pipapa

Dánsko

3 body

• 29.1.2018  17:49
    Giovani mariti (1958)

Několik dvojic leze neustále sem a tam, filozofují, rozebírají svoje (po)city a nevědí, jestli jsou jaloví nebo březí. S komedií tohle nemá nic společného, ale s óbr nudou ano. Typický příklad neodvážných filmů 50. a 60.let.

• 29.1.2018  16:03

Prostředí ženské věznice mě vůbec nepřitahuje a film, který se komplet celý odehrává jen zde, jakbysmet. Ale vsadila jsem na záruku kvality = režisér a obě hlavní představitelky, donutila jsem se to zkouknout a vyšlo to. Dvě úplně odlišné herecké extratřídy se tu pod unikátním vedením skvělého režiséra dokonale doplńují. "Šílená" Magnani srší opět nadpřirozenou energií a je kouzelná a strhující, Masina dovede bravurně zahrát nejen ušlápnuté děvenky nebo "klauny", ale dokáže to i jak se patří rozpálit. Ke všemu jsou i všechny ostatní "vězeńkyně" herecky vynikající. Malý "štěk"(minirole) Alberta Sordiho je zahraný neuvěřitelným a nenapodobitelným způsobem...Vedle úchvatné adaptace "Romeo a Julie"(1954) další filmový skvost Renata Castellaniho.

• 29.1.2018  15:16

Nedělní masový "útok" obyvatel Říma na místní pláže v Ostii a s tím spojený typický italský blázinec a řev. Plážové radosti i strasti jsou proložené několika krátkými "milostnými" epizodkami. Jednoduchý, nekomplikovaný děj/příběh. Italové bez přestávky "štěbetají" jako o závod, až z toho pomalu bolí hlava...Nádherný devatenáctiletý Franco Interlenghi a řada pohledné mužské mládeže v menších rolích nebo jen jako "křoví" v pozadí...Příjemná ukázka té lepší/zábavnější stránky Itálie na počátku 50.let.

• 27.1.2018  20:57
    The Way We Live Now (TV seriál) (2001)

Židovské spekulace a podvody, na něž téměř všichni nejprve naletí, pak je prokouknou a neskončí to samozřejmě dobře. K tomu pár komplikovaných milostných románků, posedlost karbanem a železnice, která kvůli spekulacím zůstává jen na papíru, ale nakonec se přece jen bude stavět...Pořád jedno a to samé dokola, celkem otravné, minimum zajímavých momentů,postavené spíše na dialogu než na akci...Ne všichni dopadnou dle svých představ a přání, ale konečný výsledek je přece jen možné nazvat - červená knihovna.

• 25.1.2018  09:03

Zajímavý nezajímavý euro-western ve stylu "sem-a-tam-a-stále-dokola", kde se sešli slavní herci ze všech koutů světa, což bylo hlavně v 60-tých a 70-tých letech velkou módou a často i kasovním trhákem. Bronson se neustále snaží zbavit samuraje(Mifune), ale nezbaví, napětí, jak to dopadne, až Bronson a Mifune dohoní Delona a jeho bandu, opadá v momentě, kdy se všichni opět spojí proti indiánům, a konečné zúčtování s tím zlým už proto není tak chytlavé...Bronson a Mifune super, Delona nemusím a místo Ursuly Andress by bylo zajímavé vidět Brigitte Bardot nebo Helenku Vondráčkovou...Reprízu tohoto dílka zatím neplánuji.

• 24.1.2018  17:16

Tohle je zběsilý a uřvaný blázinec, včetně hudby, která je totálně rušivá a všudypřítomná. Rytířská romantika se tu úplně vypařila...Pozor na kvalitu obrazu německé dvd-edice "filmjuwelen" = původní formát amatérsky roztažen na celou obrazovku (1,85:1) bez jakýchkoli dalších technických úprav/čištění. A podle toho to také vypadá = téměř nekoukatelné.

• 24.1.2018  17:00

Jedna hvězda za skvělou Janu Hlaváčovou v roli vrchní sestry. Jinak námět o hlupákovi, který hazarduje se svým zdravím až k tragickému konci, mi moc nesedí.

