The Wall (2017)

Nie tak skvelé ako Buried, či Telefónna búdka, ale jednoznačne som si film užíval, vojnové prostredie mi sedelo, minimalizmus a realizmus na vysokej úrovni, psychologická hra, Aaron sadol do role jak uliaty, je to docela napínavé, dokážem si takúto situáciu reálne predstaviť a fakt skvelý koniec, úplne som to nečakal a strašne ma to potešilo. POZOR POZOR neviem ktorý dement strihal TRAILER, ale je v ňom dosť významný moment z filmu, čo mi docela pokazilo jeden mindfuck, takže NEPOZERAŤ TRAILER. Pokojne by som šiel do plného počtu bodov, ale časť zápletky je postavená na úplne nelogickom jednaní jednej z postáv čo ma donútilo ubrať hodnotenie.

Thor: Ragnarok (2017)

Takto som si predstavoval, že dopadne Guardians of Galaxy II, žiaľ nestalo sa, ani zďaleka. Bolo to komické, malo to šmrnc, pestrofarebnosť, situačný humor, thor + hulk best buddies romance, skvelá výprava, konečne menej predvídateľný koniec a hlavne úžasný zaporak (god damn, Cate Blanchett vyzerá vo filme skvelo, úplne jej to sedí, mal som z nej pocit, že si tu rolu veľmi užíva) Matt Damon má neuveriteľné pobavil, vôbec som to nečakal. Najlepšia Marvelacka komixovka.

Tiché místo (2018)

Dal som plný počet aj keď je asi tak milión veci čo by som mohol vytknúť, ale potom som si povedal, či som od Get Out videl v tomto žánri niečo podobné čo ma tak bavilo od začiatku až po koniec a odpoveď bola zcela jasná nie. Takže koniec koncov nebolo čo riešiť 6* v každom prípade neuveriteľný kino zážitok.

Total Recall (2012)

Neverím,že som sám komu príde smutné to nízke hodnotenie. Colin Farrel, ktorý ma mätúce sny. Človek nevie kam skôr. Mne osobne sa nápad s Total Recallom páči i, keď je to skôr na 3 hviezdy než na 4. Dodal by som, len toľko že sa z tohto dá vyťažiť oveľa viac a popliesť hlavy tak ako sme to mohli vidieť vo filmoch ako je Prekliaty Ostrov. Je však jasné, že na pôvodnú verziu to ne šľape, ale takto to neoceniť je trochu zbytočne prehnané.

Trojí hranice (2019)

Toto mohla byť 5* záležitosť nebyť tej nesmierne stupídnej a lacnej zápletky a nerozvážneho jednania profesionálnych vojakov cvičených pre rozumné a rozvážne jednanie v tých najhorších a najstresovejších situáciach. Je to škoda, asi som sa na to príliš veľmi tešil. A samozrejme použiť Fleetwood Mac, Metallica, Pantera a Run Through the Jungle od Creedence Clearwater ako soundtrack je proste epic win. V každom prípade POZOR SPOILER : Som rád, že film konečne neskončil úplne happy a vôbec by som sa nepohneval keby pre svoju hluposť zomreli kľudne aj všetci štyria. :D

Tvář vody (2017)

To som jediný kto od prvého spozorovania nášho pána úžasného vodníka má Hellboy feeling, veď ešte sa aj vzhľadom celkom podobajú a preto celý film sa mi v hlave opakuje jedná veta "Okej, už by stačilo, kedy príde na scénu Hellboy?" A celý čas dúfam, že nejako vyletí zo skrine, skríkne "SURPRISE I AM HOME !" a svojím koltom rozčapí Shape of water po celej kúpeľni...V živote som light animal porno s tak vysokým rozpočtom nevidel, vlastne keď sa zamýšľam, ja som v živote žiadne animal porno nevidel, Guillermo ma obral o panictvo. 50 Shapes of Water akurát kinematograficky a režijne oveľa lepšie premakané. Keby sme toho žabáka z filmu vystrihli tak by to vlastne mohol byť skvelý film o tom ako prišitie prstov a kúpa nového Cadillacu môže byť nevšedné. Chápem, mám na to ísť ako na Beauty and the Beast, rozprávka, nič pre mňa.

Úžasňákovi 2 (2018)

Neviem, nejako som si myslel, že to bude vtipné.

Velká hra (2017)

Myslím, že sa začínam opakovať s tým ako tento žáner filmov zbožňujem, a že ma nikdy neprestane fascinovať ako ľudia dokážu svojou geniálnosťou a prístupom dokázať niečo neuveriteľné, nehľadiac na to či o to všetko časom prišli alebo či to bolo legálne či vice versa. Nádych Vlka z Wall Street od začiatku až dokonca aj keď pojatý o dosť vážnejšie, čo mne vôbec neprekáža a ako fanúšik pokru mi to aj docela sedí, vyše dvoj hodinová stopáž ktorá ma udržala pozorne sledovať až dokonca hovorí, len o skvelom story tellingu a úžasnej chémií medzi postavami. Taktiež som sa veľmi tešil na Pembertonou soundtrack, pretože s Kráľom Artušom odviedol nezabudnuteľnú prácu, soundtrack sa na Artuša nechytý, ale na tento žáner filmu úplne postačujúce. Za mňa plný počet.

Venom (2018)

Nemohol som si pomôcť, ale začiatkom filmu som sa cítil ako keby som pozeral Upgrade, všetky tie vonkajšie a vnútorné monológy, vtipné momenty, to všetko mi pripomínalo strašne Upgrade. A tak prvých cca 30 minút je totálne k ničomu. Žiadne zaujímavé postavy, žiaden zaujímavý príbeh, toto je doslova ako nevydarený Hulk v ktorom hral Edward Norton. Už pomaly, ale isto strácam nadšenie z filmu, keď tu zrazu konečne vykukne Venom a všetko čo z toho pociťujem je "No konečneeee", scény bez jedinej kvapky krvi, načo Rko :D :D :D Úplne nezáživná kamera a vtipné akčné scény ako z každého druhého MCU filmu. Koniec koncov téma šialeného vedca tu už nejako všade naokolo je. Teda žiadne bonúsové body ani za zaporáka. A tak vo všeobecnosti je Venom, len ďalší rovnocenný prírastok do MCU. Je to neuveriteľná škoda, mať konečne hrdinu ktorý je temný a spraviť z toho komédiu. Čistý priemer ktorý nezachráni ani Tom Hardy a tak 3* je najviac na čo sa zmôžem. Najväčšia perla je prehlásenie, že bluray verzia bude mať o skoro 30 minút viac.

Vládci chaosu (2018)

"No. Fuck. Stop this sentimental shit. Stop! There's nothing sad about my death or my life. I had my own record store, I had my own record label. I created a whole new music genre, true Norwegian Black Metal, and I created Mayhem. What the fuck have you done lately? Poser."