• Krátkometrážní

Ranař (2011)

Nečekaně povedená komedie z hokejového prostředí, kde nechybý rvačky, hity, provokace. A právě rvaček tam bylo docela dost. Jen mohly víc zapojit brankáře i když jeden nájezd tam byl. A Stifler povýšil z blbečka z prcin na bitkaře a tahouna týmu.

Auto je zbraň (2003)

Zajímavý a poučný český dokument s dobrým hereckým obsazením který jsem asi jako většina z vás viděl při teorii v autoškole, takže i tak trochu vzpomínka.

Velká železniční loupež (1903)

Na tomto snímku je nejzajímavější to, že je přes 100 let starý. Taky položil základy westernu, protože je považováný za první western vůbec. Můžeme zde taky porovnat, kde jsme se dostaly ve filmu za 100 let. Od černobílích filmů bez zvuku, po nejmodernější 3D filmy. A přece tehdy odchazeli lidi z tehdejších kin spokojeni. S časem roste chutˇ.

Zrcadlo, pověz mi... (1990)

Jeden z prvních hororu na VHS které jsem shlédl a i s postupem času se podle mě jedná o slušnou démonickou podívanou. I přes citelně slabší rozpočet, úsměvné masky a vlastně i jednoduchý scénář, kde se emo-dívka Megan spřátelí se starým zrcadlem které ze začátku plní její přání a tužby,ale později začne žít svým vlastním životem. Toto vše napovídá že se jedná o zdařilejší hororový kousek 90. let který si někdy zase rád připomenu.

Bitevní loď (2012)

Ještě před pěti lety by to byl opravdu trhák. Ale po trilogii Transformers a snímku Invaze světu se jedna jen o další mimozemskou invazi která se tentokrát neodehrává na souši ale na vodě.

Thor (2011)

Nic než moderní pohádka v rádoby akčním kabátě. Předvídatelný děj, partička bojovníků která vypadá jako z maškarního, nakonec napravený neposlušný syn a otec který procitne z -komatu- zrovna když jeho synové padají do hlubin. Ještě větší zklamání než z očekávaného filmu Kovbojové a vetřelci.

Svatba démonů (1997) (TV film)

John Sinclair. Sešitový časopis nakladatelství MOBA neměl ve své době konkurenci a dodnes na něj rád vzpomínám. Pamatuji si jak moc sem se na tento film těšil když sem chtěl konečně porovnat sešitové vydání s filmovým. Bohužel vám musím říct že sešitové vydání je bezkonkurenčně lepší a nebýt fanda tohoto žánru hodnotil bych ještě méně ale kvůli té nostalgii stovek přečtených sešitů dávám ***

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Neznám větší uchylárnu, než je tohle. Až mě mrazí při myšlence, že to je pro děti.

Svět ve válce (1973) (seriál)

Opravdu skvělý dokument 2.světové války, který se od těch ostatních (a že jsem jich viděl hodně) liší v tom, že v něm vystupují lidé, kteří boj zažily na vlastní kůži. Také rozsáhlá délka tohoto dokumentu, kdy se v každém díle autoři zaměřují na jinou část války je velice přesná. I přesto pro mně osobně zůstává nejlepším dokumentem francouzský serial Apokalypsa:2.světová válka a proto 90%

2012 Apokalypsa (2009) (TV film)

Většina záběru je z filmu 2012 ale jinak celkově je tento dokument docela slabší. Těžko se asi stane to, co obsahovaly záběry filmu a skoro celého dokumentu. A tak velkolepý, jak o tomto dokumentu hlásaly taky nebyl. Počkejte si do 21.12.2012 a uvidíte, že zase uvidíte...