Horší už to nebude (2006)

Horšie to už nebude je film taký zvláštny, že tým aký je zvláštny je vlastne zaujímavý :-). Príbeh je postavený na hlavnej postave z knihy už „vyhorenej“ spisovateľky, ktorá píše azda svoje vrcholné dielo. Muž v najlepších rokoch Harold Crick si žije svoj stereotypný život plný čísel a kalkulovania, až pokiaľ sa nezaľúbi do peknej čašníčky, respektíve dokiaľ nezisti, že mu ide o život. Od tohto filmu veľa humoru nečakajte, lebo tu je humor až druhoradý. Za ten neobvyklý nápad urobiť film o postave z ešte nedopišanej knihy som svoje hodnotenie umelo zvýšil. Inak hodnotím 3,5 resp.75 %.

Pahorek (1965)

Film Pahorok by sa dal pokladať za výkvet anglickej filmografie 70-tych rokov. Vojnoví film o nezlomnosti ducha, tela a mysle, ktorý ani rokmi nestratil nič zo svojho pôvabu. Z môjho pohľadu jeden z najlepších filmov Seana Conneryho. Na to aký to je starý film musím vychváliť kamerovú pracú Oswalda Morrisa. Ten pracoval s kamerou tak bravúrne, že som si miestami predstavoval, že som v tom tábore aj ja. No azda to najlepšie vo filme bol jeho geniálny scenár. Dlho som uvažoval nad 5 hviezdami, no nakoniec 4,5 * resp.80 %.

Obchod s bílým masem (2005) (TV film)

Tento film mal všetko čo filmy takéhoto typu by mali mať. Napätie, gradáciu a aj patričné vyvrcholenie. Film mapuje osudy troch žien resp. dievčat, ktoré boli vtiahnuté do obchodu s bielym mäsom. Takéto príbehy by mali púšťať v televízii častejšie. Obchody s drogami, pornografiou, ľudskými organmi a prostitútkami sú bližšie, než sa môže zdať. Ak by tento film mal o čosi väčší rozpočet a známejších hercov, určite by zo seba vydupal viac peňazí a úspechu. Aj napriek menším mínusom je film veľmi poučný a upozorňuje na problém o ktorom by sa malo hovoriť viac.

Panna nebo orel (2010)

Na to, že som si myslel aká to bude hlúposť ma táto komédia veľmi milo prekvapila. Humorný film o starej múdrosti. Ľudia nepovažujú za pravdu to čo je skutočne pravda, ale skôr dajú prednosť poverám a ohováračkám. Taktiež o tom, že každá minca má dve strany. Pre mňa neznáma hviezdička Emma Stone príjemne pobavila. Na druhej strane ma trošku sklamali iné komediálne stálice. Amande Bynes a Lise Kudrow ich vedľajšie úlohy nie veľmi sadli. Za to rodičia hlavnej predstaviteľky Stanley Tucii a Patricia Clarkson mi dokázali vykúzliť úsmev na perách ba až rehot :-) Film bol miestami trošku pikantnejší, no nebol perverzný ako väčšina moderných teenegerských komédii. Vyzdvihujem hlavnú myšlienku filmu, ktorá robí túto komédiu netuctovou. Hodnotím 3,5* a 75%.

Thor (2011)

Opäť ďalšie fantasy z plejády komiksových super hrdinov. Na pľaci sa stretla paleta starších či mladších, známych či menej známych hercov a dokázali vytvoriť humorno-akčnú atmosféru, pri ktorej sa divák nenudil. Dej je síce trošku plytkejší a ľahko predpovedateľný, no za to vizuálne prevedenie si THOR minimálne tie 4 hviezdy zaslúži. Kto by to bol povedal na režiséra (postaršieho herca) Kennetha Branangha, že bude mať také ultra-moderné cítenie pre počítačové efekty.

Gen.sk (2008) (seriál)

Videl som diel so žijucou hokejovou legendou Mirom Šatanom a veľmi sa mi to páčio.

