Ready Player One: Hra začíná (2018)

Môžem teda definitívne s istotou povedať, že výnimky vážne existujú a presne takouto výnimkou je aj Ready Player One, pretože tento nie síce úplne, ale dosť tesne dobehuje a sfilmuje knižnú predlohu ktorá je vážne dobrá. V knihe je toho síce viacej, ale tu to zase dopĺňa jeden skvelý soundtrack za druhým, ako keď som čítal knihu ani zďaleka som si to nepredstavoval v rytme Depeche Mode, A-Ha, Van Halen, Tears For Fears, New Order, Twisted Sister, Bee Gees, Duran Duran a ešte by som mohol menovať. Toto je dôvod prečo som tak strašne zbožňoval prvých Strážcov galaxie, pre ich geniálny Awesome mix vol. 1. A samozrejme Spielberg vytiahol najväčšie esa z rukáva a po audiovizuálnej stránke to úplne vyhral. Myslím pre takého nerda ako som ja bola toto skvelá jazda. A aj po druhom domácom prezretí som zistil dneska, že som stále ešte nepochytili všetky referencie a charaktery z celého univerza. V každom prípade som sa neuveriteľne bavil od začiatku až do konca, časťami som si aj spieval samozrejme, Tears for Fears inač nejde.

Rampage Ničitelé (2018)

Andrew Lockington podáva životný výkon a prináša nadupaný soundtrack, ktorý Vám odtrhne pečeň. Od filmu som nič neočakával a tak som nebol sklamaný. Na priemer to ale bolo, takže 3* spoko.

Gringo: Zelená pilule (2018)

Ako zavraždiť scenáristický potenciál natočiť úplne brutálne skvelú komickú komédiu v štýle Guy Ritchieho a nehovorte, že ten potenciál tam nebol, veď sa to tak začínalo skvelo zamotávať. Lenže to bolo asi tak všetko, v momentoch kde mohol byť jeden clusterfuck za druhým a veci sa mohli úplne nečakane vyvíjať sa nič dokopy nedialo, situačný humor nefungoval alebo lepšie povedané ani neexistoval a tak si hovoríte, že aspoň bude určite nejaký mindfuck na konci, ten síce príde, ale vôbec nefunguje, je predvídateľný a tak film skončí bez nejakej poriadnej satisfakcie.

Mlha (2007)

Keď sa dostanete do momentu kedy Vám dôjde, že film ktorý sledujete je aktuálne vážne dobrý a začnete si ho poriadne užívať dospejete do bodu kedy si hovoríte "No moment, koniec by to mohol ešte celé poriadne posrať." ej kej ej Nehovor hop pokiaľ neskočíš. A tak s napätím sledujete a celý čas sa niekde v hĺbke modlíte k poriadnemu ukončeniu filmu. A v tom momente to príde, ústa do korán otvorené, chytáte sa za hlavu a mate chuť tlieskať jak retardovaný tuleň. Ten koniec, to je na samostatných 5* Prajem si už len aby Frank Darabont upustil od Walking Dead, ktoré mimochodom ide úplne mimo mňa a prišiel s ďalším celovečerným filmom, pretože 2007 je už sakra dávno za nami.

Atlanta - Teddy Perkins (2018) (epizoda)

Presne pre toto ! Presne pre tieto úžasné seriálové momenty žijem. Niečo posledne tak skvelé som prežíval pri Mr. Robot - eps3.4_runtime-err0r, r00. Úplne skvelá atmosféra celej epizódy a hlavne skvelý herecký výkon v podaní Lakeith Stanfield-a ktorého nejako od doby Get out začínam mať rád a pokojne by som si ho vedel predstaviť v celovečernom filme presne takto ako v tejto epizódke. Nedokážem si vynachváliť prácu ktorú Hiro Murai aj s Donald Glover - om odvádzajú.

Tiché místo (2018)

Dal som plný počet aj keď je asi tak milión veci čo by som mohol vytknúť, ale potom som si povedal, či som od Get Out videl v tomto žánri niečo podobné čo ma tak bavilo od začiatku až po koniec a odpoveď bola zcela jasná nie. Takže koniec koncov nebolo čo riešiť 6* v každom prípade neuveriteľný kino zážitok.

