Dark Matter (2015) (seriál)

Nijak zvlášť povedená kopie Firefly, ale jako fanoušek sci-fi musím být rád za každou takovouto hloupost, jen by to chtělo trochu více originality.

Zátah 2 (2014)

Mnohem komplexnější děj než v jedničce, avšak skvělé souboje, které působí až komicky přepáleně a brutalita zůstávají.

Ant-Man (2015)

Nový přírůstek do MCU se povedl, čekal jsem od něj hlavně mix zábavných hlášek a svižné akce, těmto očekáváním mravenčí muž téměř bezezbytku dostál. Ant-man a jeho kámoši srší jeden vtip za druhým v dost povedeném dabingu, mám na mysli hlavně Michaela Peñu, nejspíš jde o zatím nejzábavnější Marvelovku. Akce je na poměry Marvelu poměrně málo, stejně jako nějakých těch vizuálních orgií, každopádně tady mi to ani moc nechybělo, když už se nějaká akce vyskytne je pojatá spíše zábavnou formou. Záporák tuctový a ne moc zajímavý, jak je od Marvelu až na pár světlých výjimek zvykem. Příjemný bonus je povedené cameo Falcona.

Jupiter vychází (2015)

Digitální efekty v dnešní době ani zdaleka nedělají dobrý film, protože si je může na solidní úrovni nacpat do filmu kde kdo. V Jupiter Ascending vyjma digitálních efektů nic nefunguje, z Cloud Atlas jsem byl nadšený, ale zde jsem obrovsky zklamán.

American Horror Story - Coven (2013) (série)

1. série - 70 %. (Murder House) Prvních pár dílů tísnivá atmosféra, místy jsem měl skutečně strach z neznámých temných sil ve strašidelném domě, které se pak začaly postupně odhalovat, a strach se nakonec vytratil a seriál se stal více předvídatelným a méně zajímavým, z poslední epizody se stala komedie. 2. série - 85 %. (Asylum) Sedla mi přeje jen sedla o něco víc, kombinace temných sil jako satan, mimozemštané, nacistický vědec a sériový vrah se povedla, cela řada si na rozdíl od předchozí dokázala udržet konstantní kvalitu. Tvůrci se ale trochu kontraproduktivně snažili uzavřít příběh všech postav, což je sice pěkné, ale k některým postavám by se vyloženě hodil otevřený konec. 3. série - 50 %. (Coven) Tato série se nepovedla, nemá už tak děsivou atmosféru a téma čarodějnictví není podané zrovna podle mých představ. Stejně jako 1. série si tato série nedokázala udržet kvalitu, několik posledních dílů bylo velmi slabých. Zachraňují to některé dobře napsané postavy a určitá nepředvídatelnost dějové linky.

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Agresivní virus (2014) (seriál)

Podobné jako Walking dead, ale místo zombíků jsou tu upíři, první série mě celkem bavila, tak snad si Strain udrží kvalitu a nepropadne se to jako slavnější zombie kolega. Edit: tak se bohužel stalo čeho jsem se obával.

Hannibal (2013) (seriál)

Začátky poměrné rozpačité dost dlouho jsem si zvykal na Hugha Dancyho, každopádně Mads Mikkelsen byl od začátku excelentní. Druhé řadě se povedlo napravit dojem z 1. řady, hlavně konec stál za to.

Klondike (2014) (seriál)

Jednoduchý a plynulý děj, autentické prostředí a povedené obsazení z toho dělá slušnou jednohubku na 2 večery.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Trochu méně přeplácané než jednička i když sekvence s lezením po horách byla hodně přetažená za vlasy, ale kvůli Rockovi přidám jednu hvězdičku.