• 24.1.2018  16:50
    Daleko od hlučícího davu (TV film) (1998)

Mně prostě romány Thomase Hardyho nesedí a jejich filmové adaptace už vůbec ne. A o této adaptaci to platí rovněž. Opět pomalé, utahané, herci suchopární, výprava šedivá. Nigela Terryho, který je už na věky spojen se slavným filmem Excalibur, vůbec nemusím. Já jsem tady zase nenašla nic ani pro moje oči ani pro moje srdce, zato jsem se nudila do aleluja. Nikdy více, díky.

• 23.1.2018  22:38

Zprznění "po hollywoodsku" klasické literární předlohy. Uspěchané, povrchní, postavy i jejich vztahy neprokreslené/nedotažené. Vznikla tak nepřehledná, nezáživná motanice, která nemá s knižní frivolní a dynamickou předlohou nic společného. Miss Sharp tady není vůbec tak sharp (ostrá), jak by být měla. A ke všemu ještě odporný, slizký,strojený a přepjatý Rhys Meyers, herecky totálně nejistý a nepřesvědčivý šašek...Tahle rychlokvaška má hodně daleko za knihu téměř věrně kopírujícím BBC TV-seriálem z r.1998. Hlavní představitelka z tohoto seriálu (Natasha Little) se objevuje v menší roli i zde...Jedna hvězda za výpravu, za klasický širokoúhlý formát a za "staré dámy", které to tady alespoń trochu rozsvítí.

• 23.1.2018  21:48
    Závod (2002)

Odstrašující příklad (francouzské) kinematografie. Proč se Balasko propůjčuje k takovým nesmyslům a hovadinám, je mi záhadou.

• 23.1.2018  21:31

Sílu divadelního představení to nemá, ale ujde to díky řadě skvělých herců. Postlerová se v roli psychicky nestabilní děvenky/hysterky natolik snažila, že se film stal málem nekoukatelným. Ale to asi nebyla její vina/chyba, spíše to po ní pan režisér tak žádal.

• 22.1.2018  19:19

Klasická Jean Marais-romantika, kterou však scéna s vlky přehoupla do pohádkového žánru. Dynamičtější je originální zvuk (+ titulky) než uhlazený český dabing.

• 22.1.2018  15:11
    Moonstone, The (TV film) (1997)

Nezábavné, ale solidně natočené krimi ze staré Anglie. Tady se opravdu nic moc neděje. A to "opiátové" rozuzlení celého utahaného příběhu mi připadá poněkud přitažené za vlasy - nejsem sice expertka na opiáty/opium, ale účinek opia, jak je zde prezentován, se mi zdá jaksi přehnaný/nereálný. Spíše jde o literární/filmovou bujnou fantazii autora. Wilkie Collins, autor předlohy z roku 1868, si pravděpodobně hodně liboval v nudných a zamotaných mysteriózních slátaninách.

• 21.1.2018  20:54
    Zimní víla (TV film) (1999)

Opět další porevoluční pohádkový úděs. A proboha, co to (zejména) v té pohádkové hospodě mají za svíce a plameny vůbec, divákům to doslova vypaluje oči, jak je to nepřirozeně silné. Nebo je "vada" na mojí, jinak úplně OK, LCD-TV? Nakonec se vlastně nic neděje, neb tohle dílko už mi nesmí na oči.

• 21.1.2018  20:30
    Peklo s princeznou (2009)

Další typická porevoluční pohádka, která už nemá s původní čs.pohádkovou tvorbou/kvalitou nic společného. Úplně mi stačí ta řvavá hollywoodská fantasy-film-hudba, která jede téměř bez přestávky a ruší v podstatě celý film včetně mnoha dialogů, kterým je pak těžko rozumět. Ne, díky, tohle jde na nervy, místo aby to přinášelo pohodu a dobrou zábavu.

• 21.1.2018  16:28
    He Knew He Was Right (TV seriál) (2004)

Nepatrná, neprokázaná a sebestředně pochopená zápletka zavdala příčinu k obludné žárlivosti, pravděpodobně ruku v ruce s nastupující a stále více a více se zesilující psychické nemoci/labilitě. Žárlivost většinou nemá s opravdovou láskou co dělat, ale s touhou toho druhého vlastnit totálně, beze zbytku. Tato hlavní linie je těžko stravitelná a postupem příběhu únavnější a únavnější. Naštěstí jsou vedlejší linie velmi zábavné a osvěžují celkový příběh...Další celkem povedená BBC produkce.

