• Krátkometrážní

P.S. Miluji Tě (2007)

Krásny romantický film, ktorý avšak nie je takým typickým romantickým filmom, ako to býva zvykom. Herecky veľmi dobre obsadené skvelou Hillary a Butlerom, ktorý v takejto roli veľmi príjemne prekvapil. Krásny dojemný a zároveň smutný príbeh, je istým spôsobom veľmi citlivo podaný, film napriek celkovému na prvý pohľad depresívnemu vyzneniu nakoniec pôsobí pravým opakom- na jeho konci som pociťoval novú životnú energiu a dojatie spolu s Hillary. Čo ma teda najviac dostalo a dojalo, bola práve úprimná láska Gerarda a Hilary, a najmä jeho cieľ a spôsob zanechávania dopisov pre ňu už v čase po jeho smrti. Podmanivý, príjemný snímok, ktorý ma v niektorých scénach dojal a aj miestami pobavil, ale hlavne zanechal vo mne veľmi silné dojmy. Romantické filmy zvyčajne obvykle prehliadam, ale tento je iný, istým spôsobom výnimočný. 5*

Intimní past (2011)

Nič úchvatné, chýba tomu nejaké lepšie vtiahnutie do deja, a hlavne to napätie sa dostavuje až v záverečnej tretine. Nie je to katastrofa, ale nevidím pádny dôvod sa k tomuto thrilleru zvlášť vrátiť, keďže ide o predvídavý film, ktorý nemôže ničím prekvapiť. Nečakajte žiadnu dusivú atmosféru, napätie a tempo naberie film až záverom. Práve vďaka záverečnej slušne vygradovanej štvrťhodinke dávam priemerné hodnotenie, teda priemerné 3*. A vlastne pozitíva sa ešte nájdu, patrí medzi ne aj skvelá herečka Hillary Swank a hereckým výkonom doteraz pre mňa neznámy herec Jeffrey Dean Morgan.

NON-STOP (2014)

Veľmi ale veľmi príjemné prekvapenie. Mám rád výborné thrillery, osobitne tiež odohrávajúce sa na obmedzenom mieste.. Takže filmy ako Tajomný let alebo Nočný let mám ozaj veľmi rád. Non-Stop je podobným napínavým thrillerom, ktorý má s pomedzi spomínaných ešte lepší vývoj deja, ktorý je nepredvídateľný a ponúkal aj pár zaujimavým zvratov. Napätie sa dá krájať, neistota a paranoja skvelo funguje z faktu, že podozrivým môže byť ozaj hocikto. Liam Neeson opäť boduje na celej čiare, jednoznačne mu takéto role nesmierne sedia. Celkové pocity vysoko nadpriemerné, dávam silné 4* (89%)

Moon (2009)

Moon stojí predovšetkým na vynikajúcom hereckom výkone Sama Rockwella, ktorý v tomto malom atmosferickom scifi predvádza slušnú "one-man" show, ktorá naberá slušných psychóznych rozmerov.. Veľkou škodou snímku je, že s pomerne zaujímavým rozuzlením prichádza už vo svojej polovici, takže ďalej už nemá snímok čím vyložene strhnúť. Možným problémom je aj pomalé tempo, ktoré síce buduje fajn depresívnu atmosféru vo filme, avšak niekedy výraznejšie drhne.. Výprava a vizuál fajn. Moon je mierne nadpriemerné nízkorozpočtové atmosferické scifíčko, výrazné hereckým výkonom Rockwella, ale dejovo ničím nevybočuje ani vyložene nestrhne..3*

Šéfové na zabití (2011)

Úžasné, skvelá komédia na ktorej som sa vynikajúco zabavil. Všetky postavy super, či už hlavné trio postáv, ktoré je sympatické, alebo trio skvelých šéfov v podaní skvelého psychopatického Spacyho, neustále nadržanej sexy Annistonky v brunet (aach), alebo slizkého neustále sfetovaného magora Collina Farella, ktorý mohol dostať viacej priestoru. Všetci si tieto role viditeľne užívajú, jeden skvelý vtip sa tu strieda s ďalším a niektoré repliky ozaj stoja za to... Videné raz v slovenskom dabingu, raz v Extended verzií. 90% 5*

Pařba v Bangkoku (2011)

