Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Řemeslně velmi slušně natočený seriál s výborným hereckým obsazením, kde exceluje především do té doby celkem málo známý Jiří Cízler. Mám pocit, že většina recenzentů nehodnotí film, ale dobu ve které vznikal. Pokud by jenom trochu nad snímkem přemýšleli, tak by nemohli napsat takový blábol jako Jossie. Mnozí se budou divit, ale strašně chytří Češi, byli v podstatě blbí, protože si nechali ukrást skutečně spoustu vynikajících nápadů a vynálezů. Ono je tomu tak bohužel dodnes, ale dnes v tom už aní není tak blbost strašně chytrých Čechů, jako spíš jejich zkorumpovanost a úplatnost.

Což takhle dát si špenát (1977)

Další vynikající česká sci-fi komedie s velmi originálním námětem. Regenerovat krávy a se stejným přístrojem pak ženy, hodně tvrdé a satirické, ale je to důvodem, k neskutečně komickým až groteskním scénám. Film je přehlídkou hereckých osobností tehdější doby, které předvádějí skvělé herecké výkony.

Princ a chuďas (1971) (TV film)

Hezká pohádka o hodném a lidumilném princi ve skvělém provedení se skvělými herci. Historický příběh z pera mistra Marka Twaina jakoby ožil v rukách režiséra Ludvíka Ráži. Nádherěně vykreslená doba s krutými zákony.

Strýčkův sen (1971) (TV film)

Satira jak břitva. Dostojevskij byl génius. Jeho námět by se dal natočit jako příběh, který se udál v kterékoli době ve kterémkoli státě. Zde ve výborném provedení s výborným hereckým obsazením a výkony.

Samorost (1983)

Snímek, který v podstatě stojí na hereckém výkonu Milana Lasicu. Celkem běžný a trochu omšelý námět o protekci ve školství je podán s trochu cynickým humorem, který Lasicovi perfektně sedí. Snímek je navíc hodně nadčasový. Ale proti tomu, co se ve školství děje dnes, to bývala selanka. Tehdy ten protekční student/ka museli alespoň přijít na zkoušku. V Plzni to parádně vylepšili. Diplom bez přednášek, bez zkoušek a za pár měsíců. To by byl panečku námět.

Akce Bororo (1972)

Jeden z nejlepších sci-fi filmů, nejen našich, ale vůbec. Výborný námět, skvělé herecké výkony Božidary Turzonovové a Svatopluka Matyáše. Má to myšlenku, má to děj a svým způsobem je snímek i nadčasový. Prostě klasický scifáč. Natočený sice v našich malých poměrech, ale o to světovější.

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Jeden z lepších večerníčkových seriálů. Když si uvědomím, co vše již na DVD z večerníčkové tvorby vyšlo, tak je s podivem, že ty mašinky ještě nikdo nevydal. A pokud jde o samotný seriál, ten hodnotím očima svých dětí. Těm se to moc líbilo, a proto dávám 4*.

Trasa (1978)

Nehledě na propagandu, div se světe, když si uvědomíme v jaké době snímek vznikal, značka TATRA patřila k tomu nejlepšímu, co jsme měli a vozy TATRA měly výborný zvuk po celém světě. Nechápu proto ty škarohlídy, co s vaničkou vylévají i dítě. No co, jsou poplatný době. Pohanit a polivat vše co v minulosti bylo, bez ohledu na to, co bylo dobré. Ta Tatrovka si 4* určitě zaslouží.

Valčík pro milión (1960)

Pohodový snímek, který mnohým umožnil vrátit se doby svého dětství nebo mládí. Výborné herecké odsazení. Zajímavé je i to, že spoustu později velmi oblíbených a slavných herců jsme měli možnost vidět na začátku jejich herecké kariéry.

Byl jednou jeden král... (1954)

Nádherná pohádka, herecký koncert Jana Wericha a Vlastu Buriana. No a vidět herecké bardy Miloše Kopeckého, Lubomíra Lipského a Miroslava Horníčka jako mladé prince, to je prostě paráda. K tomu všemu vynikající humor a neskutečné hlášky, to je ale už spíš pohádka pro dospělé. A konstatování krále po nezdařeném pečení lívance pro celé království ...já už vím jedno, na odbornou práci potřebuješ odborníka... je až neuvěřitelně trefné a neuvěřitelně nadčasové.