Ztraceni (2004) (seriál)

Po letecké katastrofě skončí skupina lidí na mysteriozním ostrově, ačkoli se jim to nelíbí, musí začít spolupracovat. Seriál, se spoustou postav a jejich příběhů z přítomnosti a jejich vzpomínek z minulosti a paralení vesmír. Jednou je to drama, chvíli je to vtipné, a nějaký čas záhadné, zkrátka se v tomto seriálu pořád něco děje. I se když seriál s každou sérií stává čím dál víc šílenější, nakonec drží laťku docela vysoko až do konce.

Top Gear (1978) (pořad)

Tento pořad se těžko hodnotí.. Jeremy Clarkson to hraje dobře. Nechci si hrát na nějakého experta na auta, ale pokud vás trochu zajímají automobily a máte rádi komedii, neměli by jste si nechat ujít.

Souboj Titánů (2010)

Moderní adaptace klasiky mě příliš nepřesvědšila. Film se snaží napodobit prostředí a scény z původního filmu, což se mu celkem solidně nedaří. Sam Worthington byl nepřesvědšivý, role mu jak vidno nesedla, ostatní si hrají to co musí. Kdyby tvůrcové vynaložili prostředky moudřěji, a natočily by svůj originální film, mohlo to dopadnout lépe.

Jurský park (1993)

Spielbergův přírodopisný film o dinousaurech z jurského období, v současnosti. Velkolepá myšlenka se však zvrtne a skupina, která se k tomu náhodou přímotá, musí bojovat o holý život. Toto drama je po technické stránce výborné, kvalitní hudba i efekty, dinosauři působí jako živí.

Godzilla (1998)

Taková oddechovka a směsice různých žánrů. Vizuální efekty jsou světlejší stránkou filmu, ale to už je dáno vyšším rozpočtem. Příběh přerostlé ještěrky, která ničí New York, taky moc nezaujme. Herecké výkony byly slabší. Jean Reno, sice nebyl špatný ale, měl jen vedlejší roli. Konec byl jako obvykle u podobných velmi otevřený.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První sezona skvělá,nabízí netradiční pohled do vězenského prostředí, Námět sice neposkytuje dost prostoru, ale tvůrci se s tím popasovali skvěle. Herci jsou sympatičtí a svou práci odvádějí skvěle. Když se naši hlavní hrdinové dostanou z vězení seriál už ztrácí na kvalitě, zbytečně se komplikuje a natahuje.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Moje nejoblíbenější animovaná pohádka mého dětství. Někdy jsem Fandil Tomovi, někdy Jerrymu, i když Jerry vždycky vyhrál. Dnešní pohádky zcela zahanbuje.

Dr. House (2004) (seriál)

Dr. House je arogantní, cynický, tvrdohlavý a pološílený ale přesto je to inteligentní člověk a hlavně skvělý doktor a génius protože vždycky dokáže vyřešit svůj případ. Hugh Laurie se na tuto roli skvěle hodí, charismatu má na rozdávání. Ostatní herci, i když nejsou špatní, působí spíše jako kosmetický doplněk v seriálu. Kdo by si pomyslel že jde seriál z prostředí špitálů podat takto chytlavě? Trochu to srovnání přeženu, ale české seriály, které běží na naší nejmenované komerční stanici a snaží se tak zoufale parodovat seriály z tohoto prostředí, by se od House mohly učit.

Centurion (2010)

Historická rubačka z prostředí římských legií, příběh je velmi jednoduchý, ale nenudí. o useknuté kusy končetin a spoustu krve taky není nouze. Michael Fassbender byl skvělý, praktický celý film odtáhl on.

Kick-Ass (2010)

Příběh otloukánka, který se postupně mění na nového akčního hrdinu - zní to jako pěkná blbost, ale v originálním podání. Film plný emocí, je překvapivě brutální, místy jsem se i zasmál. Chloe Moretz se hrála svou roli dobře, něco mi říká, že s ní může být velmi dobrá herečka.