Arabela (1980) (seriál)

Kouzelný seriál, který mne rozzáří pokaždé, když ho vidím na obrazovce a připomene mi krásu mého překonaného dětství. Nedokázal bych spočítat, kolikrát jsem ho dokola celý viděl, ale vím, že mě to nikdy nepřestalo a ani nepřestane bavit. Dnešní české seriály i filmy jsou jen urážkou těm tehdejším, kde se vyskytuje jen pramálo nepovedených, ale i ty horší jsou většinou přijatelné. Arabela je opravdu jedinečná, plná skvělých postav a pohádkové atmosféry, která si svou cestu najde úplně ke každému. 90%.

Počkám na další (2002)

Sice jsem něco takového po přečtení zdejších názorů očekával, ale i tak jsem zůstal překvapen. Pořád však miluji černý humor, takže co většině připadalo hnusné a bezcitné, já shledal vcelku groteskním. 90%.

Ženská věznice (2006) odpad!

Po čtyřiceti minutách jsem to vzdal, tohle by dokoukal opravdu jen úplný debil. Vlastně se docela divím, že tomu hovadu, co tohle natočil, nedali úplný zákaz styku s lidmi, dvaceti čtyř hodinový dozor a pravidelná sezení s psychologem. Naprostá sračka, něco tak odporného jsem snad ještě nikdy neviděl. Ale co se dá čekat od filmu, kde je nejčastěji používaná fráze věta „Pohni prdelí, čubko“! Kdo hodnotí jinak než odpad!, by se měl okamžitě odhlásit, zničit svůj účet, zapomenout, že vůbec existuje pojem kinematografie a chodit na každodenní prohlídky k neurologovi! 0%.

Kill Bill 2 (2004)

Rozhodně lepší než jednička, velké pozitivum je menší množství krve, vzpomínková scéna v hrobě (Pai Mei je frajer) a souboj s Elle jsou excelentní, ale jinak vše zůstalo při starém. Smrt Billa byla velmi hloupá a když už jsem u toho, strašně mě zajímá, o čem bude třetí díl. Skrytě očekávám katastrofu, Tarantino ale leckdy dokáže překvapit, takže se trochu bojím a jsem nadšený zároveň. Někdy se však snaha ze všeho udělat trilogii (a víc) nevyplácí. 85%.

Vegas, Baby! (2011)

Krátký, ale neméně vtipný dodatek k jednomu z mých nejoblíbenějších seriálů, zároveň důstojné rozloučení s nejlepší postavou Nathanem, jehož nepřítomnost viditelně ubrala třetí sérii na kvalitě. Jen je škoda, že film trvá tak krátkou dobu, v pestrém prostředí Vegas se určitě mohlo odehrát něco kreativnějšího. Ale Nate se nezměnil a počet zasmání ku délce trvání je procentuálně vyšší, než u kteréhokoliv dílu poslední série. Povedené, další by rozhodně neurazil. 90%.

Kill Bill (2003)

Slabší Tarantino, u jeho filmů jsme zvyklí na břitkou mluvu, drsný humor a pečlivý, chytlavý scénář. Problém je však jinde. Zaprvé, Uma Thurman ve mně není schopna vzbudit nadšení, nemám tendenci jí fandit a osobně by mi nevadilo, kdyby to byla ona, kdo skončí s useknutou hlavou. V roli neohrožené, smrtonosné hrdinky mi nesedí. Další věc jsou nedůvěryhodné souboje, tudíž mi první polovina, kde je celková konstrukce příběhu a nějaké to tlachání, přijde lepší, než stovky litrů krve sršící na všechny strany. Co se však docela vyvedlo, je zábavný komiksový motiv, doplněný výbušnou a energickou hudbou. Nebudu lhát, druhý díl je na tom o něco lépe, ale přece jen, kdo by nechtěl mít vlastní Pussy Wagon? 75%.