• 21.1.2018  15:59

Snaha nevyšla a vznikla tak opět povrchní a herecky toporná slátanina. Princezna vypadá spíše jako modelka, dejme tomu. Ústřední píseń, která mnohé tolik nadchla, nepatří, bohužel, do pohádky, ale do muzikálu. Příběh doprovázející kytarová country-hudba také zrovna pohádkovou atmosféru nevyvolává. Další nepovedený pokus o klasickou pohádku v době počátku totálního rozkladu a úpadku naší kinematografie.

• 19.1.2018  22:58
    Parta hic (1976)

Klasické socialistictické komediální kino s výbornými herci a inteligentním humorem. Politicky tady opět nemám, narozdíl od většiny, sebemenší problémy, naopak.

• 19.1.2018  21:23
    Na kometě (1970)

Dějově jde o nezábavnou slátaninu. Triky/technika tu působí už dost vyčpěle a ošuntěle, barevné filtry moc nepomohly, naopak. Snad pro větší děti nebo pro skalní fanoušky umělce.

• 19.1.2018  21:08

"Psychiatrie" a la Chytilová, na což jsme u téhle, vše a všechny kritizující, dámy zvyklí. Úděsné a téměř nekoukatelné/nestravitelné po všech stránkách včetně kamery a hudby. Nešokuje to, co Chytilová kritizuje, ale spíše filmový jazyk/způsob, jakým to kritizuje. Tohle není a nebude moje parketa.

• 17.1.2018  23:58

Bez otravného a dosti nereálného milostného příběhu ústřední dvojice a s mnohem lepším dabingem by to byl velmi dobrý válečný seriál...Trefný komentář: Big Bear

• 17.1.2018  23:35
    Lützower (1972)

Dobrovolné vojenské oddíly(Lützower)se snaží osvobodit Sasko, jehož pán stále drží s Napoleonem, od Francouzů. Napoleon je v té době(1813) již vyhnán z Ruska, ale jeho armády jsou stále velmi silné. Vše ukazuje na to, že Francouzi vzájemné příměří nehodlají dodržet, ale velitel dobrovolných oddílů ve jménu cti, aby rozkaz neporušil, zareaguje pozdě, kdy tragédii už nelze odvrátit...Klasická filmová DEFA produkce točená zvětšího v krásných přírodních exteriérech a s dobrou výpravou. Dosti uhlazený příběh by ale potřeboval trochu více "okořenit". Rušivým nelogickým elementem je děvenka převlečená za vojáka = v reálu by každý hned poznal, že to není voják, ale děvenka, tady jí pozná jen jeden, který ji už před tím viděl jako ženu...Celá řada pohledných mužských aktérů...Adaptace divadelní hry Heddy Zinnerové.

• 16.1.2018  22:46
    Versailles (TV seriál) (2015)

Technická kvalita super, výprava a kostými jakbysmet. Ale: otravný a utahaný děj, vše příliš stylizované a na bod mrazu vybroušené, nemajíc nic společného s realitou té doby. Vrcholem je totálně kontrolovaná nahota/erotika = tak stupidní a průhledné triky jsou doslova výsměchem nám divákům = 1.mužská postava se zvedne nahá z postele a jde proti kameře, ale mezi postavou a kamerou stojí velké křeslo, takže akorát tak scéna pro milovníky renesančního nábytku. 2.po "orgiích" leží ca.tři unavení muži na posteli a mají technicky přesně a bezdůvodně zakrytý jen střed svého těla, tzn. pan režisér nám neustále připomíná "POZOR, je tady kamera"! 3. nahý muž se odvaluje s druhého muže a v momentě, kdy už padá na záda ještě stihne přetahnout přesně přes "střed vesmíru" nějakou plachtu = opět "BACHA,kamera", a tak bych mohla pokračovat doaleluja. Občas si snad přijde pánské publikum na nějaké to dámské poprsí, ale zázraky nečekejte. Seriál jsem nedokoukala, neb na takové špeky pro děti a blbce nejsem stavěná. Haj-sosajety té doby nebyla určitě tak prudérní, jak nám ji zde kreslí pan režisér, pan mistr, ale mistr akorát tak na podvody a nesmysly. Zazobaná parta se rozhodla vstoupit do světa filmového byznysu, tak tam vstoupila, proč ne, diváků-imbecilů je přece spousta.

