Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Hned po neporazitelné Sudé a Liché řadím na druhé místo, a to nejen v kategorii filmů této sehrané dvojky, ale ve všech potrhlých komediích obecně. Vůbec nevadí, že protivníky hrají stále ti stejní herci, nebo že příběh je velice primitivní, když se podívám na úžasné bitky, jež mají daleko povedenější choreografii než Matrix :-). Je mi upřímně líto lidí, kteří nejprve viděli a zvykli si na dnešní, přihlouplé komedie, a tudíž tyto nedokáží patřičně ocenit. 90%.

Smrtonosná past (1988)

Ano, už je to poněkud otravné, ale musím to napsat znovu. Co se sakra stalo za těch posledních dvacet let? Tehdejší akční filmy nebyly tolik vizuálně propracované a přestřelky a pěstní souboje neměly takovou rozmanitost, a přesto jsou na úplně jiné úrovni, jsou kouzelné, vtipné, oplývají skvělou atmosférou a dokáží vždy spolehlivě pobavit. Do této skupiny patří i například Smrtonosná zbraň. Bruce Willis hraje velmi dobře, avšak přímo fantastický je Alan Rickman, dost možná nejlepší záporná role vůbec, která umí diváka jaksepatří vytočit, zároveň ale nepostrádá kousek toho charismatu a sympatie. Pyšní mohou tvůrci být i na výtečnou výpravu a na míru ušitý hudební doprovod, jenž má nemalou zásluhu na celkovém úspěchu. Ani jsem se nemusel takto rozepisovat, bohatě by stačilo jedno slovo: klasika. Lidé si pak zbytek bez problémů domyslí. 95%.

Tabu (1980)

Nevidí se, aby měl v pornu příběh hlavu a patu, dokonce jsme se dočkali kvalitních herců, takže z filmového hlediska jsem víceméně spokojen. Dobré je, že stopáž není zbytečně přepálená, hodinka a půl je tak akorát, déle už bych v pozoru zůstat nevydržel. I erotická stránka se povedla, ale to je otázka preferencí, někomu se atmosféra a vzhled žen v osmdesátých letech nemusí zamlouvat. To však není můj problém a mohu říci, že Taboo je zatím nejlepší pornofilm, co jsem viděl. 80%.

Assassin's Creed: Ascendance (2010)

I pro věrné hráče této série, například mne, není film ničím přínosným a k většímu pochopení příběhu nepomůže. Rozhodně bych ho nenazval povinností. Avšak vřele doporučuji Embers, které nám toho odhalí mnohem víc, zajímavějším způsobem, používaje pokročilejší animace. 60%.

Rosemary má děťátko (1968)

Já nevím, všechny ty starší horory, dnes už, v očích mnoha fanoušků, klasiky, mě nikdy úplně nedostaly, nevyděsily a nedokázaly zaujmout. Tenhle je jeden z těch lepších, a přesto se nedostavilo nic než zklamání. Jako neúspěch klasifikuji i skutečnost, že jsem při sledování usnul po poměrně krátké době, jelikož trvá věčnost, než se vůbec něco začne dít. Herci zvládají poměrně dobře, výborně bych ale neřekl a u Polanskiho beru jako omluvu jeho tehdejší nezkušenost. Příběh je skvěle navržený, kusy skládačky do sebe postupně hezky zapadají, ale touto větou už jsem vyčerpal svou zásobu pozitiv. Dokonale nezáživné drama. 40%.

Assassin's Creed: Embers (2011)

Pohled na starého Ezia mě drtí, když si vzpomenu na ty hodiny strávené hraním této úchvatné série. Je ovšem skvělé znovu vidět tu krásu malebné, renesanční Itálie, navštívit stará, známá místa, která jsem tolikrát lezecky zdolal nebo kolem nich jen prošel a vžít se do mého oblíbeného virtuálního světa. I samotné ukončení bylo mírumilovné, dojemné a můj prvotní strach, že zemře čepelí templáře, se ukázal mylným. Ale to vědomí, že jsme opravdu dospěli k cílové rovince, je pro mě neúnosné... 100%.

Educating Nina (1984)

Lehce průměrné porno, s několika dobrými momenty a na své poměry solidně zahranými postavami. Příjemným bonusem je pohled na mladou Ninu Hartley. 60%.

Hitman 3: Likvidátor (1991) odpad!

Kupodivu se i přes svou příšernost jedná o Chuckovo druhý nejakčnější a nejchytřejší film. Bravo, v točení těchto sraček vyniká lépe snad už jen můj starý přítel Dolph Lungren. 10%.

Forrest Gump (1994)

Výtečný a smyslný film, ale opět jsem šokován místním hodnocením, které bych obsadil spoustou jiných, reálnějších kandidátů. Vždy se mi líbil, nikdy do mě však zcela nepronikl, ani mě nedojal a beru ho jako skvěle zahranou, zrežírovanou a vcelku povedenou záležitost, nic víc v něm nevidím. Samozřejmě nesoudím po jediném shlédnutí, z mých zkušeností mě film málokdy uchvátí napoprvé, ale i po několika se můj názor nemění. Tudíž je to solidních 80%.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Dlouho pročítám komentáře, pozoruji slavná jména mých oblíbenců (možná až na Hartnetta), jsem oslněn více než úctyhodným hodnocením a docházím k závěru, že neshlédnout válečný skvost takového rázu, byť jsem byl u Hurt Locker jakkoli zklamán, by byla veliká chyba. I zaslechl jsem zvěsti o absenci mnohdy typického, přehnaného, amerického nacionalismu. Tudíž urychleně začínám se stahováním, sháním české titulky a zapínám. A čekám. Čekám, kdy začne ta slibovaná akce, kdy už konečně budu zcela vtažen do děje, něvedíce o okolním světě. Bohužel, čekám marně. Místo toho dostanu vrchovatou porci nudu, chudých dialogů, zato se mohu těšit z vizuálních efektů a úderné, místy překombinované hudby. To vše vměstnané do zbytečně dlouhých dvou a půl hodin působí jako vysokorozpočtové béčko, rozhodně v tom bordelu nedokáži spatřit pečlivou ruku Ridlyeho Scotta. Pro fanoušky bude možná čtení mého názoru jako kulka do oka, ale nehodlám zapírat dost výraznou nespokojenost. Jestli se i potřetí v tak krátké době dostaví zklamání, dočista to změní můj názor na doposud neposkvrněné, válečné filmy. Možná mi však vadí jen ty, jež jsou zasazené v přítomnosti, protože když trochu zavzpomínám, u těch z druhé světové jsem byl vždy jak u vytržení. 60%.