Mrazivá pomsta (2019)

Liam Neeson hraje to, co hraje posledních dvacet let - tj. stane se mu příkoří a tudíž kvůli tomu musí vybít půlku městečka a třetinu indiánské osady. A jelikož má perfektní sněžnou frézu, může mrtvá těla poměrně snadno uklízet, aby nedělala svinčík na komunikaci. 59 % Celosvětový příjem k 21. 5. 2019: $59,213,931, což je 0,99 násobek rozpočtu

Anna a apokalypsa (2017)

Z traileru jsem očekával, že zoombies půjdou zlikvidovat tancem a zpěvem. Bohužel jsem byl vyveden z očekávání – jak už to bývá, tak zoombies nelze porazit tancem a zpěvem už vůbec ne. Tak aspoň díky za Annu. 29 % Celosvětový příjem k 21. 5. 2019: $545,597

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

No, když uvážím to, že princeznu hraje ta čůza z Ulice a Žita nějaké přiteplené dobrácké individuum, tak není divu, že jsem nevydržel až do konce. Film zachraňuje duo čertů ve složení Vilhelmová - Liška. Amen. 28 %

Souboj Titánů (2010)

Ale co, já mám podobně epické výpravné bludy vskutku rád, takže si nemohu stěžovat. Tenhle film má primárně tu výhodu, že účinkovat místo herců bezdomovci z Nákladového nádraží Žižkov, rozdíl by nebyl patrný. Tenhle film totiž vsází vše na obří škorpiony a obří krakatice. A tak by tomu u podobných filmů mělo vždy být. 66 % Celosvětový příjem k 17. 5. 2019: $493,214,993, což je 3,95 násobek rozpočtu

Infiltrace: Obchod se zdravím (2018) (TV film)

Dokument o tom, kterak lze s titulem Mgr. vyléčit rýmu či rakovinu metastazovanou do kostní dřeně. Pokud chcete vyléčit, tak zaplaťte! Pokud se vaše tělo nebude chtít jako na potvoru vyléčit - tak zaplatíte. A až když už nebudete moci platit, tak konečně navštívíte někoho s titulem MUDr., který definitivně nebude takový šmejd, že vám naslibuje hor doly. 77 %

Dokonalý šéf (2015)

Jedno vám řeknu, Bradley Cooper se hodí na všechny role vyjma šéfkuchaře. Tuhle roli bych dokázal zahrát i já po celodenním pochůzkování po krkonošských vrcholech. A vzhledem k tomu, že celý film stál jen a pouze na Bradleym, tak resumé musí být přirozeně nelichotivé. Ztráta času a peněz producentů. 28 % Celosvětový příjem k 14. 5. 2019: $36,606,743, což je 1,83 násobek rozpočtu

Newyorská romance (2013)

No, tak Marka Ruffala mám raději v podobě HULKA, než v podobě zkrachovalce, který akorát tak ví, jestli zvolit housle nebo basu. Ve dvojici s „vždycky plochou“ Keirou Knightley tak film naprosto nefunguje. S pravděpodobností 95 % jsem přesvědčen, že diváci se nechtějí dívat na film, u něhož je již od samého počátku jasné, že ze ztroskotance se nakonec stane hrdinný rek a z písničkářky pop star. Nebo snad ne?! 29 % Celosvětový příjem k 14. 5. 2019: $63,464,861, což je 7,93 násobek rozpočtu

Aurore (2005)

U filmu nelze než trpět při pohledu na to, kterak Aurora dostává od své macechy čočku jako svině v podobě rozžhaveného pohrabáče od krbu. Film diváka tudíž tak poznamená, že na první dobrou bude divák brblat, jak hrozný to vlastně byl film, a to i přes skutečnost, že zpracování je na čistě kanadskou produkci vskutku bravurní. 83 %

Po čem muži touží (2018)

Nadprůměrná česká komedie o tom, že muži jsou páni tvorstva a být ženou tedy znamená mít nevábné vyhlídky. Kdyby film byl býval skončil tragicky, mé srdce by plesalo jako při útěku Edmonda Dantèse z ostrova If. Jenže film skončí přesně tak, jak by si přála česká/moravská žena v období menopauzy - tedy cílovka tohoto filmu. 61 %

Metoda (2005)

Typický film ze španělské produkce poznáte hned - spousta úderných dialogů zabalená v atraktivním scénáři. Od Španělů by se Češi mohli učit, jelikož El método je psychologickým dramatem, které se pomalu ale jistě snaží zničit účastníky výběrové řízení. Zlatá toť výběrka u Google Czech Republic, s.r.o. 75 % Celosvětový příjem k 13. 5. 2019: $3,470,651