Police Story 2 (1988)

Kvalitatívne o triedu nižšie (respektíve vyššie čo vám viac vyhovuje) než prvý diel. Menej zábavné a hravé, oveľa viac akčné a dramatické. Jednička ma spoľahlivo pobavila ako po tej akčnej, tak i humoristickej stránke (Chanove grimasy a hlášky asi neomrzia), dvojka nič z tohto nepriniesla. Jackie, zrejme po zraneniach z jedničky nechcel toľko riskovať a na výsledku je to poznať. Skrz-naskrz priemerné 3*.

Můj soused Totoro (1988)

Moje predsudky voči anime asi definitívne zmizli. Miyazakiho rozprávka pre všetky vekové kategórie ma absolútne pohltila. 5*!

Anatomie pekla (2004)

Zvláštne mrazivý, pochmúrne temný a neurčito dráždivý film, ktorý pochováva neskutočne hlúpy scenár a zbytočne drsné explicitné scény. Ale v podstate veľmi zaujímavý počin s trochu európskejšie poňaťou sexualitou, než ako ju poznáme z "klasických" filmov.

Z pekla (2001)

Rozparovač to vykonal za pár sekúnd, Hughesovcom to trvalo dlhé dve hodiny. Atmosféra supera, Depp skvelý, záporák brilantný, ale akonáhle prekuknete pointu (čo sa mne stalo po hodine a niečo), stane sa z toho len čakanie na záver filmu. Na môj vkus príliš rozvláčne a s veľkým množstvom hluchých miest.

Zelený sršeň (2011)

Na to ako to je luxusne obsadené (Rogen, Chou, Diaz, Waltz...) je to luxusne nudné. Zbytočne rozťahaná dvojhodinovka, ktorá mať tak o štvrtinu menej pôsobí ako luxusná zábavka na nedeľné popoludnie. Takto mi je ho aj ľúto. Mal som pocit, že herci nemajú čo hrať a tak jediné čo som ochotný doceniť je humor, ktorý nebol bohvieako zábavný, ale vo svojej podstate originálny a osviežujúci.

Equilibrium (2002)

Equilibrium má geniálny námet a biedne spracovanie. Pre diváka 21. storočia jednoducho pochopiteľné, primerane rafinované, pre filmového fajšmekra umelé, nezáživné a ľahko zabudnuteľné. Som niekde na polceste medzi týmito dvoma "smermi" a preto práve aj moje hodnotenie bude podobné - 3*. Rozmýšľam či však budúcnosť Equilbriom prezentovaná je skutočne natoľko zlá, aby sme ju museli meniť.

Opustit Las Vegas (1995)

Spolu s "Requiem for a dream" asi najbolestivejší film, ktorý som videl. Film, ktorý vás znechutí, zanechá v ústach odpornú pachuť, ktorú cítite ráno po tom, čo sa pozriete na dno pohárika. Cage sa na neho pozeral dva týždne, Ben polovicu života. Príbehy ako tieto sa dejú, a čo je horšie, viac než si myslíte. Oscara pre Cagea neschvaľujem, ale film ako taký áno.

50x a stále poprvé (2004)

Čakal som ďalšiu nevýraznú Sandlerovku a dostal som krásny kompaktný celok, v ktorom sa to celé nekoncentruje len okolo Adama, ale pozornosť sa sústredí aj na vedľajšie postav. Áno, hrá to divákovi poriadne na city, áno je to určite pre -nástočných, je to popretkávané nie veľmi inteligentným a originálnym humorom, ale cez to všetko, ako komplet je to fakt super.

Červi (1975)

"Shivers" v mnohom pripomína novší a podstatne sofistikovanejší REC, kde záhadný vírus rovnako hubí obvyvateľov jedného panelového domu. Pokiaľ hľadáte niečo, pri ktorom vám, minimálne posledných 20 minút budú naskakovať zimomoriavky, tak ste na správnej adrese. Rovnako správne ste zaparkovali, ak hľadáte niečo inteligentné, desivé, Cronenbergovsky násilné a sexuálne jemne explicitné. Asi som sa v Cronenbergovi zmýlil, vnímal som ho len ako malého mravca vo veľkom mravenisku, ale zdá sa, že je to poriadne veľká "mucha".

Můj nejmilejší bar (1996)

Smutný, trpký a pravdivý film o hlbokých životných pravdách, ktoré človek nachádza na dne pohárika whisky. Tí šťastnejší ich nájdu, tí menej nie. Človek precitne, až keď vytriezve. Niekedy však ani to nestačí.