Temný rytíř povstal (2012)

Tak ako ohodnotiť tento Nolanov veľkofilm ? Tak ako Návrat temného rytiera neprekonal Temného rytiera, tak ani Bane nepreskočil kolegu zloducha Jokera. Najprv by som povedal čo sa mi nepáčilo. Anne Hathaway a jej catwoman bola podľa môjho názoru úplne zbytočná postava a film by sa v pohode zaobišiel aj bez nej. Okrem toho, svoju mačaciu krásku Anne nehrala nejak presvedčivo a aj tie jej bitky boli strohé. Tak isto sa dá polemizovať aj o postave Josepha Gordona-Levitta. Ďalšia vec ktorá mi vadila bola, že Batman všetko prežil namiesto toho, aby svojou smrťou spečatil koniec trilógie. Bojové scény medzi Batmanom a Baneom boli na moje gusto slabé a nič extra. Smrť Banea mohla byť tiež trošku viac vznešenejšia ako len pouhe odpálenie. Dalo by sa povedať ešte veľa nedostatkov, ktoré mi vadili, ale tiež by som rád pár veci vyzdvihol. A to napríklad herecké výkony Marion Cotillard a Toma Hardyho s polkou tváre. Týchto dvoch hercoch už sledujem dlhšiu dobu a ich hranie sa mi nesmierne páči. Dej a jeho spletitosť sa mi tiež pozdávala. Bale, Morgan, Oldman a Caine zahrali svoj štandard z predošlých časti, čo bohate stačilo. Réžia Ch. Nolana a hudba H. Zimmera je kapitola sama o sebe. Čiže vynikajúca. Ako dôstojne ukončenie tejto Batmanskej trilógie to rozhodne stálo za to, no ku grandióznosti jej ešte veľa chýbalo.

Ranař (2011)

Komédia pre hokejových fanúšikov, ale nie len pre nich:-). Seann William Scott opäť predviedol svoj talent komika. Na neho by som sa dokazal pozerať aj bez zvuku a stále by som sa smial z jeho grimas. V tomto filme hral trochu naivného a štipku blbého hokejového bitkara, ktorého stvárnil bravúrne. Miestami mi vadilo priveľa nadávok, ale tie k hokeju jednoducho patria, tak sa dali zniesť. Komedia je vtipná so všetkým čo ktomu patri. Na konci aj s prijemným vyvrcholením deja. Pritom všetkom je až neskutočne uveriť, že tento film je natočený podľa skutočných udalosti :-)

Hokejové znovuzrodenie (2012) (TV film)

Opätovné prinavrátenie sa k slovenskému hokejovému úspechu na MS 2012 vo FIN a SWE. Tento dokument podrobne mapuje našu strastiplnú cestu za striebornými madailami. Priznám sa, že som mal zas tie iste zimomriavký na chrbte, ako keď som tie zápasy sledoval nažívo. Hlavne vítaztva nad CAN a CZE si budem ešte dlho pamätať. Ča so mi najviac pačilo bolo, že dokument rozoberal hokejové aj nehokejové momentý a okorenil to rôznymi perličkami "zo šatne". A to všetko v dynamickom slede doplnené o pocity trénerov a hráčov.

Madagaskar 3 (2012)

Rozprávku Madagaskar mám zo všetkých moderných rozpravok asi najradšej. Po úspešnej jednotke a dvojke prišla táto podľa môjho názoru najslabšia tretia časť. Humor osvedčenej zvieracej štvorky na mňa platil aj v tomto pripade, no režisery popridavali niektoré zbytočne vsuvky, ktoré sa mi nie príliž páčili. Nové zvieracie postavy boli obohatením, ale agentka Chantal nemala v tejto rozprávke čo robiť. Pripadala mi trošku ako sci-fi žena. Grafike nemám čo vytknúť, všetko je pekne pestré ako sa na správnu rozpravku patrí. Trošku ma sklamal Hans Zimmer. Hudba sa často opakovala a všetke piesne, ktoré zazneju sú známe. Takže žiadne prekvapčo. Ak to zhodnoťím v globále Madagaskar 3 nič extra nepokazil, len svoju latku z jednotky a dvojky podliezol.