• Krátkometrážní

Young Again (2010)

Krátkometrážní snímek. Docela povedený krátkometrážní snímek, který si hodně pohrává s psychikou člověka. Ke shlédnutí zde.

Hirošima (2005) (TV film)

TV-film. Skvělý, podle mě nejlepší dokument o působení atomové bomby na Hirošimě(a Nagasaki). Tento dokument jsem viděl v mých cca 10 letech a pamatuji si z něho více jak z učebnice ve škole. Prostě nádherné propracované byť tragické záběry vybuchnutí a následné působení bomby.

Leon (1994)

Strhující výkon dvojice skvělého Jaena Reno a začínající Natalie Portman, která si v tomto filmu zahrála dle mého názoru svojí životní roli. Úchvatný film s velmi zajímavou myšlenkou, nemám slov.

Šmoulové (2011)

Velká nuda, technicky nedoladěné, humor na bodu mrazu. Nic převratného od toho nečekejte. 30%

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Tento komentář berte spíše jako vysvětlení odpadového ohodnocení, než jako recenzi tohoto flmu. Dobře, jsem odpůrce paskvilu zvaný Záhada Blair Witch, který se v roce 1999 stal jakýmsi fenoménem mezi horory. Tehdejší euforii tohoto revolučního "hororového skvostu" jsem nezažil, poněvadž v roce 1999 mě zajímal tak maximálně Večerníček. Tudíž se nedokáži vžít do mé starší generace, která tento první zářez do found footage hororu uznává. Čas rychle kvapí a člověk by se neměl vyhýbat moderním věcem, tedy co se týče filmografie a hororů zvláště! Found footage horory miluji. Dá se říci, že je to můj zřejmě nejoblíbenější hororový žánr. Uznávám, že Blair Witch je královnou tohoto žánru a že dala hororu nový rozměr, to všechno beru. Ale hodnotím objektivně, hodnotím co vidím a když se mi něco nelíbí, neohlížím se na to, jaký je to kult, jaká je to klasika a projevím (díky bohu svobodně) svůj názor. Proto je pro mne vrchol hororové filmografie třeba takový REC, Sinister nebo Žena v černém a jsem za to rád. Novější a novější generace (moje děti, vnoučata, pravnoučata) budou za hororový kult považovat třeba Paranormal Activity 256 a po výše zmíněných klasikách mojí generace (REC, Sinister, Žena v černém) nikdo ani neškytne, stejně jako já po Záhadě Blair Witch.

Ošetřovatel (2011)

Myslel jsem si, že hlavní atraktivitou tohoto filmu budou zvířata, kteří mají schopnost mluvit, ale bohužel jsem se mýlil. Převážná část děje byla jen o tom jak se obtloustlý chlapík snaží sbalit holku a mluvící zvířata mu sem a tam pomůžou co dělat. Film hodnotím jako slabší průměr. 55%

Paranormal Activity 3 (2011)

Po shlédnutí PA3 jsem si uvědomil, že zřejmě nikdy nebudu před zrcadlem vyslovovat slova Krvavá Mary (Bloody Mary). Film bohatý o kvalitní lekavé scény a v závěru dokonce na pořádnou akci. Jediné co bych asi vytkl je malinko podivnější střih závěru filmu a fakt, že scény z traileru se ve filmu vůbec neobjevily, což mi osobně vůbec ale vůbec nevadilo. Paranormal Activity 3 je zároveň můj nejintenzivnější hororový kino-zážitek. Tak podělanej strachy jsem z kina nikdy neodcházel. Ono když se vezme v potaz to, že sál byl vyprodaný, tak jsem se mnohdy lekl reakcí mladých slečen, než scény ve filmu. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Lidice (2011)

Velmi působivý a dojemný film. Ale nejhorší na tom je že si představíte že se to doopravdy stalo a že lidé v Lidicích si museli prožít skutečné peklo!!. Výborné herecké výkony,hlavně Karla Rodena a dalších. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

Česko Slovensko má talent 2 (2011) (pořad)

TV-pořad (Soutěž / Reality show). ČSR má talent 2 se mi líbí víc jak první vydání, možná je to i tím že přišli více talentovaní lidi než minule, nebo taky výměnou porotce Krause za Dejdara. Ale i přes to všechno, ve mě tato Československá talentovka nevyvolává dostatečnou atmosféru, kterou bych (aspoň při přímých přenosech) měl mít. V tomhle ohledu je samozřejmě lepší velký konkurent: Britain's Got Talent (Británie má talent). | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 45% (2*) |

Okresní přebor (2010) (seriál)

TV-seriál. Kvalitní ČESKÝ seriál, který opravdu pobaví. Velmi povedený humorný výkon Ondřeje Vetchého jakožto Jirka Luňák. Scény s ním jsou doslova boží. | Průměr všech 16. epizod: 80% (4*) |