Con Air (1997)

Už začátek naznačil, že půjde o bezduchý film s notnou dávkou arogance vůči divákovi. Zejména v Americe odsoudit člověka, který brání těhotnou manželku, a navíc na tak dlouho. To si režisér nemohl vymyslet něco lepšího, jak dostat nevinného člověka nadlouho do basy? No a potom to pokračuje. Myslím ta ubohost ducha. Pouze násilí a akce, co může upoutat teenagery, ale jinak hodně přitažené za vlasy. No a ten demoliční konec ve velkoměstě. No comment. Jedna hvězdička s velikým otazníkem.

Hráč (1992)

Průměrný snímek od režiséra, který natočil spoustu snímků, většinou podprůměrných. Jako kdyby svoji tvorbou předznamenával úpadek Holywoodu, jehož tvorba v posledních letech (teda spíš posledních desetiletích) jde s kvalitou skutečně hodně dolu. A krize pokračuje.

Stíny a mlha (1991)

Filmy Woody Allena mě nikdy moc nebraly. Jsou většinou jaksi mimo realitu. Režisér si vytváří svůj vlastní svět s v tom se pohybují jeho hrdinové. Umělecky ty snímky nemusí být špatné, rovněž tak herecké výkony, ale z diváckého hlediska nic moc, i když si jeho filmy určitě najdou svojí diváckou obec. Otázka je, jak početnou. Ty dvě hvězdičky, které dávám neznamenají, že film je špatný. Spíš jde o to, že se můj vkus s režisérovým nějak minuly. Prostě se nepotkaly na spravném místě.

Tlusťoch a Chlapeček (1989)

Téměř dokumentární snímek o vývoji první atomové bomby, který až neuvěřitelným způsobem odhaluje zákulisí vzniku nukleární zbraně. Je to jisté míry i obžaloba jak lidí, kteří se podíleli na projektu Manhattan, tak amerických politiků, kteří nakonec rozhodli o použití "zatím" jediných dvou atomových bomb.

Vysíláme zprávy (1987)

Zajímavý námět, slušné herecké obsazení, ale občas nudné a takové po americku roztahané. Američtí režiséři asi dostávají víc peněz za stopáž, než uměleckou a technickou hodnotu filmu. Jinak celkem slušný průměr za 3*.

Lavina: bílá smrt (1999) (TV film)

Určitě zajímavý snímek, ale autoři zapoměli na jednu maličkost. Těch 150 lidí, kteří zahynou ročně v lavinách je určitě tragické číslo, ale je potřeba si uvědomit, že denně na silnicích zahyne daleko víc lidí, denně. Takže na jeden dokumentární film o lavinách ročně by měly být stovky dokumentárních filmů o smrti na silnicích. Ale na to nejsou peníze.

Bílá smrt (2009)

Rádoby napímavé krimi pěkně zmršené. Záhadná vražda, pak detektivka objeví další mrtvolu a následuje divoká honička v padesáti pod nulou, aby pak nikdo nezjišťoval, kdo v době honičky byl mimo hlavní základnu. Následuje klenot. Výprava tří debilů, jinak to nejde nazvat, s rolbou. Když se pak detektivka propadne deset metrů pod sníh, vlezou tam samozřejmě všichni. Říkám debilové. Ještě jsem počkal, až je tam všechny tři zasype a pak jsem to vypnul. Chvíli jsem ještě přemýšlel, proč si režisér dělá z diváků srandu, ale asi nedosahuji jeho duševní kvality. Teda, ani bych nechtěl.

Julie a Julia (2009)

Zajímavý námět, ze kterého vznikl oddechový příběh o americké Rettigové. Příjemná, nenucená zábava kolem vaření a vše co k tomu patří. To vše vzešlo ze střeštěného nápadu uvařit za jeden rok všechny recepty z jedné kuchařky.

Apollo 18 (2011)

Předčasné ukončení programu letů na Měsíc, který skončil úspěšnou misí Apollo 17 zavdalo hodně prostoru pro různé spekulace. Z tohoto zajímavého námětu se prakticky neznámý režisér pokusil vytěžit "něco" v snímku Apollo 18. Hodně se mu to nepovedlo. Je zajímavé, že se tímto nesporně zajímavým námětem nenechal inspirovat žádná z renomovaných režisérů.

Apollo 13 (1995)

Výborný snímek, téměř dokumentární rekonstrukce dramatického letu, který jen díky obrovskému úsilí a invenci jak astronautů, tak řídícího týmu na zemi skončil šťastně. Pro některé astronauty to ale byla osobní tragedie, protože se už na měsíc nikdy nedostali. Celá série letů Apollo byla po úspešném misi Apolla 17 předčasně ukončena. Původně byly plánovány ještě 3 mise letů na Měsíc, Apollo 18,19 a 20. Dodnes vlastně není zcela jasné, proč byl program předčasně ukončen, zda šlo skutečně jenom o peníze. Hodně se spekulovalo o tom, že let Apolla 18 proběhl, ale za tak podivných okolností, že až po něm došlo k ukončení programu. Právě to vedlo k natočení pofiderního snímku Apollo 18, který je proti Apollo 13 jenom odpadem.