• 15.1.2018  20:39
    Sicilské nešpory (1973)

Bronson by tady opět vůbec nemusel být, protože tuhle zamotanou a nepřehlednou slátaninu stejně nezachrání. Upovídané krimi, Bronson zase jako "komisař" a nikoli jako akční frajer. Jedna honička auta s motorkou a ke konci filmu dvě standardní střílečky, tot´ vše. Tandem Winner-Bronson to tu projeli na celé čáře.

• 14.1.2018  02:18
    Casterbridgeský starosta (TV film) (2003)

Nevím, zda bych hodnotila jinak, ale protože jsem napřed viděla seriál Řím, kde byli Walkerová, Purefoy i Hinds superbní, a také BBC seriálovou verzi Casterbridgeský starosta z roku 1978, byla pro mne tahle verze z r.2003 doslova utrpením. Výše uvedená trojice mi do staré romantické Anglie nepasovala ani typem ani hereckým projevem. Příběh je zpracován povrchně a nezábavně, prostě narychlo spíchnutá slátanina, kterou jsem ani při dobré vůli nedokoukala. Děkuji, ale repete nebude.

• 14.1.2018  01:32
    Lorna Doone (TV seriál) (1976)

Tahle BBC TV-adaptace stejnojmenné knihy (napsal R.D.Blackmore) je pro mě snesitelná, i když příběh/námět jako takový moc ráda nemám. Podrobná obsahem a celkem koukatelná TV-inscenace s dobrou výpravou i hereckými výkony.

• 13.1.2018  17:52

Opět slátanina, ve které by Bronson vůbec nemusel/neměl být = Bronson není totiž typ na komisaře, ale na nenapodobitelné akční hrdiny. Na napětí značně ubírá fakt, že "komisař" ví hned od začátku, kdo je vrah, pouze to musí kvůli kulatým zákonům dokázat. Než to dokáže, řádí vrah samozřejmě vesele dál. Efekt filmu měly pravděpodobně zajistit brutální vraždy, naštěstí ne tak úplně grafické, a hlavně nahatý vraždící maniak, z něhož vidíme pochopitelně maximálně jeho pozadí = full-frontal záběry jsou dokonale zrychlené, zatemněné, sestřižené nebo ztrikované = tolik zbytečné práce kvůli efektu pro diváky-idioty. Pan režisér patří mezi podělance a zároveń asi neoplývá příliš velkým duchem. Inteligentní umělec(režisér) by nechal maniaka běhat/vraždit bez full-frontal-cenzury = naturalisticky, nebo by ho nechal jednoduše oblečeného a at´ už jedno nebo druhé by mu ušetřilo spoustu zbytečného vymýšlení podvodů a spoustu zbytečné práce a inteligentní divák by nemusel spekulovat a zvracet nad "efektním" podvodníkem. Závěrečná scéna je zefektizována pro film. Horkotěžko jedna hvězda za pár pohledných mužských aktérů...Příznivci ženské nahoty, zvláště ženského poprsí, budou opět spokojeni...O dobrodružný film tady opravdu nejde.

• 12.1.2018  00:38
    Brutální město (1970)

Tohle je úplně něco jiného než pozdější Bronson-Winner akce. Bronson tady vůbec nemusel být, tuhle roli mohl hrát kdekdo. Kdo čeká akce, napětí a rychlý spád událostí, bude hodně zklamán. Akční Bronson a evropská produkce k sobě moc nepasují...Trefný komentář: Snorlax

• 28.12.2017  00:23

Terence Hill není můj typ, ale budiž. Ostatní tři jeho kumpáni jsou totálně odpudiví... Jako western nic moc a jako komedie už vůbec ne. Není tu opravdu nic, co by mě přimělo dívat se dvě hodiny na tři odporné tlamy. Jedna hvězda za povedenou a vtipnou rvačku v saloonu ca.v padesáté minutě filmu.

• 27.12.2017  23:44
    Oběť (2010)

Zdlouhavá a na konci už úplně ubíjející moderna na zajímavé historické téma. Výpravná produkce, kde se ale napínavost a dynamika příběhu postupně úplně rozpadne... Podle nejnovějších komerčních požadavků nám film nabízí omletou a vlezlou hudbu, která se v moderních produkcích více či méně opakuje pořád dokola, digitální PC triky a také nevěryhodnou bitvu, kde jeden 15-ti letý rozseká na cucky 50 dospělých vojáků - film nebyl určitě míněn jako pohádka!? To všechno táhne a stáhne film úplně ke dnu. Divák starší klasické filmové školy na tohle moc nezabere.