50/50 (2011)

Nebýt Setha Rogena, tak je to stoprocentní dramatická emocionální vydíračka o týpkovi, kterej zjistí, že má rakovinu, rozejde se se svou přítelkyní a tak nějak se snaží najít novou jiskru v životě. Ale ! NAŠTĚSTÍ ! tam ten Seth je a celému filmu dodává šťávu svými zabijáckými hláškami a "vybranou" mluvou. Jediné co mě mrzí je ten konec, je takovej nějakej...nevím, poloviční. On vlastně může být i váš dojem z tohoto filmu poloviční, je tam od každého něco 50% komedie, 50% vážnosti, dramatu. Kdyby přidali víc srandy, bude to komedie jak řemen, kdyby naopak komediálnost vypustili a vyměnili Setha za někoho jiného, bude to doják jak blázen. No abych to shrnul: koukatelné to je, propadák to není, jistě po tomto snímku sáhnu i v budoucnosti a opět se na něj s chutí rád podívám.

60 sekund (2000)

Popravdě, kdo tento film neviděl? A kdo po jeho shlédnutí nezačal Fordu Mustang Shelby GT 500 říkat Eleanor? (jen tak mimochodem moc se mi líbil ten cover nápad s dámskými názvy aut) Na své si přijde každý, od milovníků american muscle, přes italské hřebce až po ty, co mají rádi Humwee.

8. míle (2002)

Když jsem jako mladší poslouchal hip hop, tak Eminem byl můj první interpret a kvůli němu jsem hip hop začal mít rád. Pamatuji si, jak jsem dostal k Vánocům kazetu s jeho albem a ve walkmanu jsem neposlouchal nic jiného. Ráno, večer, když jsem šel do školy - znal jsem jeho texty nazpaměť. Jako hudební osobnost si ho velice vážím a teď k tomu můžu přidat, že je i skvělým hercem, který zahrál svou autobiografickou roli naprosto přesvědčivě. A co se týče závěrečných třech vystoupení - mohl bych si to pouštět pořád a pořád dokola a stejně by mě to vždy zvedalo ze židle - neskutečný nářez.

850 meters (2013)

Haha, tak tohle se opravdu povedlo. Až do poslední chvíle jsem nevěděl, jaký speciální konec mě čeká. Pár trefných džouků během rytířovy cesty a hlavně vymazlený závěr v pohodě zakryjou i tu slabší animaci. Tomuhle kraťasu dávám palec hore!

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Mé první udílení prestižních cen Americké filmové akademie. Sice s odstupem, ale přeci jen jsem si je užil a těším se na příští rok. Ellen byla perfektní a skvěle bavila. Většina z nás jistě nezapomene na nejvíce re-tweetnutou fotku a nebo donášku pizzy :)

9. rota (2005)

Hodně podobné britské Olověné vestě, ale pro mě je toto silnější zážitek, především kvůli delší a kvalitnější akci.