• Pohádka

Giovani mariti (1958) odpad!

Několik dvojic leze neustále sem a tam, filozofují, rozebírají svoje (po)city a nevědí, jestli jsou jaloví nebo březí. S komedií tohle nemá nic společného, ale s óbr nudou ano. Typický příklad neodvážných filmů 50. a 60.let.

Girl, The (1996) (TV film)

Cookson zde posouvá svoji typickou drsnou romantiku až na samou hranici červené knihovny, ale opět nesklouzne až do nesmyslné naivity a přeslazenosti. Příběh si celou dobu drží slušné niveau a určitě, jak je u Catherine Cookson již zvykem, zaujme všechny, romantiku vyhledávající diváky.

Giulietta a duchové (1965)

Felliniho opuletní a bizarní mišmaš o problémech běžného života - zde mužská nevěra, psychická traumata podváděné manželky a její nelehké smíření a vyrovnání se s tímto faktem. Technicky/vizuálně naprosto dokonalé dílo, to se musí tomuto až nehorázně přeceńovanému mistrovi přiznat. Veškerá snaha ale nakonec vyšumí do prázdna, neb kromě opulentnosti v podobě šminek, šatových kreací a často až bizarních scenérií film nenabízí nic jiného. Felliniho erotika je příliš sofistikovaná, tj. veškerá žádná, a daleko za poměrně explicitní, ale stále vysoce uměleckou erotikou Pasoliniho. Mužské publikum si zde určitě najde nějaký ten pěkný kousek "masa", ženské publikum se musíme oproti tomu spokojit s bandou starých dědků. Mistr sice prý zbožńoval ženy, ale ženy-divačky úplně opomíjel, těm vlastně nikdy nic pořádného nenabídl. Masina dobře kontrastuje se svým velice výstředním ženským okolím, ale jinak mi tady vůbec nesedí. Konec filmu je na celý ten více než dvouhodinový humbuk poněkud nemastný,neslaný. Film se řadí víceméně do kategorie "jednou-a-nikdy-více". Caterina Boratto (zde Giuliettina matka) dostala o deset let později svoji nejkontroverznější, ale zároveń nádhernou roli v Pasoliniho politicky nekompromisním snímku Saló aneb 120 dnů Sodomy jako signora Castelli, jedna ze tří lehkých dam - vypravěček.

Gloria (1980)

Klasické kino čistě pro pobavení. Naivní/nereálné v postavě Glorie a jejím způsobu a možností ochrany malého chlapce před mafií. Reálné co se mafie a jejích špinavých a krutých praktik týče. Gena Rowlands skvělá jak projevem, tak i typem. John Adames jako silácký "trpaslíček" je moc roztomilý a hraje velmi originálně a přirozeně. Bandu samozvaných "odborníků" a idiotů, kteří mu udělili Zlatou malinu a zatahují do svých excesů i děti, nemůže soudný divák brát vážně. Veškerá a jakákoli ocenění jsou tu stejně jen pro blbečky, kteří si neumějí na věc udělat svůj vlastní názor!

Goldfinger (1964) odpad!

Další fraška ze série frašek o bublegum-agentovi pro imbecily a obdivovatele slaboduchých "kultovních"škvárů - hlavně že to má punc kultu, že? Knoflíková válka na baterky, hojně zdobená nastrčenými sex-bombami.

Habsburkové (1992) (seriál)

Velmi poutavé a obsahově dostačující zpracování jedné dlouhé, důležité a spletité části evropských dějin. Zpopularizované pro laické obecenstvo, kdo by chtěl proniknout do stejné problematiky hlouběji/odborně, určitě k tomu najde řadu jiných dokumentárních/vědeckých děl, filmových, a hlavně knižních...Jediná výtka k tomuto povedenému dokumentu je, jako u mnoha dalších hraných i dokumentárních filmů, opět otřesný hudební doprovod, často uši-trhající a rušící mluvený komentář.

Haló, tady Denisa (1995) odpad!

Sylvia Miles dvě věty?!...tím pádem další US-produkce pro hovádka odkojená iPhony, kokainem, falešnou demokracií a USamerickou-kino-žumpou. Příjemnou zábavu!

Hard Times (1994) (seriál)

Násilně zkrácená verze na ca.100min. je v ději příliš překotná, vynechávky děje začnou dříve či později bít do očí. Ruce od této verze pryč a raději zkouknout celý seriál!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010) odpad!

Typický anglo-americký galimatyáš pro nedovyvinuté dětské mozečky a pro dospělé s velmi nízkým IQ, kterým je vlastně úplně jedno na co se dívají, hlavně že se tam něco hýbá. Vydržela jsem to sledovat asi 5 minut a hned mi bylo jasné, oč tu běží - o nic a o totální hovadinu podle přebujelého a zároveń primitivního myšlení J.K.Rowlingové. Další braková literatura následovaná opět brakovým filmovým byznysem, ze které(ho) mentálně retardovaní čtenáři a diváci udělali KULT. Byznys je holt byznys a byznysmeni vědí, jak připravit stádo blbců o rozum i o peníze...Koment platí samozřejmě pro celou ságu/sérii.

He Knew He Was Right (2004) (seriál)

Nepatrná, neprokázaná a sebestředně pochopená zápletka zavdala příčinu k obludné žárlivosti, pravděpodobně ruku v ruce s nastupující a stále více a více se zesilující psychické nemoci/labilitě. Žárlivost většinou nemá s opravdovou láskou co dělat, ale s touhou toho druhého vlastnit totálně, beze zbytku. Tato hlavní linie je těžko stravitelná a postupem příběhu únavnější a únavnější. Naštěstí jsou vedlejší linie velmi zábavné a osvěžují celkový příběh...Další celkem povedená BBC produkce.