• Pohádka

Příběh o Zoufálkovi (2008)

Parádní ukázka krásného příběhu pro děti. Nese jasné, krásné a výchovné hlavní poselství a ukazuje je na originálním příběhu i překrásné animaci. Není přeplněna nechutnými tuc tuc songy, jako většina současných animáků. A pěkný bude i za deset, dvacet let.

Hotel Transylvánie (2012)

Film, který má i své světlé momenty a pár vtipných scén se bohužel svému cílovému publiku snaží předat poměrně špatnou zprávu: party, party, party! Co se to sakra stalo s dnešními animáky pro děti? Copak musí všechny písničky znít jak špatně zaseklé rádio? Copak už neexistují filmy pro děti s nějakým hlubším sdělením? Ano, snaží se tu o něj, ale ta snaha zabavit jen přes něj prostě mnohem silněji viditelná a děti asi do hloubky nepůjdou... Příběh je sice otřepaný, ale je celkem škoda, co se s tím filmem udělalo, mohl být hodně povedený. Skýtal hodně příležitostí. Škoda, že je zahodil.

Rio 2 (2014)

Vtipy cílené asi na duchem mladší diváky (je mi 23). Trapná mi přišla zejména část s castingem, kterou se někdo snažil prostě jen zaplácat čas. Dále snímek obsahuje několikaminutový spot "navštivte Brazílii", kde ukazuje vše, čím se tato země může pyšnit. Fakt, že se to vejde do těch pár minut s přihlédnutím k její rozloze, je vypovídající. Příběh jako takový je velmi předvídatelný. Ale co, je to pro děti, takže to ani tak nevadí. Jen ty vtipy by holt mohly být vtipnější.

Ostrov na severu (2013)

Záběry této téměř one-man show Romana Pecha jsou úchvatné. Naživo to je ještě lepší, ale kamera zachycuje realitu moc dobře:)

Soudní síň (2008) (pořad) odpad!

Proč proboha toto spatřilo světlo světa?

Já jsem Harry Potter (2010)

Tak toto jsem nečekala:) Ale nápad super. Hlavně ona část s famfrpálem:)

Nejkrásnější hádanka (2008)

Typická Troškovina, na kterou se ale lze dodívat! Občas se povede i nějaký ten vtípek a ačkoliv je zde zaběhlý Troškův rytmus a některé záběry (asi díky prostředím) jsou zaměnitelné s jeho jinými pohádkami, jde to. Nesmíme ovšem opomenout, že většina herců trapně divadelně přehrává. SPOILER: Film nabízí již dětem v úzkém věku pokřivený pohled na věrnost.

The Face (2013) (pořad)

Oproti ANTM se řeší mnohem více rivalita mezi "mentor" modelkami než mezi soutěžícími. Naomi má prostě v sobě nepopiratelný černošský swag, který se nebojí ukázat. Kouzelné Coco a fairové Kurkové nelze nefandit. Oproti ANTM je zde méně toho tréningu, ale to bude spíše tím, že už se jedná o soutěž mezi relativně fungujícími modelkami. Celkově na odreagování - proč ne:)

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Letošní vyhlašování mě ničím nenadchlo. Ellen bohužel neustále opakovala tak nějak ty samé vtipy a až na přeřek Travolty při představování Idiny Mendez se nic překvapivého nestalo.