Římská říše (2016) (seriál)

Insta historický seriál, v zásade založený na "príbehoch" miesto dát, čo nie je až také zlé až teda na to, že sa to čiastočne degraduje na kozy a krv. Len tej klasickej oslave Ríma ako najväčšej, najmocnejšej a najinovatiívnejšej ríše vtedajšieho sveta sa musím smiať lebo je to klasická choroba europocentrickej historiografie. Rím mal vlastne šťastie že Čína mala všetko čo potrebovala, v druhom storočí by ich hanské armády sfúkli ako sviečku.4/10

Chůva na zabití (2017)

Kevin nie celkom sám doma. So Samarou a pár priateľmi. Ňuňu. 6/10

Král (2019)

Navzdory tomu ako si to historicky klasicky anglosasky vymýšľa a domýšľa (Dauphin Louis pri Agincourte ani len nebol, Henry bol fanatik, ktorý v sebe videl vykonávača vôle božej a nie pacifista atd.) výborný film s presvedčivým výkonom Chalameta a epickým stvárnením agincourtských jatiek francúzskej šľachty. Na päť hviezdičiek to ale dotiahlo len vďaka realpolitickej prednáške od Kataríny de Valois (Lily Rose Depp). Plantagenetovci robili stále tú istú chybu keď sa ženili s capetovkami, ktoré podľa zákona mužov nemali nárok na trón. 9/10

Sexy Jexi (2019)

Kedykoľvek začne Rose Jexi Byrne hláškovať a pýtať si zaraziť jacka od sluchátok je to na 5 hviezdičiek. Nanešťastie tam musí byť tá vysoko pravdepodobná lovestory so sladkým koncom, ktorá tomu celému podráža nohy a zábava padá na papuľu.6/10

Dej mi své jméno (2017)

Stealing beauty bez Ironsa, topless Liv Tyler a Rachel štvornožky pred zrkadlom. Nuda, nuda, nuda. Ak je toto Občan Kane queer cinema, tak ma queer cinema nezaujíma. 5/10

Trhlina (2019)

Námet ako prasa, na slovenské pomery veľmi podarená kniha (odporúčam ale českú audioknihu, kvôli veľmi sugestívnemu načítaniu) ale film je slabý. Niekoľko momentov skvelých ale ako celok to trpí na typické neduhy slovenských filmov - až divadelné prehrávanie hercov a slabý scenár. Začínam sa báť o Správu. 4/10

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Dvadsiatnici riešia slovníkom ženských magazínov problémy teenagerov a cesta k osobnému rastu spočíva v tom, že -nezasunieš. Guilty pleasure ako vyšitý a jediné čo ma držalo pri pozeraní na partu vymastencov "osobnostne rastúcich" každým dielom bolo to, že som nemohol prísť na to, prečo to vlastne pozerám (a triezvy!). Teórií mám niekoľko ale o tom nabudúce. Neviem ako to ohodnotiť takže priemer 5/10

Hodinový manžel (2014)

Tá jedna je za jazykové okienko Andyho Hryca. Lebo vlastne on ten film vo filme zhodnotil. 2/10

Dark (2017) (seriál)

Už dlho ma tak nemrzelo, že kvôli posledným dvom častiam z 26 nemôžem dať päť hviezdičiek. Prvá séria vyzerá ako Twin peaks na steroidoch, okamžite upúta, je svižná, nádherne natočená. Druhá začína rozplietať jeden svet aby tretia mohla zapliesť druhý do prvého a to čo príde na konci je učebnicový deus ex pretože tak ako to scenáristi zaplietli by to v logike oboch svetov jednoducho nemohli rozpliesť. Paradoxne tým vytvorili viac otázok než odpovedí. Pri filmoch, v ktorých sa cestuje v čase oceňujem najmä ak sa nehráme na to, že paradoxy sú normálne a logicky vysvetľujeme príčiny a následky. Dark je bootstrap paradoxov plný (vrátane jedného typu "bolo skôr vajce alebo sliepka?"), to však paradoxne nie je jeho najväčší problém. Tým je to, že primerane pravidlám "pokazených" svetov nevysvetlí pravidlá pre nepokazený a tak nejak to potom postráda inú ako deus ex logiku. Ten skvelý existencialisticky depresívny 24 dielny seriál je proste nehodný tak tupého konca. 8/10

Učitelka (2016)

Tieto filmy ma tešia z jedného dôvodu. Že raz sa na nich budeme pozerať ako na Priehradu alebo iné budovateľské angažované diela. 2/10