The Gray Man (2022)

Asi je čas, aby se něco změnilo v tomto žánru a v pojetí velkých studií. Protože, pokud máte hodně bohatý rozpočet, krásné destinace a sympatické herce…ale i přesto napíšete scenáristický odpad a absolutně trapný děj, tak to prostě díru do světa neudělá. Postavy jsou vám ukradené a tu malou holčinu bych za herecký výkon odkrágoval sám a zadarmo. Bratři Russo, ať proboha, už nic nerežírují (tihle, že dělali infinity war??!), či dokonce nikdo z nich nevymýšlí tyhle tragické a nudné scénáře (tam je hlavní kámen úrazu), od toho tady už je mistr béčkového neumětelství Luc Besson. Hrozný kýč.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Za mě skvělé. Hororová atmosféra, příběh, který mě bavil i po 3. sérii a nabízel novou svěží linku. Rozhodně se musí zmínit i nové postavy, zvláště Edd byl postava, která tu sérii sakra držela na ramenou. Za mě absolutní spokojenost, příběh po předchozích sériích nebyl repetetivní a nabízel skvělý plot twist. Pravděpodobně letošní nejlepší seriál, co mě hodně bavil. 9,5/10

Batman (2022)

Objektivních asi 7/10. Je to horší, než Sedm od Finchera, což …sakra si říkáte, jak můžu srovnávat temnou čistokrevnou kriminálku od Finchera…well, I can…protože tenhle film, chce být více ve stylu Sedmičky, než klasického Batmana. A to ve skoro 3 hodinovém filmu ve vás zanechá docela velký vnitřní rozkol. Herecky jinak fajn, konec ala Batman docela weird.

Tenet (2020)

Film, kdy si říkáte, že chcete být taky miliardář:) Nádherné scenérie, skvělí herci, akční porno. Příběh je fajn, ale lapsů by se našlo. Pointa však je, že jsem si to hrozn užil. Nolan musí brzy natočit terminátora, nebo tak něco, protože spojení zvuku a obrazu v akci, v tom je král.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Konstantní záchvaty smíchu. Stifler tam má opravdu luxusní scénky, zkrátka je to jedna z mála komedií, kde se prostě směju jak puberťáček. :D Čistokrevných pět za mě a supr komedie.

Ad Astra (2019)

Hloupý...opravdu stupidně hloupý! film. Stupidita vedle stupidity. A hlavně nuda mezi tím, rádoby psychologické drama. SPOILERY: Piráti na měsíci, jakože někdo cestuje za velký peníz na měsíc, aby tam okrádal lidi a válčil o holé území, teď druhá část vtipu - aby ukradli hovno, teda prý zdroje(hodinky nebo co sakra?)..a jakože v budoucnosti jezdí kárami, připomínající podvozkem auta z dob hry Mafie. :D Pane bože, za co! Máte si vytvořit vztah k hrdinovi a jeho blízkým, i když jediné co je na plátně je sociálně zaseklý chladný Brad a ty ostatní postavy vám jsou doslova u prdele. Pak tam byly vraždící opice, slyšíte dobře, vraždící opice, které vám sežerou půl ksichtu. Jo a Brad na cestě zpět, blbé 4 miliardy km(pche), JO poháněný jaderným výbuchem(nedělám si prdel, je tam dokonce scéna, kdy utrhne komponent satelitu a proletí ve skafandru od jedné vesmírné lodě k druhé a to skrz prstenec Neptunu plný kamení xD) přijede s lehkým strništěm, trochu prázdným žaludkem a za pomoci pracovníka nějaké vesmírné agentury směle vyskočí z cockpitu a hle..chodí jak ďábel cca po XX dních ve stavu bez tíže. Bože, to byla píííííííííčovina.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Již z trailerů bylo jasné, že to bude přepálené nereálnou akcí, cgi a hlavně The Rockem a Stathamem. Ono přišlo přesně tohle plus trochu dobrého vtipu...ale to je tak nějak vše. Krom příjemné vložky v podobě Reynoldse to nad šedý průměr nemá. Nudný záporák Elba(dle mého jeden z nejotravnějších a nejpřehodnocenějších herců Hollywoodu), nijak extra záživná akce a hlavně scény, kde hrdinové v pohodě odsprintují ze středu místnosti, kdy je není schopno trefit celé komando profíků s rychlopalnými zbraněmi...to zasloužilo nadzvednuté pravé obočí, jako výraz..WTF. Záverečný pád vrtulníku a auta do propasti, kdy se nikomu nic nestane..to jen podtrhuje to, že film defakto nemá žádné hranice(skoro to působí, jako komiksovka), ale na rozdíl např. od Wicka je ta akce o dost nudnější a méně ikonická. Na závěr musím podotknout, že zcela nechápu, proč se tam cpe FAST AND FURIOUS, aneb to nemá s původním tuningem procpanými sériemi zhola nic společného. Klidně se to mohl jmenovat jen HOBBS and SHAW.

Annabelle 3 (2019)

Dobře zmáknuté řemeslo. Werevolf sice trochu kazil atmosféru svou pohádkovostí, ale jinak i když jste věděli, že přijde lekačka, tak teda aspoň v kinoverzi, vás to nenechá v klidu. :D Navíc mě zaujala linka každé postavy, což to dělá trochu unikátní. Objektivně 75%.

V pasti (2018)

Tak nepříjemný pocit jsem u hororu už dlouho neměl, takže za mě luxus. Oproti trapnému "tichému místu" tu funguje vše, atmosféra, herci, emoce. Parádně jsem si to v rámci žánru užil. Lahúdka s emočním vypjetím. :D

Tiché místo (2018)

Ve světě, kde jedinou brokovnici ve městě vlastní Emily prcina Bluntovic je docela snadné vyvraždit celé město, zemi?, planetu?... asi tak se stovkou tupých, slepých příšerek, které jsou na vrcholu evoluce jen díky tomu, že vraždí cokoli, co vydává zvuky. Hádám, že armáda se posrala strachy a raději tu škodnou ani nezkusila pokosit....to je geniální, to je dechberoucí píčovina. Pak je tu další geniální a velmi chytře napsaná část, kdy příšerka zamorduje dítě Emilky a jejího fousatého prcálníka...a co uděláte, když jste oba plodní? Jasně, vyprcáme další dítě....takhle můžem vrhnout třeba každý rok, hahaa. Když pak přijde na to, jestli poslat svého syna na polojistou smrt vypustit rakety na odlákání pozornosti, tak je to jasná volba otce roku. Ne vážně krom toho, že mimo vraždění to byla tak ukrutná NUDAAAAAAA a trapnost, tak je to ještě absolutně nejtupější sračka, co jsem v poslední době viděl.