Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Úsměvné odlehčení jednoho deštivého večera. Kvalitní herecké výkony, hlavně na Johnnyho Deppa alias Jacka Sparrowa nezapomenete, to hlavně díky němu je to tak legendární film. Vizuál je solidní, hlavně maskéři udělali z Johnnyho Deppa toho pravého piráta.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Seriál se supermanem v hlavní roli, kde hloubě hledící Walker všem námlátí v doprovodu trapných zvuků úderů a okatě nahraných akčních scén. Ovšem kdybych nedal seriálu alespon jednu hvězdičku, Chuck Norris by mě asi zabil.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Tématika Napoleonských válek mi byla vždycky blízká. Zajímavé je že se 95 procent filmu odehrává na moři. Russell Crowe je geniální, ten ví jak se vyhrávají bitvy, i ostatní herci předvádějí skvělé výkony. Velkofilm se vším všudy. Horatio Nelsou bude žít navždy.

Tenkrát na Západě (1968)

Když si mám vybavit první co mě napadne v souvislosti s tímto filmem, je to určitě emotivní scéna s harmonikou (první i poslední). Claudia Cardinale byla perfektní, Henry Fonda byl hajzl, ale přesto mi ho bylo trochu líto a Charles Bronson byl přesně takový jaký být měl. Ještě bych měl zmínit nezapomenutelnou atmosféru a skvělý hudební doprovod. když to podtrhnu a sečtu, musím konstatovat že nám Sergiovi Leonemu nabídl nejlepší Westerny všech dob.

Sedm (1995)

Kvalitní psychothriller nabitý emocemi, Sedm, jako 7 smrtelných hříchů vás chytne a nepustí. Pitt a Freeman předvádějí kvalitní herecké výkony, nicméně nejlepší stránkou filmu je jeho atmosféra. Slabší povahy si možná budou během filmu trhat vlasy.

Válka světů (2005)

Steven Spielberg opět nezklamal, naservíroval nám film se skvělými vizuálními i zvukovými efekty, Dobře hrajícím Tomam Cruisem, ale na absolutní hodnocení to není, pro to by film měl mít něco navíc. Kdyby to bylo natočené více jako horor, by to zajímavější.

Šimpanz Charly (1995) (seriál) odpad!

Nejlepší herecký výkon : Šimpanz Charly, co dodat? jen to že příběh je absolutně o ničem, má sice bavit, ale celkem solidně se mu to nedaří.

Leon (1994)

Skvělý příběh nájemného vraha, dobráka, co se snaží zakrýt své emoce.Film který chytne a nepustí. Pro Natalii Portman dokonalý start kariéry.

Rambo: První krev (1982)

Kdo by neznal legendárního Johna Ramba, je to kořist, ze které se záhy stane lovec, pro Stalloneho role šitá na míru.

Rocky (1976)

Sylvester Stallone ukázal jak se člověk, který vylezl z popelnice, může dostat až na vrchol a přinesl nám příběh plný inspirace.