zcela! To, co prve chybělo k dokonalosti, tam nyní bylo, a já jsem na dvě hodiny ztratil pojem o čase.

No Time (1994)

Začínající Aronofsky mě pobavil, některé scény jsou opravdu vtipné :)

Neznámí (2003)

A proč by tomu tak nemohlo být i v normálním životě?

Mlčení jehňátek (1991)

Skvělý film, při scéně ve tmě jsem přestal dýchat! Atmosféra, která z filmu doslova sálá, mě rozhodně nenechala klidným, věřil jsem jim všechno (a uvěřil bych jim mnohem více :) ).