Okja (2017)

Okja je krásný film o vztahu holčičky a jejího poněkud netradičního prasete, na jehož pozadí se tvůrci potýkají s daleko horším a nepříjemnějším tématem. První půlhodina je usměvavá v příjemném prostředí, která nás připravuje na postupné zhušťování atmosféry. Od chvíle kdy se objeví spolek ALF to najednou dostává jiný rozměr a celkově je to mnohem zajímavější. Posledních 25 minut byla ale neskutečná síla a celkem až tlak na moje emoce. Jeden z filmů, který mi zas o trochu víc otevřel oči a donutil k zamyšlení.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Nemastné a neslané pokračování, ze kterého si budu nejvíc pamatovat asi bláznivého Eltona, který byl tak špatnej nápad, že mě v tom svém slepičím kostýmu bude zaručeně budit ze spaní. Určitě mě to nebavilo tolik jako jednička, ale najdou se momenty k zasmání, udivení nebo zděšení. Zděšení z toho, jestli tohle zrovna tvůrci myslí vážně a nebo si dělají srandu. A v tom je ovšem Kingsmanovské kouzlo! Channing hrozně příjemně překvapil, čekala jsem že si spíš zahraje nějakého šaška a přitom mě jeho role bavila skoro nejvíc.

Vetřelec: Covenant (2017)

Strašná nuda. První zajímavý moment přijde po 45 minutách filmu, ani se nenaděju a napínavá scéna je fuč. Jediné co tak zaujme jsou záběry na Vetřelce, protože ten snad nikdy neomrzí. A ještě výkon Michaela Fassbendera. Ostatní postavy jsou nic neříkající a vztah k nim žádnej. Atmosféra se vytratila.

To (2017)

Z "To" mám smíšené pocity. Je to vlastně celkem místy nechutný horor se spousty WTF momenty. Napětí tu střídají velmi vtipné chvíle a hlavně musím teda vyzdvihnout mladé herce, kteří mě snad uchvátili nejvíc. Dá se říct, že po dějové lince se mi film defacto vůbec nelíbil, ale co se jedná filmařiny, tak tu ocenit musím. Jsem znechucená a zároveň celkem nadšená.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Je příjemné zase slyšet ty staré známé tóny a vidět Jackovu tvář v novém dobrodružství. I když jsem se hodně bála, že to bude další otravný pokračování, které si zakládá jen na pověsti. Dá se říct, že Elizabeth a Will jsou jen vyměněni za jejich mladší verze a jinak jde všechno jako při starém. Zápletka s nějakou mýtickou kletbou, kupa známých pirátů a dávka humoru. Možná někomu scéna s bankou přišla absurdní, ale já se u ní skvěle bavila. Navíc ty efekty byly vážně skvělý a celkově se nedá říct, že by mě pátý díl Pirátů zklamal. Naopak příjemně překvapil.

Death Note (2017)

S originálním Death Note to má společného hodně málo. Leda tak postavy a myšlenku deníku. Což by mi ani nevadilo, kdyby celý děj nebyl postavený tak divně a debilně. Ryuk si zezačátku vytvoří slušnou atmosféru, která je postupně zadupána do země. Sice tu byly dost zajímavě udělané smrti, ale to zbytek bohužel moc nezachrání. Postavu L se snaží celkem napodobit, ale stejně to není ono. Ne, tohle Death Note není ani náhodou.

Podfu(c)k (2017) (seriál)

Příjemný oddychový seriál, na který se dá jen dívat a nebo poslouží jako kulisa k nějaké další nenáročné činnosti. Všechny postavy a herci zde mají neuvěřitelné charisma a každého si oblíbíte kvůli něčemu jinému. Ani na vteřinku jsem v Rupertu Grintovi neviděla Rona Weasleyho a to je pro něj velké plus. Prostředí i humor je zde zachyceno na jedničku a jednoduše jsem si zamilovala tenhle britský styl. Nechybí samozřejmě dlouhé vlající kabáty, obleky a košile. Za mě dostatečná spokojenost.

Zamilovat se (2017) (studentský film)

Dalo se čekat, že co nevidět přijde podobný snímek s homosexuální tématikou. Američané se prostě snaží prosazovat jejich toleranci. Vždycky je to buď jiná sexualita, barva pleti a nebo třeba vyznání. I přes ty počáteční rozpaky, na co se to vlastně dívám, musím říct že ve finále je to šíleně milý rozkošný kraťas, který mě chytil za srdce a připomněl mi některé pocity, co byly někde hluboko v truhle.

Všechno úplně všechno (2017)

Příjemný snímek, který poskytne nejednu věc k zamyšlení. Místy je možná až moc sluníčkový a sem tam se najdou i věci, co vám nezapadají dohromady a postrádají logiku. Proč se tím ale trápit. Hlavní pár je hrozně sympatický a Amandla nabízí jeden z nejhezčích úsměvů momentálních teenagerovských filmů.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Rick a Morty je jednoduše kravina. Ale taková ta bláznivá geniální kravina kde je možné všechno. Vážně všechno. Obdivuju ty lidi, co to vymýšlí a chci vědět na čem jedou. Nejdřív jsem si úplně nebyla jistá, jestli se mi tenhle seriál líbí. Potom jsem si pustila další díl. A další. No a pak během chvíle první série za mnou a aniž bych se nadála, tak i druhá. Teď jen nedočkavě čekám na epizody z té třetí a musím říct, že takhle odpočinkový šílený animák byl hrozně potřeba a opravdu mě baví.