Norbit (2007) odpad!

Odpad. Co ví dodat k hereckému úpadku Eddie Murphyho. No abych mu úplně nekřivdil, on je v tom i režisér.

Shrek (2001)

Asi to může být dobrý a pro mnoho diváků i zajímavý. Mě to ale nechytlo. Tak nějak to prošlo kolem mě a nezanechalo to stopu. Další příběhy jsem viděl jeno zkráceně, zda náhodou něco na mě neuplí, ale nic se nestalo. Možná je to i tím, že jsme odrostlí na báječných příbězích Ferdy Mravence, Krtečka a spousty dalších, navíc výtvarně nádherně provedených.

Strašidelný dům (2003)

Fantazie? To jo, ale ubohá a otřepaná. Rodinný? Snad jen že je to o pošahané rodině. Mysteriózní? Myslel tím autor debilní chování majitele? No a komedie? Zasmál jsem se až sám sobě po shlédnutí filmu, že jsem se jednou opět nechal nachytat.

Pluto Nash (2002)

Ach jo. Zase to mazání medu divákovi kolem huby distributorem. Tato komedie určitě staví na Eddiem, ale na jeho bohužel už komediálních neschopnostech. Alespoň že v závěru přiznal, že v Americe to byl propadák.

Zamilovaný profesor 2: Klumpovi (2000) odpad!

Když někdo natočí pokračování dobrého filmu, a to pokračování je slabší. Budiž. Ale natočit pokračování mizerného, bezduchého filmu, a to pokračování je ještě mizernější, tak to už by snad mělo být trestné. V daném případě je zaslouženým trestem hodnocení diváka. Na smětiště, do kanálu s tím paskvilem!

Svatý muž (1998)

Kodedie? Drama? Jako satiru a kritiku poměrů, kdy schopný nemá šanci proti neschopnému oblíbenci šéfa (nepřipomíná Vám to něco, nejsme doma?) bych to možná bral, pokud by to mělo jenom o kousíček vyšší úroveň. Tohle je pokus o něco, co nakonec není ani ničím.

Policajt ze San Francisca (1997)

Když už selhal okoukaný policajt z Beverly Hills, šoupli Eddieho do San Francisca v naději na lepší výsledek. Nepovedlo se. Eddie je vyčpělý a dokonale ho zastínil jeho protihráč - psychopat. Vidím to na jednu hvězdičku. Tu druhou dávám jako cenu útěchy Eddiemu.

Zamilovaný profesor (1996)

Nebáječná komedie s odolatelným Eddiem, kterou si rozhodně nechte ujít! Myslím, žo toto by bylo serioznější sdělení distributora. Doslova primitivní humor v ubohém bezduchém snímku.

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Zatím třetí a zatím nejslabší z řady o policajtovi z Beverly Hills. Eddie Murphy jakoby ztratil páru. Diváci mohou jenom doufat, že nebude čtvrté pokračování. Při zachování dosavadního trendu by to byl zřejmě totální propadák.