Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Smekám před uměním Antonína Moskalyka, který natočil něco, co vejde do dějin kinematografie. V malých poměrech natočil seriál o historii kriminalistiky, na který se nezmohl ani Holywood. Ač jde seriál napříč doslova stoletími, dokázal v každém díle až neskutečně vykreslit dobovou atmosféru a těměř dokumentárně, ale přitom poutavě zrekonstruovat daný příběh.

Proč? (1987)

Hodně nadčasový snímek. Nejvíc deprimující na celé věci je to, že jsme za těch 25 let nedikázali v tomto směru udělat nic ke zlepšení a to, co je ve filmu natočeno je proti řádění dnešních tzv. fanoušků jenom selanka.

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Nádherný tragikomický příběh stárnoucího může, jehož až neskutečným způsobem ztvárnil Leoš Suchařípa. Je to jeho herecký koncert a jeho životní role.

Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)

Jeden z nejlepších československých seriálů vůbec. Veice zajímavě přiblížena a vykreslena doba na sklonku 16. a začátku 17. století. Super herecké obsazení tehdejšího výkvětu našeho herectví se skvělými hereckými výkony. Jenom bych poopravil svého předhodnotitele Lima, pokud jde o přiblížení reálie a atmosféry doby 30-leté války. Seriál končí popravou českých pánů v roce 1621, kdy 30-letá válka (1618 - 1648) byla na samém svém začátku.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Geniální nápad, geniální snímek. Potrhal jste mi dráty, tak to zkuste bez drátů pane Marconi, nebo Co to píšete Antone Pavloviči. Dvě sestry. A není to málo? Ty jeho inspirace světových vynálezců a umělců k jejich největším objevům prostě nemají chybu, rovněž tak jeho světové vynálezy, které však přijde přihlásit na patentový úřad vždy pozdě. Jára Cimrman se stal českým fenoménem a navždy zaujal důstojné místo v Českých dějinách.

Tarzan, syn divočiny (1932)

Další z výborných snímků o Tarzanovi se slavným Johnny Weismullerem. Dalo by se říci, čím starší tím lepší. Myslím, že je to první ze snímků, který byl s JW o Tarzanovi natočen. Když si uvědomíme, že dnes je tomu už 80 let, tak klobouk dolů.

Tarzan, opičí muž (1981)

Jeden z nejslabších snímků o Tarzanovi, další z řady, který má s románovou předlohou společný jenom název. Film nezachránilo ani relativně slušné herecké obsazení. Nejvíc mě překvapil R. Harris, že přijal roli v takové ptákovině.

Tarzan Escapes (1936)

Tarzana s Johnny Weissmullerem jsem viděl ve filmotéce někdy v roce 1975. Na dobu, kdy byl natočen, je to zdařilý snímek a JW jako olympijský vítěz v plavání si samozřejmě nemohl odpustit scénu, kdy plave rychleji, než Jane stačí kolem něho po břehu jezera běžet. Tyto černobílé snímky z meziválečného období jsou možná pro mnohé k pousmání, nicméně mají něco do sebe a vřele doporučuji ke shlédnutí všem, kteří mají vkus zkažený béčkovými nebo céčkovými krváky moderní doby.

Tarzan (1991) (seriál)

Tuctový, téměř ničím nezajímavý seriál, který má se slavným románem SRB společný pouze název.

Číslo 5 žije (1986)

Sci-fi s originálním nápadem vdechnout život počítači v podobě malého robota, který nehce "zemřít". Pohodový snímek pro oddech a zábavu, jakých je v dnešním násilném světě pořáde méně. I když tento snímek už není z dnešního světa, je ví než 25 let starý, ale o to lepší.