Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Vyvrcholení ságy, u kterého by divák čekal nějaké větší emoce a nadšení. Jenže u mě se obojí nějakým způsobem mihlo. Ve chvílích, kdy bych čekala, že budu mít husí kůži, nebo plakat, se nestalo téměř nic. Ráda bych, aby finální scéna, ve které Katniss mluví, pro mě měla nějaký hlubší zakončovací význam, ale také smůla. Přitom všechny předešlé díly se mi opravdu líbily. Nevím čím to je, snad asi tím, že tenhle díl jsem jako jediný viděla po přečtení knih. Jenže u HG si hrozně vážím toho, že se jich opravdu snaží držet. Bohužel u Síly vzdoru se chvílemi odklonila, ale to nemám nikomu za zlé, je to rozdílné řemeslo. Pro mě bohužel zklamání a asi nejhorší díl série.

Přátelství (2014)

Pro fanoušky jako dělané. Provedení skrze natáčení alba je sice příjemné, ale daleko víc mi na tom bavila ta atmosféra. Ty chvíle, kdy jsem měla každou chvíli z něčeho husí kůži. To kouzlo, které Tomáš Klus a jeho životní styl mají. Po tomhle se zamilujete ještě víc.

Hon (2012)

Moje nesnášenlivost vůči malým blonďatým holčičkám se nyní několikanásobně zvětšila. Ne opravdu, jak někdo může o něčem, co místo úsměvu má neuvěřitelně děsivý úšklebek říct, že to nelže. Viděli jste sakra ten zlej úsměv?! Jasně, že tahleta lže! Dostat se mi do blízkosti, začnu odříkávat latinu a cákat na ní svěcenou vodu. Sice jsem si v jednu chvíli říkala, že bych jí mohla dát šanci, ale po tom, co se před domem objevil pytel, pro mě skončila. Upřímně už vidim, jak po takovém zážitku se seberu a jdu za tou malou bestií, abych ji přenesla přes kostičky a ještě se ptala, jak se má. Ne, místo toho bych nějak zařídila, aby se dostala na hon a stala se jí malá nehoda. Mít to takovýhle konec, tak tomu určitě zvednu hodnocení! Jinak bych řekla, že celé mé pocity teď dokazují, jak je film dobrý. Když do vás dokáže napumpovat tolik emocí a prožívat to s hlavní postavou (která mimochodem byla výborně zahraná), je vidět, že na něco stojí.

Skyfall (2012)

Sice teprv má druhá Bondovka (vidím ty výrazy, nekoukejte se tak), ale myslím, že ji jen tak něco nepředčí. Už jen úvodní titulky a skvělá píseň od Adele dokáže pěkně nažhavit. Oproti Casinu tu máme podle mě o něco víc akce a hlavně, co je nejdůležitější, ty úžasný záběry na Londýn a poté i na Skotsko. Tím si mě získá film vždycky. Navíc mi tu příjdou i daleko sympatičtější postavy, včetně lepšího záporáka. Zatím mi trvá si k mistru Bondovi vytvořit nějaký vztah, ale to může přijít s dalším zhlédnutím.

Million Dollar Baby (2004)

Sportovní filmy dvakrát nemusím a ty o boxu už vůbec ne. Nějak mi nejde do hlavy, co se lidem na tom líbí. Tenhle ale je svým způsobem jiný. Není to o cestě za vítězstvím, nekončí to klišé scénou vítězství. Celé to chytne aspoň trochu za srdce. A i když mi Swank vždycky přišla víc jako chlap, než ženská, tak před ní musím smeknout, že tentokrát mě ohromila.

Mune - Strážce měsíce (2015)

Nudné? Divné? Ale kdepak! Neskutečně kouzelné, jen pro to musíte mít cit. Vzhled světů a postav, obzvláště pak těch měsíčních, je neskutečně krásný a často i roztomilý. Já být malý dítě, tak si to pouštím asi pořád dokola, jak bylo mým zvykem. I dospělák si zde najde něco, čemu se zaměje, nebo aspoň ušklíbne. Pokud ne, tak je mi to opravdu líto. Začínám zjišťovat že evropské animáky mají v něčem mnohem větší kouzlo, než ty americké.