Slabšie pokračovanie série s prídavkom viacej nechutných vtípkov, ktoré ale pobavili :) Ale aj tak sa jedná stále o určitý nadštandart v dnešnej dobe, kedy sa tvoria niektoré také "skvosty" v rámci komédií, že sa mi až rozum zastavuje z tuposti a trápnosti tých diel. Takže ide o slabšie pokračovanie, ktoré napriek okopírovanej schéme príbehu vďaka dobrým hercom a ich wolf-pack tímingu stále slušne funguje. 60%

Pařba na třetí (2013)

Tak v prvom rade to žiadna pařba nebola okrem takého menšieho dodatku na záver, ktorý sa nachádza po prvotných záverečných titulkách. Ale mňa to absolútne netankovalo, a práve asi vďaka tomu ma tento diel bavil zo všetkých najviac. Svojou stavbou deja sa výrazne odklonil od predchádzajúcich 2 častí, čo mnohých určite sklamalo. Trojka Hangover je skôr akčná komédia mixnutá s trochou krimi, než typické pokračovanie tejto série. Ale zabával som sa veľmi slušne a z môjho pohľadu ide o najlepší diel - kde jednotka zabávala slušne jednotlivými scénami, trojka ma zabávala priebežne počas celého filmu. Alan a Chow samozrejme z postáv najviac vynikajú. 80%

Klub poslední naděje (2013)

Budem sa opakovať, ale klobúk dole Matthewovi za obrovskú snahu, úsilie a neoblomnosť, ktorú v sebe mal a vďaka ktorým predviedol špičkový herecký výkon, ktorý mne osobne vyrazil dych. Jeho premena v Rona Woodrofa, nielen fyzická ale aj psychická, bola jednoducho niečo, čo sa len tak nevidí.. Charakterová premena jeho postavy je podaná realisticky a uveriteľne, a to aj vďaka práve skvelému McConaughey-mu. Ďalšou hereckou hviezdou v tomto filme je môj obľúbený Jared Leto, ktorý tu predviedol doslova herecký koncert a predvádza bravúrnu transformáciu v Rayonovi, transsexuálovi, ktorý má podobne ako Ron rovnakú diagnózu. Jeho postava je práve vďaka výkonu Jareda sympatická. Film ma zaujal okrem skvelých hereckých výkonov aj silným príbehom, ktorý napriek závažnej téme netlačí na pílu a neždíma zbytočne emócie. Naopak, dávkuje ich rozumne a primerane v presných dávkach, pričom sa divák dočká aj dramaticky silných scén. Skvelé herecké výkony so silným príbehom a reálnou témou ohľadom farmaceutických firiem - výsledkom je výborný film. 4*

Sedm (1995)

David Fincher je majster v budovaní neuveriteľnej depresívnej atmosféry a hutného napätia. Presne toto predviedol aj v tomto druhom jeho režisérskom diele, v skvelom krimi mysterióznom thrilleri Seven. Ide jednoznačne o najlepší thriller, čo som videl za posledných... no jednoducho za neuveriteľne dlhé obdobie, a rozhodne patrí k snímkom, ktoré si budem musieť pozrieť znovu. A ešte raz... Skvelé dielo, ktoré je výsledkom bravúrnej réžie, skvelých hereckých výkonov, majstrovskej atmosféry a šokujúceho konca (skvelo vypointovaného a veľmi netradičného). 5*(100%)

Green Lantern (2011)

Martina Campbella si spájam v mysli s tým, že mi naservíroval absolútne bravúrnu bondovku Casino Royale. A preto som mal vyššie očakávania aj napriek faktu, že hodnotenia verejnosti nie sú príliš priazdnivé. Ale výsledkom je celkom zabudnuteľný a priemerný komiksový snímok. Najväčším problémom by nebol ani tak Ryan Reynolds, ako viacerí poukazujú, on sa ukazuje ako vcelku prijateľná voľba do hlavnej role, i keď nijako neohuruje. Nepoznám komiksovú predlohu, nečítam vôbec komiksy, ale filmy spracované podľa komiksových predlôh mávam väčšinou veľmi rád. Asi je to dané samotným komiksom, ale mňa celé to bratstvo Green Lanternov, rovnováha vesmíru a ďalšie veci nezaujímali. K tomu nič moc záporák, akcia nie je tiež nejaká výnimočná, aj keď neurazí. Samotná výprava a triky sa podarili, tieto zložky z filmu sú asi to najlepšie, avšak ten celkový dojem je slabý priemer. Slabšie 3* (50%).