Battle Royale II: Requiem (2003)

Predovšetkým: úplne iné ako Battle Royale. Je to o dosť slabšie ako jednička a skôr na 4,5* ale rozhodol som sa in dubio pro reo, pretože film sa potýka s terorizmom dosť nezvyklým spôsobom. Myslím, že Fukasaku nechcel glorifikovať teroristov, skôr ukázať nezmyselnosť prostriedkov ich boja. Jednoznačným odkazom je Shuyov prejav, zakončený Merry Christmas (schválne nepíšem vetu kvoli ktorej som dal *****) . Myslím že herecké výkony boli primerané, aj keď niektoré predimenzované (ten druhý preživší chlapec). Jednoznačne najväčšou charizmou disponuje predstaviteľ Shuyu Nanaharu. Pokiaľ poznáte Takamiho román, vyrovnáte sa s teroristickým kontextom filmu jednoducho. Shuya skrátka chce "tear this fucking country down" ako to sľúbil umierajúcemu Shogovi. Nutno však podotknúť že vo svetle dnešnej politckej situácie si film možno vysvetliť aj inak - každý však má právo na svoj názor. Ešte mi nedá vyjadriť sa ku komentáru užívateľa Fifipek: v súčasnom svete sa skôr zamieňa oslobodzovací boj za terorizmus, nie naopak. Všetko je vecou uhla pohľadu. BR II má svoje miesto v kinematografii práve pre svoj "proteroristický" a protiamerický postoj. P.S. Tento film sa v USA URČITE nebude premietať.

Samuraj (2003)

Úžasné samurajské súboje. Takto to má vyzerať - ako poraziť protivníka čo najmenej pohybmi . Veľmi pekné sú tie okopávačky/čvachtačky/klepačky. Záverečné defilé bolo podľa mňa zbytočné. Inak dej nič moc, napriek tomu jednoznačne 4*. Kitano rulez.

Ken Park (2002) odpad!

Ktorekolvek porno (a že som ich už videl) je proti tomuto dielku umeleckou zalezitostou. Tu sú sexuálne scény použité tak idiotsky, že nielen že nevzrušujú (viď veta prvá) ale priam odpudzujú.

Velká ryba (2003)

Spolu s Ed Woodom najlepší film Tima Burtona . Vizuálne krásne a obsahovo takisto. Najlepšia je scéna keď syn rozpráva otcovi príbeh o tom, ako zomrie.

Vyvolený (2000)

Asi najpreceňovanejší film všetkých čias.

Mělký hrob (1994)

Myslím že o dosť lepšie ako Trainspotting, síce pomalšie ale rozhodne prepracovanejšie a kompaktnejšie. O tom, že keď medzi priateľov na život a na smrť príde kufor peňazí, zmenia sa na kamarátov na smrť ;o)

Pláž (2000)

Skôr 3,5 *. Knižná predloha je určite lepšia, ale nie je to zas tak zlý film ako sa o tom hovorí. Vyzdvihol by som najmä nádhernú kameru, exteriéry a soundtrack je určite GENIÁLNY (počúvam častejšie než Pulp Fiction). S hercami je to horšie. Nemám pocit, že Leonardo tu ukázal čo všetko vie, aj keď pralesné a vietnamské scény boli vynikajúce. Virginie Ledoyen je nádherná a je Francúzka takže jej Francoise som doslova zhltol, i keď si tiež myslím že vie hrať aj lepšie (8 femmes). Fakt je ten, že aj kniha samotná je dosť ťažko sfilmovateľná lebo nie je nejak extra dynamická, je skôr pohodová. Boyle si mohol odpustiť aj vystrihanie niektorých postáv z knihy. Každopádne je to ale film, ktorý si vždy rád pozriem, lebo myslím, že Beach life by bolo to pravé orechové .

Město bohů (2002)

Film ktorý som videl až v roku 2003 a práve preto bude pre mňa filmom roku 2003 Mesto Bohov a nie LOTR : RotK. Realistický pohľad na predmestie Ria s pestrou paletou postáv a postavičiek. Dokonalá a veľmi nápaditá réžia (snáď jediný kto by mohol položiť na Oscaroch Jacksona), šialený strih a temer dokumentaristický prístup. A pozor, hrajú neherci takže sa môžete tešiť na to, že im to zožeriete aj s kopytami. Rozhodne skultovnie hláška " Fajčím, fetujem, kradnem a zabíjam, som veľky chlap" čo by nebolo zvláštne keby to nevyslovil cca desaťročný chlapec. Najsilnejšou scénou je asi tá v ktorej si jedna z postáv má vybrať z dvoch malých chlapcov - jeho rovesníkov jednoho, ktorého zabije.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Řítí se přímo na nás........zabili Kennyho, parchanti.........seru na vás jdu domu ...... kluci nehrajte si s těma zbraněmi je to nebezpečný - mohli by ste rozlejt pivo ...... a tak sa dá pokračovať donekonečna. Najlepšie diely sú vybíjaná, poľovačka, mexická uhrančivá žába z jižní srí lanky a halloween.