Kill Bill (2003)

Naprosto formálna záležitosť, avšak taká "žranica pre oči" , že s hodnotením proste nemôžem inak. Čo stojí určite za zmienku (okrem geniálneho prejavu Lucy Liu v yakuzáckom koncile) je to ako neuveriteľne je QT schopný zmixovať hudbu a obraz - hudba western + obraz anime, hudba veselý rock and roll obraz Umin break dance s katanou (tak pri tej scéne som skoro zomrel od smiechu), hudba praveké disco od Santa Esmeralda + príprava na záverečnú sekanicu. Myslíte, že to nejde dohromady ? Tak si to pozrite a pochopíte čo to znamená vybrať geniálny soundtrack (spolu s Plážou a Pulp Fiction môj najobľúbenejší). Dvojka je jednoznačne lepšia ale z úplne iných dôvodov. P.S. Najkrajšia nebola ani Uma ani Lucy, ale Julie Dreyfus.... aj bez tej ľavačky.

Všechny moje lásky (2000)

Tomuto filmu som sa dosť dlho vyhýbal, lebo nemám rád Cusacka a Blacka. Chyba. Cusack bol super a Black nevadil (ale nemusím ho stále). FIlm o stave ktorým prechádza každý chlap v neskorých dvadsiatich. Myslím že sa doň práve dostávam.

Troja (2004)

Keby tento film nemal Pitta, Banu, O Toola a Beana tak by som mu dal o polovicu menšie hodnotenie. Takto musím menovaných vyzdvihnúť, i keď nie je zas pravda, že Achilles je životná úloha Brada Pitta. Mal ďaleko lepšie roly, ale ani táto nie je na zahodenie. Eric Bana je veľkým prekvapením a určite jedným z najtalentovanejších (pre mňa) nových hercov. Peter O Toole je ako povedal Achilles "ďaleko väčším kráľom ako ten ktorý vedie Grékov" a presne tak svojho Priama hrá. Sean Bean aj na malom priestore vie presvedčiť o svojich kvalitách. Ako mínusy uvediem hudbu, ktorá síce má niekoľko zaujímavých motívov, ale nemuseli by byť tak nevhodne použité. Za najväčšie mínus ale považujem tandem Bloom - Kruger, pretože títo dvaja sú totálne nepresvedčiví a Orlando ma vždy pri svojich replikách dobre pobavil. Trója bol projekt na ktorý som sa tešil a ktorý ma síce nesklamal, ale ani nenaplnil moje očakávania.

Ztraceno v překladu (2003)

Výborný a veľmi zvláštny film o tom čo sa stane keď stretnete tú pravú v nesprávnom čase a na nesprávnom mieste, ako aj o tom že láske vášho života stačí na (ne)naplnenie jeden týždeň. Murrayova asi najlepšia rola a Scarlett....no asi takto : keby som ja bol Giovanni Ribisi tak nestihnem ani jedno fotografovanie.

Konec světa (1999)

Za Byrnovho Satana a tu peknú "vyvolenú".

Legenda o vášni (1994)

Pre mňa osobne veľmi obohacujúci film o tom, že ženu môžete oblbnúť postavením, peniazmi alebo peknou tvárou, avšak po čase bude tak či tak rozmýšľať srdcom a..... inými orgánmi. Takisto ma naučil to, že mám žiť tak ako chcem ja a nie tak ako chcú iní. Všetci zúčastnení podávajú skvelé herecké výkony, pričom by som vypichol Hopkinsa a samozrejme Pitta. Miernou vadou je dlhá stopáž ale tú vynahradí nádherná kamera.

Kill Bill 2 (2004)

Bomba ! Must see pre kazdeho Tarantinofila. Neviem ako Q. napadlo tvrdit, že to bude najlepší akčný film všetkých čias. Nie je to totiž vôbec pravda, aj keď ak to rátame kvalitou s prihliadnutím na to že tam hrajú herci a nie majstri bojových umení tak musíme dať klobúk dolu. Pokiaľ by bolo viac scén ako Elle - Beatrix v karaváne tak by sa to teda tomu dosť blížilo. Oproti jednotke určite menšia žranica pre oči, ale všetko vynahradia skvelé dialógy a herci. Carradine teda Billa válí , Uma hrá asi najlepšie ako kedy hrala . Musím vyzdvihnúť Daryl Hannah a jej zápisníček - Elle bola suverénne najlepšia "bitch" a záporák v celom filme (sorry Lucy, tvoj prejav v rade bol tiež cool) . Najviac mi v hlave (a to pre mňa dosť prekvapivo) rezonuje scéna ukladania BB do postele a dialógu za zostupu schodiska za skvele vybranej skladby, už je jasné že daddy is gonna die..... Tarantino namiešal koktail dosť nesúrodých žánrov ktorý prekvapivo (?) drží pohromade, aj keď si oba filmy neviem predstaviť ako jeden celok, pretože sú úplne odlišné a predsa podobné. Na prvýkrát budete spokojný, druhýkrát sa vám to v hlave rozleží a na tretíkrát budete mať pocit, že ide o geniálne dielo. 10.12.04 Nemôžem si odpustiť jednu poznámku na margo DVD . Takto zmrviť vydanie tejto už dnes klasiky dokáže len umelec typu Magicbox. Obraz je super ale kde je DTS, prečo sú kapitoly rozdelené podľa dlhých kapitol filmu ? Vystrihnutá scéna je zaujímavá, ale v kontexte filmu by bola skôr rušivá takže som vďačný, že sa do filmu nedostala. To samozrejme neznižuje kvality tohto filmu.

Knoflíkáři (1997)

Prečo ? "To neřeš, po tom nepátrej", inak by to mohlo byť za **.

Já a paní Jonesová (2002) (TV film)

Des desov, typ neskutocne lepkavej romantiky z ktorej dievcata placu a my cynici pri nej prevraciame oči.