Gladiátor (2000)

Ano, kde jsou ty časy, když jsem se na Vánoce posadil před televizi, nahodil Primu, český dabing mi naprosto vyhovoval, reklamy mne neotravovaly, neměl jsem sebemenší ponětí, kdo je Russell Crowe a koukal bezmála tři hodiny na naprosto přelomovou, do historie zasazenou záležitost, s jak správně dojemným příběhem, tak s dechberoucími gladiátorskými duely v přitažlivém prostředí tehdejšího Colossea. Jen mě udivují ti zdejší tupci, kteří vychvalují Hanse Zimmera za “perfektní hudební doprovod“. Je to špičkový skladatel, to nepopírám, ale pravda je, že uznání by mělo zcela po právu patřit Lise Gerrard, která má na jejich “společném“ úspěchu daleko větší zásluhu. Vidíte známé jméno, hned ho musíte napsat. Prosím vás, příště se ušetřete zbytečných trapností a zjistěte si fakta. 95%.

Hulk (2003)

Pokud si to dobře pamatuji, Hulk byl opravdu první akční film, na který mám dobré vzpomínky z mého raného dětství a i přesto, že jsem ho neviděl už roky, dokáži si z něj vybavit téměř všechno bez sebemenších problémů. Vlastně mě spolu se Spidermanem představil světu komiksových superhrdinů, kam jsem sice nezapadl tak vášnivě jako naši přátelé z Big Bang Theory, ale stal jsem se mu více otevřeným. Když nad tím tak přemýšlím, adrenalinových scén není hodně, ale potom musí být na skvělé úrovni, protože jako malý kluk jsem si nedokázal představit snímek obsahující něco jiného než bojové chvilky, drama mi bylo neznámé, a jestliže tady jsem to hltal od začátku do finiše, musely být na tehdejší poměry fantastické. Například bitku se zmutovanými psy jsem zbožňoval! 80%.

Saw 3D (2010)

Pro mě, jelikož jsem očekával totální katastrofu, šlo o velké a vcelku příjemné překvapení a závěrečný díl série získává bronzovou medaili v oblíbenosti, poražen prvním a druhým. I když hodnotím dvěma hvězdami, stejně jako filmy čtyři až šest, tenhle se k hřejivému průměru přiblížil téměř na dosah. Hodně mě potěšil návrat Caryho Elwese alias doktora Gordona, bez kterého to jednoduše nebylo ono a protože jsem ještě před vypuštěním Saw 3D narážel na různá videa vyrobená fanoušky, logicky dokazující, že jeho postava nezemřela, jak si kdekdo myslel, s jeho přítomností jsem nanejvýš počítal. Podle všeho se v minulých dílech neobjevil jen z důvodu nedostatku peněz, které mu studio platilo. Mohl bych opět psát, jaká byla všechna úmrtí opět zbytečná, vlastně jen sloužila jako nepříliš důležité vycpávky, aby snímek mohl mít přijatelnou dobu trvání, hodinu a půl. To dělat nehodlám, tu skutečnost už jsem přijal a naučil jsem se nedbat tolik na příběhu, o kterém se předem vědělo, že zářivý zrovna nebude. S finálními minutami mé nadšení rostlo, až bylo zajímavým, ale ne nečekaným koncem požehnáno a díkybohu uzavřelo jednu dlouhou cestu, kterou se už někdo, s alespoň trochou inteligence a cti, nepokusí otevřít.

Saw 6 (2009)

Kde ostatní uživatelé zaznamenali poměrně velký vzestup, já nevidím nic nového či lepšího od třetího dílu. Nápady docházejí, návrhy pastí se stávají čím dál tím absurdnější a počet lidí rozsekaných, rozřezaných, popřípadě rozstřílených svým obrovským číslem neohromil. Příběh s pojišťovnou je celkem debilní a představitel hlavní postavy, kolem které se děj odehrává, na tom není o moc lépe, rozhodně ne svým herectvím. Kritizovat jen jeho je ovšem není čestné, takže nemohu ostatním upřít vinu na vypracování se k další úrovni mého znechucení vůči celé sérii. Nejhorší v té době však byla nevědomost, kolik nás takových dílů ještě čeká. Díkybohu, že už je konec.