• Pohádka

Špion, který mě miloval (1977)

Příšerná komerce, šablonovitost a stereotyp - poplatné celé sérii 007. Protkáno tunami "sexbomb", které snad mají za úkol přivábit ještě více tupých a nadržených samečků. Představitelé 007 většinou nijak zvlášt´ přitažliví bez jakéhokoli charizma, vrcholem odpudivosti je pak obstarožní a vyčpělý Roger Moore (zde už 50-tiletý), kterého tady, ne-li už dříve, mohl/měl vystřídat velmi přitažlivý Michael Billington (zde 36-tiletý v roli agenta Sergeje Barsova) - příliš chlupatí muži mě sice moc nepřitahují, ale Billington je jedna z vyjímek, kde bych si ten "medvědí kožich" ráda "vyzkoušela"...Resumé: jedna hvězda za mnoho povedených kaskadérských kousků a triků a za zajímavé a originální/původní lokality/exteriéry, jinak téměř nekoukatelný brak pro velmi nenáročné a lehce oblbnutelné obecenstvo.

Poslední křížová výprava (1971)

Poněkud akademicky natočený, ale povedený historický epos. Skvělá výprava a obdivuhodně bohatý komparz. Celá řada přitažlivých mužských aktérů včetně komparzistů. Amza Pellea je v některých záběrech velmi podobný Ondřeji Vetchému...Velké štěstí, že zde Čaušesku zatrhl spolupráci s Hollywoodem!

Příklady táhnou (1939)

Pohodová a vtipná komedie, kde excelují zejména Nasková a Májová. Jejich krátké slovní přestřelky (mezi babičkou a pubertální Jarmilkou), pramenící z antagonismu dvou generací, jsou velmi zábavné. Klasika, která (mě) nikdy neomrzí.

Pan Novák (1949)

I zde je podle většiny hodnocení vidět, že zastánci žido-konzumu a "american-way-of-life" mají obrovské problémy s tím, když někdo myslí jinak a chce žít jinak. Proč? Pravděpodobně trauma ze života na smetišti-volného-trhu a propagandou "falešné tolerance" kvalitně propláchnuté mozky. Novodobí otroci amerických žido-magnátů nejsou pravděpodobně tak št´astní, jak doufali, a proto očerńují, zesměšńují a překrucují všechno, co je jiné. Ani nejrůznější opiáty, porna, iPhony aj. nezabírají trvale, protože život je úplně v něčem jiném a ne v bezuzdném mamonu a individualismu.

Zlaté dno (1942)

Kapitalismus/podnikání skrze růžové brýle. Naivní a nereálné. Místy velmi laciný a trapný humor. Burianovy občasné záměrně vyspekulované přeřeky/zakoktávání jsou nesnesitelné...Chlapeček kupující napínáčky a holčička kupující krásnou knihu jsou exceletní!

Co jsem komu udělala? (1984)

Tohle dílko myšáka Pedra vydrželo v mé filmotéce nejdéle, ale nakonec i to vyletělo...Myšák Pedro a já prostě nepasujeme zusammen a nikdy nebudeme. Na mě jsou všechna jeho díla příliš komerční, stereotypní, účelová a vulgární.

Černý Petr (1963)

Lidově pohledný 18-tiletý hlavní představitel, jinak typická ukázka filmového braku západního typu. Improvizované dialogy jsou tady doslova katastrofální. Jako většina "nové vlny", je i tento výtvor natolik "lidový" a zároveń tak vysoce intelektuální, že oslovuje pouze obecenstvo s velmi nízkým IQ...Ještě že nastoupivší "normalizace" tuhle úpadkovou "vlnu" utla a dala jí na dalších ca.20let STOPku!...Trefný komentář uživatel jerrik7

Clarissa (1991) (seriál)

Spíše literární než reálné drama. Hlavní hrdinka je tak posedlá čistotou své duše, že odmítne společensky vhodného nápadníka, který se jí nelíbí, ale ve svazku s ním by si čistou duši uchovala, a před nátlakem rodiny se raději vydá do rukou prohnaného aristokratického zhýralce, kterému se pak celé ca.3hodiny brání a před nímž utíká až k dobrovolnému tragickému konci. Po určitém čase začne tento úděsně monotónní děj krutě nudit. Neustálé psaní, odesílání a doručování dopisů začne jít také brzy notně na nervy.

Borgia (2011) (seriál)

Itálie konce 15. a začátku 16.století očima a ušima současné komerce. Česká účast je patrná a velmi přínosná. Skvělá výprava včetně in- a exteriérů, dobré herecké výkony aktérů z celého světa. Seriál přetéká krví, vraždami, bestiálním mučením a hlavně spoustou zbytečného fingovaného sexu, který, jako všechno, kazí i toto "veledílo". Přirozená nahota (ta ženská dosti frekventovaná) osvěží celý seriál, až na stařeckou nahotu (dokonce full-frontal!) odpudivého Johna Domana v roli papeže Alexandra VI. Jako je v seriálu Tudorovci největším problémem slizký Rhys Meyers, zde je stejným problémem, úplnou pohromou, odporný a pro oči nesnesitelný Mark Ryder. A aby toho nebylo málo, dostal ještě ke všemu totálně nekoukatelnou roli krvelačného psychopata, kterému všechno vychází a prochází jako v pohádce a kterého se všichni bojí a dělají přesně to, co si samozvaný "Caesar" přeje. V reálu té doby by tímto způsobem nepřežil pravděpodobně ani měsíc, zatímco současná komerce jej nechá, z důvodů pro autory pohodlnějšího vystavění (z větší části smyšlené) dějové linie, běsnit v časovém rozpětí celého seriálu, tj.15let! Už od poloviny seriálu jsem se nemohla dočkat, kdy mu konečně někdo utne tu jeho palici...Tři série mají sestupnou kvalitu, kde v sérii 3 už asi docházely nápady, a tak ji slátali, jak se dalo.