Andělé a démoni (2009)

Když to hodně zjednoduším, celý film hledali čtyři kardinály. Šifra mistra Leonarda byla zkrátka lepší. Dobrý film, ale znovu už ho vidět nemusím. Nového dabéra Toma Hankse raději nekomentuji. 70%

Čtyři slunce (2012)

Koncentrát deprese a zoufalství. Člověku se při tom filmu chceš až umřít. Hodně povedené. 80%

Nouzový východ (2008)

Skutečně silný příběh s lehce mrazivou atmosférou. DiCaprio opět ukázal, že je skvělý herec. Totéž platí o Kate Winslet. Ještě více jsem si ji oblíbil. Lehká gradace po celý film a depresivní závěr. 85%

Základka (2012) (seriál)

Hmm, koukám, že hodnocení na ČSFD člověku moc neřekne. Je mi jasné, že Základka není žádné velké umění, ale 24% si fakt nezaslouží. Je to blbost, ale v dobrém slova smyslu. Není to nic inteligentního, ale jsou tam docela vtipné situace a absurdní humor. Na rozdíl od Gymplu to není seriál, který si hraje na něco víc a který vyznívá trapně. Základka si na nic nehraje. Prostě taková blbůstka na pobavení. Kdo nečeká velké umění a chce se odreagovat bude spokojen. Takže: umělecky odpad, na pobavení skvělé. 85%

Simone (2002)

Dlouhé, zbytečné, s těžko uvěřitelným příběhem. K tomu krajně nesympatický Al Pacino. 20%

Na dotek (2004)

Nesympatický Clive Owen, nevýrazná Julia Roberts, překvapující Natalia Portman a excelentní Jude Law. K tomu skvělé dialogy, povedená režie a scénář a na světě je opravdu vydařený film. 85%

Mentalista (2008) (seriál)

Jeden z mála výtečných krimiseriálů poslední doby. Patrick Jane je skvělá postava, která velmi často zachází za hranici slušného chování, ale s takovou lehkostí, že je to velmi vtipné a sympatické. Nejvíc mě zaujal zatím v ČR poslední vysílaný díl (Jahody se smetanou, 2. část), kdy Patrick konečně dostane Rudého Johna. Myslel jsem, že je to poslední díl, ale ještě je čtvrtá řada, tak jsem zvědavý o co tam půjde. Jen doufám, že to nebude jen takové vaření z vody a pouhé stavění na předchozím úspěchu. 85%

Nedotknutelní (2011)

Opravdu skvělý film s hlubokým příběhem. Krásný příběh, celkově ten film na mě působil klidným dojmem. Oba hlavní představitelé byli vybráni výborně. Každopádně jeden z nejlepších filmů roku 2011. Výborná hudba, která ještě více podtrhává závěr filmu, kdy Driss veze Philippa k moři. Není moc filmů, kde by bylo tolik vtipných momentů, kdy jsem se fakt dost smál a zároveň tak vážný příběh, který vyznívá opravdově a lidsky. 93%

Želary (2003)

Z počátku dost nudné a utahané, ale postupně to získávalo čím dál větší hloubku. Poměrně prostý příběh, ale skvělé herecké výkony, výborná kamera a výprava. Vidím tam prvky filmu Kráva. 85%

Muži v naději (2011)

Po delší době opravdu velmi zdařilá komedie, která snad ani chvíli nenudila a po celou dobu si držela příjemné tempo. Pominu-li fakt, že tento film divákům nutí myšlenku "nevěra je něco zcela normálního", má skvěle postavený scénář, okořeněný výbornými hereckými výkony a atmosférou Prahy. O dost lepší než Ženy v pokušení. Jen nevím, proč Vica Kerekes byla stavěna do role jakési bohyně, mě teda nějak zvlášť nezaujala. Taková Petra Hřebíčková, to je jiné kafe. Chválím také vynikající hudbu. Zkrátka Muži v naději se povedli. 85%