G. I. Joe (2009)

Digitální peklo se spoustou přeplácaných akčních scén, které působí někdy hodně parodicky, po vypnutí mozku je to snesitelné a občas zábavné, ale když se podívám na ten rozpočet tak kroutím hlavou za 175m to jde přece natočit mnohem lépe.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Špatná první polovina a dobrá druhá polovina 1. série jak mnozí píšou ? Ani mi nepřišlo, i když je pravda že po odhalení hydry se začnou dít věci značně rychlejším tempem. Co se týče opěvované druhé řady tak tam mě moc nebavila, i když měla dobré finále. Jinak to mohl být vynikající seriál, ale je to v podstatě jen doplněk k Avengerům, přílišná provázanost, časté narážky na filmy MCU beru jako velkou slabinu seriálu, i když to nejspíš někteří fanoušci Marvelu ocení.

Gotham (2014) (seriál)

Gotham má kolísavou kvalitu víceméně ne moc provázaných epizod, děj se zaměřuje mimo jiné na zrození Batmana a jeho nepřátel ale hlavně na mladého Jamese Gordona, který působí v tomto „temném“ městě jako z jiného světa. I když vlastně v tomto seriálu Gothamská atmosféra nepůsobí tak drsně a temně jak by se na první pohled mohlo zdát a to je dáno tím že si FOX prostě nemůže dovolit to, co například kabelovky. Obsazení není vyložená tragédie ale k povedenému má také daleko. Hádankář a Gordonův kolega Bullock se povedli, tučňák také, ale ten se někdy chová jako Joker a ostatní průměr nebo podprůměr.

Interstellar (2014)

Pěkně natočené emotivní a v některých momentech dotažené do nesmyslné absurdnosti jako je Nolanovým zvykem. Tentokrát si musel ale dát ten chlap nějaký slušný matroš při čtení knih ve své soukromé knihovně a podle toho taky vypadá velice zajímavé zakončení filmu.

Columbo (1971) (seriál)

Génius ve starém žigulíku, který všechno ví a všechno zná, musel jsem kvůli němu v těch pár dílech co jsem viděl fandit zloduchům, ale bohužel jim to nikdy nevyšlo.

Králova řeč (2010)

Natočit film kde jeden dobře zahraný týpek učí mluvit druhého dobře zahraného týpka, který je mimochodem britský král za pár drobných a vydělat na tom balík je prostě plán génia. Není to sice špatné, občas jsem se bavil, ale občas natahovačka a od závěrečné řeči jsem čekal trochu víc, ale chápu, že je těžké najít manévrovací prostor v životopisném dramatu, lepší 3*.

Thor: Temný svět (2013)

Thorova stará přidrzlá osobnost, která mě v prvním filmu bavila nejvíc, se kterou objevoval kouzlo země je nenávratně pryč a místo toho je to jen obyčejná lovestory která se zvrtne v záchranu galaxie před bandou elfů se špičatýma ušima.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Pokud mám film považovat za restart série, což považuji, tak by se do něj hodilo Hulkovo zrození, třeba jen letmé, což zde chybí, dále mi docela vadí obsazení Edwarda Nortona, který je sice dobrý herec ale nějak se mi do role Hulka nehodí, štěstí, že se s producenty nedohodl na pokračováních a tuto roli dostal později pro mě přijatelnější herec, ale casting je zde celkově dost nevýrazný. Ovšem pořád je to Marvel se svými efekty a spoustou destrukce, takže večerní jednohubka dobře poslouží.

Captain America: První Avenger (2011)

Sice to není skvělý film, postavy se místy chovají hloupě, je zde trochu slabší pasáž uprostřed filmu a v některých fázích příběhu bych si představoval delší nebo naopak kratší délku scén, přes všechny negativa mě film bavil, audivizuálně je povedený a dobře obsazený, Hail Hydra.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Konspirační, špionážní a trochu kyberpunkový nádech Kapitánovi prospěl, na rozdíl od dalších Marveláckých sólovek sekundují hlavnímu hrdinovi i další postavy - Black Widow a Falcon a je tu taky skvělý „záporák“ Winter Soldier, na rozdíl od Avengers dostaly jednotlivé postavy i dost prostoru. Je asi zbytečné vytahovat povedené audiovizuální efekty akčních scén, ty jsou u Marvelu samozřejmost, ale zde jsou v rámci sólovek vysoce nadstandardní. Dokonce ani Kapitán Amerika už tak moc nenosí svůj trochu přihlouplý kostým z prvního dílu, takže dávám 5*.