Atlas mraků (2012)

Jsem za tento film velmi rád a docela mě mrzí, že se nedočkal takového komerčního úspěchu, jaký by si zasloužil - mnoho lidí odradí délka filmu, nebo jeho žánr, pokud ale když člověk vydrží prvních 30 minut, než se v jednotlivých, více či méně provázaných příbězích příbězích zorientuje, dočká se mimořádného filmového zážitku. To že stačilo asi 7 herců na ztvárnění asi tak 30 postav je taky obdivuhodný výkon maskérů.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Tento seriál, nabízí překvapivě trochu jiný pohled na terorizmus (v rámci možností americké kabelové televize), kde nejsou věci líčeny pouze černě nebo bíle. První 2 sezony byli výborné, ta 3. byla i přes pomalejší rozjezd docela povedená, jestli se tvůrci rozhodli pro 3 série, tak jsem s koncem spokojený.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Takový zombie seriál, který se nebojí ukázat trošku drastičtější záběry na obrazovkách chyběl. Ukazuje nám jak by to vypadalo kdyby náš svět ovládli zombie a jak by se s tím lidé vyrovnali. Jen škoda že seriál od 2. série ztrácí tempo, zápletky se časem pořád opakují a většina dialogů postrádá smysl.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nová definice AAA seriálu, HBO prostě ví jak na to a vizuální stránka se vyrovná i Hollywoodu. Tvůrci prokázali velkou porci odvahy, když se rozhodli tento svět adaptovat, investice určitě nebyla malá a výsledek nejistý, ale jejich úsilí se rozhodně vyplatilo. Seriál je plný skvělých dialogů, a neobsahuje moc akčních scén, ale děj celkem odsýpá a nenudí. I když začátek seriálu byl pro mě, jako nečtenáře Martinových knih, dost chaotický, najednou se objevilo mnoho postav a jen těžko jsem se v tom zorientoval, časem se z toho stala návyková záležitost. Někoho sice může naštvat že tvůrci bez skrupulí nechají zabít vaši oblíbenou postavu, ale to je podle mě jen dobře, seriál tak pouze věrohodněji popisuje nevšední atmosferický svět inspirovaný středověkem se špetkou magie, kde přežijí jen ti, co na to mají žaludek.

Dexter (2006) (seriál)

Výborný seriál s tématikou vražd, předstírání emocí a se spoustou děr v trestním systému, které se doufám v reálném světě nevyskytují tak často. Seriál je pro mě velmi chytlavá záležitost a s každým dílem roste chuť po dalším, asi v sobě máme každý kousek Dextera, proto je seriál tak oblíbený. Škoda, že si seriál neudržel kvalitu, která šla podle mě s 5. sérii dolů, koncept každý díl nová oběť mi vyhovoval, ale tvůrci ho postupem času začali více nabourávat. Ale nakonec jsem i přes slabší 8. sérii se zakončením celkem spokojený, jelikož moje očekávání nebyla již moc velká.

Ochránce (1996) (seriál)

Špatně natočený, průměrný seriál. Vizuálně je poznat lacinost seriálu, akční scény jsou takovým sekavým způsobem zpomalené, jako v případě Walker texas ranger. Hlavní hrdina takový nemastný neslaný jako celý seriál.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Neobvyklé vypravovaní příběhu, scénář propracovaný do detailu s geniálními dialogy. Ve své době to asi byl pobuřující film, a proto se stal kultem, skvěle nadabovaný Ving Rhames mě fakt dostal. Dnes mě už nic nepřekvapí a od Tarantina očekávám všelico.

Demolition Man (1993)

Skvělá akční podíváná s mými oblíbenci Sylvesterem, Wesleym. Film se odehrává v nedaleké, velmi nepravděpodobné budoucnosti. Příběh je sice nedotažený, ale pokud ho neberete vážně, dokáže i pobavit.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Víc než jen důstojné pokračovní trilogie Johna Ramba, i když asi nelze považovat tento film za pravého nástupce. Slušné vizuální efekty, o výbuchy, povalující se končetiny a spoustu krve nebude nouze. Příběh je sice o ničem, no v podstatě tam ani žádný není, ale důležité je, že se nám vrátil strarý dobrý Stallone, pro kterého nejsou důležitá slova, ale činy. Tak s těžkým kulometem, nožem a lukem, likviduje své nepřátele. Rambo zase vzal spravedlnost do vlastních rukou a ukázal těm mladým, jak se to má dělat.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zajímavá konfrontace fantazie s realitou, už jen za ty geniální dialgy dávám maximální hodnocení. Nejzajímavější postava je určitě Sheldon, na něm a na jeho nevšedním pohledu na svět je celý seriál postaven.