Survivor Česko & Slovensko - Série 1 (2022) (série)

Hodnotim Survivor po cele serii a vyhlaseni viteze: Jasneze to na ctyri hvezdy neni. Ale prijde mi, ze si to aktualnich 21% nezaslouzi. Na zacatku mela show obrovske porodni bolesti, ale pripada mi, ze se to docela vylepsilo. Jina pravidla, delka stopaze, vice bodu - to vsechno byla zmena, ktera me jako verneho divaka US verze opravdu stvala. Ale zvykla jsem si, prijala jsem to jak mi bylo naservirovane a zacala se zkratka a jednouse bavit. Nakonec jsem si to uzila (i kdyz duely me stvaly porad - na druhou stranu zajimavy prvek to je, ano.. ale ostrov vykoupeni by byl lepsi). Zaverem - kdyby nekdy mela byt druha rada, budu se tesit a doufat, ze se chyby vychytaji predem. A hlavne aby soutezici byli opravdu hraci, co hru miluji. A divaci chapali, ze v soutezi, kde se hraje o ranec penez zkratka "zradis" i kamose z aliance, do prkna. Od toho se tam o tolik prachu hraje, aby se tam opravdu taktizovalo.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Tohle byla proste pecka! Sice ne na vsech pet hvezd, to si nechavam na uplne klenoty, ale takove 4,3 urcite! Uveritelny serial se skvelou Kate a paradnim koncem (i kdyz me v prubehu neco takoveho i napadlo). Vubec bych se nezlobila za dalsi serii.

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Miluju filmy a dokumenty z tohohle prostredi a fakt jsem se tesila, az si tohle pustim. O to vetsi zklamani to bylo. A kdybych se mela ridit svym internim "hvezdicko-metrem", kde za nedodivane filmy davam odpad (ted je tu nove palec dolu, koukam), musela bych ho sem lupnout. Protoze jsem to nedokoukala. Nuda k uzoufani. Cele je to strasne roztristene, prilis moc castych vstupu s mluvenim o tom, jak jsem dobrej a co jsem vsechno zazil. Samotne nekolikamesicni (nebo nekolikalete) shaneni prostredku, teamu, prekazky v lezeni a utrpeni u vyslapu kompenzovane uchvatnou krajinou jsem vubec nezaregistrovala (skoncila jsem u treti hory). Prijde mi, ze dokument podtrhuje nohy prave te vuli vylezt nahoru, protoze tady to vypada strasne jednoduse - bum, behem mesice si vyslapnu tri kopce a jednou z toho beze spanku. Nevim no, tohle se za me nepovedlo. Dokument neodpovida uctyhodnemu vykonu Nimse...

Jack Ryan: V utajení (2014)

Ted jsem to zhledla na HBO, protoze mi to tam tak nejak v appce prislo do cesty. Jo, fajn jsem si u toho odpocinula, snedla veceri a nestacila se divit, proc tak zbytecny film nekdo nataci. Tohle nejen, ze bylo predvidatelne, ale tam snad nebylo nic originalni. Jestli jedou akcnaky podle nejake linky, tak tohle, tohle je zhmotneni te linky. Zaverem? Jestli nevite, co si pustit k jidlu, tak klido. Jestli si chcete pustit film, fakt ne.

Smrt stopařek (1979)

Nevim jak je to mozne, ze jsem tenhle film jeste neohodnotila a neokomentovala. Kdyz ho znam roky. Mozna je to tim, ze jsem se ho jako mala fakt bala a i ted pri vzpominkach na nej mam husinu. Proste takovy ten syrovy film, ktery mi z hlavy nevymazou ani super nove thrillery s jeste hustsi a jeste severstejsi atmosferou.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Skvela pohadka, ve ktere si prijdou na sve i dospeli. Ok, reknu to narovinu. Ja na to koukala bez pritomnosti deti a dobre jsem se bavila. Radci Ferenc a Lorenc best of! A jak nemusim hudebni pohadky (vyjma par hoodne starych klasik z meho detstvi), tak tady mi pisnicky sedly hned na prvni dobrou.

Titanic (1997)

Tohle je proste velkolepa klasika, na kterou jsem si vzpomnela, kdyz jsem nedavno videla zajimavosti o Titanicu: https://www.youtube.com/watch?v=LdKfN7IkIdM Je na case si to pustit. I kdyz vic nez hlavni love story me zajima pribeh komplexne. Je to skvele autenticky vytvorene a docela lituju, ze jsem to v te dobe nevidela v kine.

Kaštánek (2021) (seriál)

Tak tohle mi sedlo jak prdel na hrnec. Dala jsem to na jeden zatah, i kdyz to stalo ponocovani a ja pisu recenzi jeste s kruhama pod ocima. Konecne serial, ktery se zas neplaca v osobnich vztazich (jo, bez toho se neobejdem, ale nestve me to a nenarusuje napeti). Dej si drzi svizne tempo od zacatku do konce a taky flashbaku do minulosti je jen par a jsou kratke (to je dalsi vec, ktera me nekdy na serialech strasne toci). To, ze vrah bude dopaden, detektivove v ohrozeni zivota a na posledni chvili se zachrani je uz takovy kolorit. Ale tenhle seros mel jeste jednu tresnicku - odepsali scenaristi Kristin, nebo ji vzali na milost?