Deadpool (2016)

Tenhle film má snad všechno. Skvělý hlášky, akci, hudbu, odkazy na jiný filmy, ve kterých se najdete, sex, nahý zadek sexy chlapa, jednorožce.. Prakticky už jen úvodní titulky vás hodí do pohody a víte, že o zábavu bude postaráno. Přes to jsem ale odcházela z kina lehce zklamaná. Proč? Deadpool je zaručeně jedna z nejlepších komixových postav, jaké jsem viděla. Opravdu, je báječnej. Miluju jeho humor, jeho kostým a celkový chování. Jenže daleko víc by mi vyhovovalo, kdyby to byl prostě jen týpek, který zažívá akci, honí zlý padouchy a potom je zabíjí. Proto jsem nejvíc žrala ty bojový scény, jako ta na dálnici nebo finální battle. Dějová linie s jeho láskou a bojem o ni mi tam neseděla. Sice herečka Vanessy je krásná a oceňuju, že prozměnu to není žádná světice, ale bez ní, jenom sólo pro Deadpoola, bych si to užila asi o dost víc. Rozhodně se ale jinak jedná o neuvěřitelně skvělý film, který byla radost na tom velkém plátně sledovat a nemůžu se dočkat, až se na něj podívám znovu!

Room (2015)

Neuvěřitelné dílo se spoustou emocí, které se skrz obrazovku vcucnou do diváka a ten poté trpí, nebo se raduje spolu s postavami. Už jen ta myšlenka, že se něco takového opravdu už stalo, nebo kdyby se to nedej bože stalo vám, je dost děsivá. Tenhle film má své jisté kouzlo, jaké můžeme vidět v malém Jackovi. Jak vnímá pomocí svých dětských očí Pokoj jako svět a za ním nic jiného není, jen vesmír a jak se potom musí vyrovnat s tím, že skutečnost je jiná a ten okolní svět je daleko, daleko větší a děsivější místo, než by si kdy pomyslel. Do toho se pak střídají pocity strachu a napětí, když má za úkol vyskočit z auta a zavolat pomoct. Opravdu silný výtvor, který vás donutí se nejen vcítit do postav, ale něco ve vás posléze zanechá.

Dánská dívka (2015)

Velmi citlivé dílo a tudíž asi ne vhodné úplně pro každého. Mně samotné, leč jsem tolerantní člověk, mi to přišlo chvílemi celkem až moc. Jenže si musíme uvědomit, že pro toho člověka to moc není, pro něj je to přirozený. Oba dva hlavní aktéři jsou zde ohromní a vůbec bych se nedivila nějakému ocenění. Člověk v jednu chvíli kouká na Eddieho s otevřenou pusou, jak je skvělej a pak najednou se tam objeví Alicia a neví na koho koukat dřív. Redmayne to vlastně zahrál natolik dobře, že si teď musím někde najít nějaké jeho civilní video a přesvědčit se, že to tak opravdu hrál a vidět jeho mužnost. Jinak se bojím, že ho budu mít ve Fantastic Beasts zkresleného a to opravdu nechci.

Interview (2014)

Vážně jsem potřebovala zlepšit náladu a vypnout, tak jsem si řekla proč ne zrovna tohle. Hraje tam skvělá hlavní dvojce, která snad nezklame a zaručeně to bude parádní blbost. Splnilo to vše, co jsem chtěla a snad mi to dalo i víc. Nečekala jsem, že se tolik zasměju. Všichni tu mají něco do sebe a snad každou chvilku je na co koukat. Sice tam byly momenty, kdy jsem se bála, aby to nebyla další komedie, která si zakládá na sprostých vtipech, ale nakonec se z toho dalo nějak vybrousit.