Avengers: Infinity War (2018)

Filmová adaptácia Infinity Gauntlet z roku 1991 zvládnutá vskutku celkom dobre. Aj keď Thanos v komixe sa snaží zapôsobiť na Helu tým, že vyhladí polovicu existencie, zatiaľ čo vo filme sa snaží nastaviť akýsi existenčný vesmírny balanc. Film sa mnohými faktami neuveriteľne drží komixu a ponúka fakt zábavné 2 hodinky ktorým by sa ale dali vytknúť niektoré pasáže ako napríklad súboj na Wakande ktorý môžeme vidieť v trailery, bol pre mňa dosť nezáživný a vynútený. Jedna vec ktorá ostala po Ragnaroku Avengerom je humornosť, tej určite nechýbalo, Drax v jednom momente zahlaškoval až ma v kine skoro rozstrelilo. Chémia medzi postavami funguje, čo je skvelé. Koniec koncov bol Infinity War super, ale buďme úprimný je to zase len copy pasta v novej koži s ďalším záporákom. To je dôvod prečo u mňa Ragnarok tak zažiaril, totižto to bola po dlhej dobe zmena, zmena v prístupe k filmu. Zatiaľ čo Infinity War si smelo našľapuje tú istú stopu. 4*

The Wall (2017)

Nie tak skvelé ako Buried, či Telefónna búdka, ale jednoznačne som si film užíval, vojnové prostredie mi sedelo, minimalizmus a realizmus na vysokej úrovni, psychologická hra, Aaron sadol do role jak uliaty, je to docela napínavé, dokážem si takúto situáciu reálne predstaviť a fakt skvelý koniec, úplne som to nečakal a strašne ma to potešilo. POZOR POZOR neviem ktorý dement strihal TRAILER, ale je v ňom dosť významný moment z filmu, čo mi docela pokazilo jeden mindfuck, takže NEPOZERAŤ TRAILER. Pokojne by som šiel do plného počtu bodov, ale časť zápletky je postavená na úplne nelogickom jednaní jednej z postáv čo ma donútilo ubrať hodnotenie.

Velká hra (2017)

Myslím, že sa začínam opakovať s tým ako tento žáner filmov zbožňujem, a že ma nikdy neprestane fascinovať ako ľudia dokážu svojou geniálnosťou a prístupom dokázať niečo neuveriteľné, nehľadiac na to či o to všetko časom prišli alebo či to bolo legálne či vice versa. Nádych Vlka z Wall Street od začiatku až dokonca aj keď pojatý o dosť vážnejšie, čo mne vôbec neprekáža a ako fanúšik pokru mi to aj docela sedí, vyše dvoj hodinová stopáž ktorá ma udržala pozorne sledovať až dokonca hovorí, len o skvelom story tellingu a úžasnej chémií medzi postavami. Taktiež som sa veľmi tešil na Pembertonou soundtrack, pretože s Kráľom Artušom odviedol nezabudnuteľnú prácu, soundtrack sa na Artuša nechytý, ale na tento žáner filmu úplne postačujúce. Za mňa plný počet.

Já, Tonya (2017)

Takže po Wolf of Wallstreet, Dallas Buyers Club, Founder, Barry Seal a.k.a American Made a Borg/McEnroe tu máme ďalšiu neuveriteľnú životopisnú režijne a scenáristicky na jednotku zmáknutú storku s fakt fantastickým hudobným doprovodom a úžasnými hereckými výkonmi, fakt skvelo napísané postavy a životný výkon Margot Robbie, žiaľ bez Oscaru :( Tieto reálne podložené životopisné príbehy má snáď nikdy neomrzia a pomaly ale isto sa stávajú mojou najobľúbenejšou kategóriou. Veľmi by ma potešilo keby niekto sfilmoval knižnú predlohu Shoe Dog, pretože kniha bola docela fajn.