Rychle a zběsile (2001)

Zcela odvařený z toho může být maximálně ten, kdo má víc ve svalech než v hlavě. Někdo tady slintá nad tisíci krásnými, mladými holkami, ale být chlapem, tak bych si o takové neopřela ani kolo. Jeden aby se bál, že něco chytne. Nejsem ani cílová skupina, která fandí námětu a příběhu jako takovému. Magory v našlapaných kárách, co si pletou městské ulice se závodní dráhou, bych zavírala do chládku na hodně dlouho. Vin Diesel na mě ale udělal dojem. Ostatně jako vždy, takže za něj a za výběr hudby dávám 2,5*

42 (2013)

Silný příběh. Pokud to tak skutečně bylo, tak smekám před tou neskutečnou odvahou a pevnou sebekázní.

Gejša (2005)

Není moc filmů, které bych si dala dvakrát po sobě během dvou dnů. Film se Ziyi, Kenem a Michelle je jednoznačnou zárukou hlubokého příběhu, plného silných lidských osudů. Taky díky brnkálistům na šamisen si výlety do exotické Země vycházejícího slunce opravdu užívám, byť z mnou jmenované trojice, je čistokrevný Japonec pouze Ken. A romantička jako já si samozřejmě nejvíc užila závěr. Nevím, koho chválit víc, ale tady kralovala hlavně Ziyi.

Godzilla (2014)

Takže, pokud jsem to správně pochopila, žádné testování hlavic v historii lidstva nikdy neproběhlo. Hnízdo těchto prehistorických gigantů je zřejmě někde u pobřeží KLDR, která pod oficiální rouškou testování zbraní, ve skutečnosti občas vypouští nějakou tu radiaci za účelem zneškodnění nějakého toho monstra pod hladinou. Výbuchy elektráren a tsunami jsou už potom vedlejšími účinky. Nicméně se mohli alespoň o něco víc snažit, když se teda rozhodli, že půjdou s pravdou ven a natočí o tom film. Taková jedna velká, tmavá nuda a šeď. Děj nic moc a příšerky nepříšerné spolu s nehereckými výkony jen korunovaly celkovou zoufalost. Jediný kdo mě leknul byl racek, který vysklil okno autobusu. Jinak všechno už tu bylo a v mnohem lepším kabátku. 1,5*

Firefly - Loď duchů (2002) (epizoda)

Kdo má zájem se poprvé na seriál podívat bude zklamaný, jelikož administrátoři důsledně dbají na vše prozrazující OBSAHY. Nečtěte je!!! Kdo se bude této rady držet, bude odměněn velmi příjemným napětím.

Firefly - Vlaková loupež (2002) (epizoda)

Začínám si být tak nějak jistá, že je díky přitažlivému hudebnímu doprovodu, jenž dodává každému dílu nesmírný šmrnc, seriál tak úspěšný. Navíc se mi čím dál víc líbí kapitánův až flegmatický klid v řešení krizových situací. To jeho impulsivní jednání (v dobrém slova smyslu) je svým způsobem velmi vtipné. A to je dobře!

Kráska a zvíře (2017)

"Mami, můžu zamluvit lístky na Krásku a zvíře, prosíííííím" "No dobře, venku má být hnusně, půjdem do kina". Nějak mě minula informace, že je to muzikál. Sotva to začalo, zděsila jsem se. No to nevydržím! Představa 130 minutové stopáže plné zpívání mě upřímně vyděsila. A téměř okamžitě mi vytanula v mysli slova písně skupiny Fugess "killing me softly with his song". Jako správný tvrďák jsem neutekla a připravila jsem se na utrpení. Nicméně jsem byla velice příjemně překvapená. Miláček Ewan, charismatický herec, kterého mám spojeného s charakterním Bardem, mě rozsekal svou rolí nadutého, tupého, arogantního, sebestředného a zlého Gastona, ctitele krásné Belly. Nakonec to množství písní nebylo tak strašné. Musím ocenit ten obrovský kus práce, nádherných melodií, které mi připomněly staré, animované disneyovky. V příběhu se mi nezdálo nic extra přehnaného snad jen to množství Afroameričanů, kteří mi prostě v pohádkách budou vadit vždy. Chtěla bych vyzdvihnout opravdu výborné zpracování a i ta stopáž se nakonec dala vydržet, na rozdíl od kecalistů, jenž měli neodkladnou potřebu všechno komentovat a seděli hned vedle mě.

Firefly - Serenity (2002) (epizoda)

Někdo tady píše, že tento pilotní díl je na rozjezd pomalý, jenomže já si to nemyslím. Začátek filmu sice na mě působil krapet chaoticky a než jsem se zorientovala, tak jsem se musela hodně soustředit, ale pak už to jelo. Hned ze startu se Joss Whedon snažil hrát na napnuté strunky (na co taky čekat, že). Každopádně mi bylo jasné, že nic zásadního se tu nestane. Tipla jsem si docela přesně, kdo bude nadále součástí celé této renegádské partičky. Co mě ovšem uhranulo nejvíc a díky čemu si mimo jiné seriál upoutal mou další pozornost je hudba. Ta mě odvařila téměř do molekulárního stavu. Tak jen dál do mě, Gregu!

Koule (1998)

Atmosféra filmu hustá tak, že by se dala krájet. Podmořské hlubiny nebo vesmír jsou dokonalé lokace, odkud se nedá uniknout. A ty ve mně většinou spolehlivě nastartují patřičný napnelismus s následnou cukatůrou,