Navždy svoji (2013) (seriál)

Nehodnotím jednotlivé páry, které byly opravdu extrémní. Samozřejmě ty byly záměrně vybrány tak, aby byl dokument zajímavý. A musím říct, že zajímavý byl. Líbí se mi tento observační styl. 85%

Vrásky z lásky (2012)

Spousta skvělých momentů a nečekaných situací. Jen bych zkrátil část, kdy hlavní hrdinové jedou z ústavu do Prahy. To je zbytečné natahování. Autobus, auto, vlak, kamion, taxi... Ale jinak krásný, místy vtipný film i s pár silnými okamžiky. 75%

Láska je láska (2012)

Miluji kombinaci dramatu a komedie. Možná proto, že tato kombinace se v reálném životě vyskytuje nejčastěji a působí tak nejpřirozeněji. Dobré herecké výkony, především Vetchý, ten opět exceloval a i když měl poměrně málo prostoru, dokázal ho využít na 100%. On je prostě prvotřídní herec a na rozdíl od jiných dokáže s rolí splynout a žít s ní a ne jen tupě odříkávat text nebo naopak přehrávat. Vždy dá do toho něco navíc. Samozřejmě skvělá byla taky Stašová, i když mi přijde, že v posledních letech se objevuje v podobných rolích - ve stejné poloze. Aneta Krejčíková mě překvapuje čím dál, tím víc, může mít před sebou velkou hereckou kariéru. Láska je láska je příjemný film s poměrně zdařilým scénářem, rád ho ještě někdy shlédnu. 85%

Svatá čtveřice (2012)

Zklamaný jsem nebyl, protože jsem neměl žádná velká očekávání. Na to, že téma bylo originální a poměrně odvážné, to bylo poněkud nudné a utahané. Chtělo to nějaký náboj. Navíc jsem nějak nepochopil v jakých letech se to přesně odehrává. Například ti kluci vypadali jako z naprosto jiné doby. A byli extrémně nesympatičtí. Vůbec se nehodí do filmu. Vlastně mám z celého filmu takový nepříjemný pocit. A nelíbí se mi ústřední píseň. Hřebejk je můj nejoblíbenější režisér, ale na svém kontě má filmy hrozné i vynikající. 50%

Protektor (2009)

Především výborná audiovizuální stránka, dodávající tomuto filmu výjimečnost. 80%

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Nápad, vizuální stránka, postavy, dialogy... "To bylo poprvé, co babička Jiřina nemluvila z cesty." Prostě užásná podívaná. 85%

Hon (2012)

Mám rád severská dramata a na Hon jsem se opravdu těšil a díky zdejšímu hodnocení jsem měl velká očekávání. Napoprvé mě to úplně nezasáhlo, ale teď s odtupem času musím těch pět hvězdiček dát. Skvělý Mads Mikkelsen a taky jeho filmový syn, který hrál velmi věrohodně. Co mě štvalo, nebyla ta bezmocnost, ale ta malá holka. V životě jsem neviděl tak odporné děcko, ta byla tak nesympatická už od začátku, plus ten její tik s pusou u výslechu. I když to peklo nerozpoutala záměrně, bestie ji koukala z očí. A ještě něco. Ani se moc nedivím, že mu potom skoro nikdo nevěřil. Padesátiletý chlap pracující ve školce, který především jako úchyl opravdu vypadal! I přes pár výtek si myslím, že to je velmi dobrý film. A závěr je silný, signalizující, že i když se už všechno zdá být srovnáno, cejchu pedofila se nikdy nezbaví. Nikdy. 85%

Kanadská noc (2008) (TV film)

Konečně jsem měl možnost tento film vidět a jsem spokojen. Hlavně musím pochválit podle mě nejdůležitější prvek filmu a to scénář. Ten byl napsán opravdu skvěle. 80%

Hranaři (2011)

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Autor hudby a zvukaři by měli emigrovat! Co to mělo znamenat? Vždyť 95% filmu hrála nepovedená hudba a místo, aby atmosféru podrthla nebo tvořila, tak ji úplně zadupávala do země a hercům často nebylo rozumět, jak byla hlasitá. Celou dobu jsem z toho filmu měl jediný pocit. A to ten, že si tam všichni hrajou na něco, co nejsou a nikomu jsem to nevěřil. Rašilov jako bývalý afghánský voják? Langmajer, Dejdar a Postránecký jako záporné postavy? Zas tak dobří herci to nejsou, takže jsem jim to prostě nevěřil. Scénář taky za moc nestál, ani nevím co nám tím chtěl režisér sdělit. České filmy mám rád, ale tohle bylo bohužel velmi nepovedené. Hranaři by měli být v kategorii parodie, potom bych dal hvězdiček víc. 20%

Udělení milosti se zamítá (2002) (TV film)

První polovina dobrá, potom to začalo být zajímavé méně. Zbytečně dlouhé a celkově mi to přišlo takové zmatené a nepřehledné. Chvílemi jsem nevěděl kdo o kom mluví, proč postavy jednají tak, jak jednají apod. Plusem byly herecké výkony, především Dolanský byl už tradičně přirozený a věrohodný. 60%